Šta je novo?

Шта купити ?

Да, ја сам наручио један скупљи Ардес са танком за лед. Никако да стигне, па да поделим искуства. Идеја је да ми деца не цркну, јер желе приватност, а 3 климе у мале собе би нам биле оверкил.
Nisam baš za kombinaciju struje i vode a da je pristupačno deci.
 
Адолесценти. :)

А и тај лед није баш доступан струји. Мене више брине одржавање због влаге.
 
Ovo radi odlično u gajbi: zamrznem dve-tri plastične flajke s vodom, pa ih onda u vidu zida postavim ispred ventilatora. Stavim ih u plitku posudu, bušnem ih na nekoliko mesta pri dnu, da izlazi hladna voda od otapanja, koja takođe isparava. Mene to spasava u prostoriji od 30m², bez klima sprave. Jer dobro podnosim vrućinu. Ventilator mali, u prvoj brzini, skoro nečujan. Uz ovaj dodatni fazon, može i klima manje da se koristi, jer ovo vlaženje i strujanje vazduha je važno. Za uz put, uvek nosim zaleđenu manju flajku u rancu. Npr. u busu, u kome klima ne radi ali su prozori otvoreni, samo je namestim ispred face, i kuliram. ❄❄❄ :cool:
 
Nemojte da bacate pare na te gluposti, ti stapni ventilatori su obicni ventilatori samo skuplji, a ona mala stona govanca koja kao prave led i izbacuju hladan vazduh tesko djubre. Taj koji bi izmislio stvar od 20e da hladi 20 kvadrata bi bio milijarder.
Samo klima i nista drugo, to sa ledenim flajkama moze malo i na kratkom rastojanju da pomogne
 
Bas retko ukljucujem klimu, samo ne radi se o meni nego o mojoj babi, kod koje mama ide, i koja nema klimu pa gledam da joj olaksam i pomognem koliko i kako mogu.

Dovescemo je za BG, ali dok ne dodje i dok su tamo i dok su ove temperature, koliko toliko nesto da odradi posao. Nebitno koliko kosta i da li je dugorocno bacanje para, bitno je da se olaksa situaciju na par dana tj. da se prezivi, da ne koristim izraz koji je Goje koristio 🤣
 
Да, ја сам наручио један скупљи Ардес са танком за лед. Никако да стигне, па да поделим искуства. Идеја је да ми деца не цркну, јер желе приватност, а 3 климе у мале собе би нам биле оверкил.
Ovaj moj je dobar ako iskljucis rotaciju, legnes i stavis ga da duva direktno u tebe.

Van toga je sviranje onoj stvari, da prostis.

Mozda tvoj bude bolji jer je skuplja varijanta.
 
Za danasnju rubriku "kako se obuci za manje od 5 hiljada", resenje je Sinsay :D Sve je pamucno i to mi je bilo dovoljno, ne podnosim sintetiku koje je sve vise u HM, Zari i slicnim markama.

IMG_20240711_143447.jpg
 
Vrh