Šta je novo?

Шта купити ?

Evo ti, i to bukvalno prva stvar koju sam naisao.

Kod nas 149 dinara, kod njih 2,99 evra odnosno 350 dinara


 
Sad cu da otvorim tviter i objavim ovaj sokantan naslov i trazim da mi nemacka drzava objasni kako ovo 😠😠
 
Ma ja im vraćam ćebe. 🙂 Ima u pepcu za 1500 slično ćebe, istih dimenzija... i onako sam se razmišljao da im vratim... Ne znam ni kud sam ga dodao...

Nemoj jos, cekaj da ja vidim da li se meni nesto nece svideti od onoga sto sam narucio, pa da nosis i moje da vratis :ROFLMAO:
 
Uuu.. 149 rsd al ću da se najedem kornfleksa 😄
 
Verovatno su i ikea čačkalice i ikea špenadle 100% skuplje u Nemačkoj 🙂
 
Pa 20 santima za 149 dinara, ti najbolje znas da to nema nigde. Tako da, nemojte na Ikeu da kukate, oni su nam jos i najkorektniji ovde.
 
Evo ti jedan konkretan bas, kod nas 10 999, kod njih 15 119


 
Dobro ajde to je već nešto.. al zašto ne pitati da se objasni otkud razlike u ceni?? Samo do transporta ili šta...

Ona prva stolica je brutalna razlika od nekih 150%
 
Ucinilo mi se na trenutak da ti neka zenska u stanu i da si je slucajno fotografisao u ogledalu, kad ono corak - tv :ROFLMAO:

Nije to moj stan nego stan partnerke mog ćaleta koja mi je poslala sve one đakonije od juče sa teme o hrani, jer joj je bila slava 😁

Fina žena, brine o meni, pa moram i ja njoj poneki poklon s vremena na vreme 🙂
 

evo i ovde cirka 2500 dinara jeftinije kod nas..
 
Pre nekog vremena sam pisao o kanti za djubre, marka Brabantia.

Holandija 90 E
Hrvatska 135 E
Srbija 24000 din
 
Do sada ako sam dobro razumeo sofisticirane stvari su skuplje kod nas, a ono što mogu i onako u formi ideale ili na buvljaku 3 obične činije, vešalice i slično jer postoji konkurencija i traženo je u Srbiji, je jeftinije kod nas...

Dakle nisu troškovi proizvodnje ili transport razlog nego tržište u smislu konkurencije i tražnje..?

A možda i nisam dobro razumeo, pa nek mi neko bolje objasni otkud tolike razlike u ceni.
 
Njihova cena proizvodnje je smesna, presmesna. Marze su ogromne, ali bas bas ogromne. Mogu da smanjuju i daju popuste za bilo koji proizvod koliko god hoce. Prati se svako trziste, ko sta kupuje, sta treba smanjiti, sta povecati i tako formiraju cene. A cene bukvalno mogu da formiraju kako hoce jer im je cena proizvodnje presmesna. A tek mogu i Nemackoj bez carina i milion cuda.
 
Kad smo kod ikee da li u nemačkoj ima poskupljenja koja se reklamiraju 😅😅😅
IMG_3165.png
 
Nove tike, nisam dugo nosio najke ali ovim retro nisam mogao da odolim, lepo se uklapaju sa kaputima i uskim farkama, i u raznim kombinacijama :cool:

IMG_20240205_203706.jpg
 
Sve neki hipsteri na forumu.. niko malo 90te fazon air max 😁
 
Kad smo kod ikee da li u nemačkoj ima poskupljenja koja se reklamiraju 😅😅😅Pogledajte prilog 187190
Greska. Obrnuto treba. Al bila bi fora :ROFLMAO:
 
Kad smo kod patika, pitao Noki skoro za moje.

Patike 800 dinara, farmerke 1200, sest meseci posle, intenzivno hodano u patikama, u farmerkama i spavam nekad 🤣

Jedna od boljih investicija 😁

20240205-210822.jpg


Waikiki ima taj neki seksi elastin, slim fit su farmerke, a opet mogu i jogu da radim u njima 😁 Bolje su od mnogih nekoliko puta skupljih, plus ne menjaju ni krojeve ni nista, odem i narucim velicinu, duzinu i tip i toeto, isto radim vec godinama.

Bio bih najjadniji da me snime za ,,koliko kosta tvoj outfit" 😪
 
Oho.. opet čuvena kuhinja... 😆

Patike si mogao malo da personalizuješ kao gips kad išaraju 😊

A farmerke si mogao da podereš malo na kolenima, znaš kako se sad nosi moderno 😄 a ne kao fabrički nove 🙂

Ma ti si sexy Beki pa to sve izneseš, nije to do kroja i elastina, to je do genetike 😊

Šta je bilo s onim šorcem crnim... Kako te on služi... Baš smo se još jedan forumaš i ja složili da ti lepo stoji.. 😄

Kupio sam pre neki dan u sisley-ju one farmerke koje su kao trešica gore i dole, ranfla i razvlače se... što baš jako prija da nema šlic, kaiš... a ko farmerke su i baš mi prija što nisu preuske jer imao sam dosta tih... i već me malo prošlo s tim preuskim, malo ih je i vreme pregazilo... a ove najnovije su mnogo udobne, najbolji mogući spoj trenerke i farmerki... Spolja skroz deluju kao farmerke al najudobnije ikad... Isprano crne boje...

A tamo imaš dobar izbor za te neke pare od 1000-2000 imaš i tako slične tim tvojim, možda malo šire...
 
Ne mogu da saram i cepam, alo bre, ovo mi je za svecane, a i sve druge prilike 😤

Ti si totalno moderan, te ranfle, pocepane farmerke i ta cuda.

Ja sam ti vanila i minimalizam 🤣
 
Nisam, sličniji sam tebi.. svedenije se oblačim, nemam ni toliko para da eksperimentišem 🙂 nego te zezam malo 😉
 
Vrh