Šta je novo?

3. Beograd

Мислим да и даље постоји шанса да се Лева обала урбанистички уреди.
Ова дивља градња само одмаже у томе.
Мора нешто да се предузме са претварањем ових њихва у дивље грађевинско земљиште. Па какав то град већ на неколико километара од Трга републике има кукурузе поред дневних соба? Треба да се повуку црте, где је територија на којој ће град ширити стамбено подручје, где остаје пољопривредно. У етапама и природно треба ширити стамбено подручије. Ко прекорачи то, одмах багер и дебела новчана казна.
 
Screenshot (2725).png
 
На левој обали Дунава у плану градња новог насеља на 300 ха - Између Овче и Крњаче планирано око 2.000 станова, вртићи, школа, дом здравља, привредни паркови...

ено им Јабучки и Глогоњски рит са све пругом, па нека тамо граде ово ново насеље. електрификују пругу, изграде други колосек, три станичне зграде и могу да се играју како хоће
 
исправка, проверио сам на Геосрбији. коридор формално постоји, тј. уцртан је у катастру, тако да све на тим катастарским парцелама може да се руши и да се направи до Врбовског
 
Čisto da znate, ceo taj potez gde je nekad bila pruga je sada zemlja na malom nasipu. Šine su pokrali odavno, počeli i pragove da nose. Tucanik koji je preostao isto. Bukvalno mora od nule da se radi, osim tog malog nasipa kuda idu šine (zemlju mislim da nisu počeli da kradu).
 
нема то везе. битно је да постоји коридор и да сви објекти на траси могу слободно да се руше. чак и да су остале шине и прагови, морали би скроз да се скидају и да се мењају
 
мислим да је много две линије на 15 минута за једноколосечну пругу. ако мене питаш Батајница - Врбовски и Ресник - Карабурма
 
Vrh