Šta je novo?

Шта купити ?

Trebaju mi za muziku u pozadini dok radim, smara me i ogranicava da imam ubacen kabl u laptop na kome radim, a i smara me da kupujem adapter i opet se mucim sa kablovima ako hocu preko telefona. Dakle, da olaksam sebi zivot i ne mlataram se sa kablovima.

Kvalitet da bude cisto ok, imam prave zvucnike i slusalice kada nesto ozbiljno slusam.

I treba mi da tipa sad za vikend kad otputujem da ga imam uz sebe u hotelskoj sobi ili stanu na dan, za drustvo, ali to je drustvo od dvoje, troje, cetvoro, ne pravim zurku za 25 ljudi 😁 Dakle, ne trebaju da budu glasni preterano.

Po mogucnosti da ne gruvaju basovi jer ne slusam takvu vrstu muzike.

Ako je i vise para, a vredi, nema veze.
 
Svi zvučnici će ti generalno završavati taj posao, a zvučaće bolje od telefona, pogotovo ti od 4-5k. Ja bih gadjao što jaču bateriju.
 
Inace, imao sam pre 5, 6 godina neki onaj JBL bezicni zvucnik i prilicno sam siguran da stereo zvucnici sa mog sadasnjeg telefona imaju kvalitetniju zvuk nego taj bt zvucnik.

Jedino sto je bio glasniji, ali kada bi se pojacao, zvuk je bas bio los.

Tako da, ako nije znacajan napredak napravljen, ne daju mi se onda pare uzalud.
 
JBL ima dosta fejkova i uglavnom su dosta jeftiniji od originala. Ako ti treba da "odvrneš" i da zadrži zvuk onda neki kvalitetniji. JBL, Anker ti je kvalitetniji ali njih nemaš ispod 60e, jbl možda i više. Ovi ostali su generalno slični pa i nema neke preterane razlike. Možeš u nekim radnjama i da ih čuješ kako zvuče. Uglavnom, što teži to bolji.
 
Koliko vidim, za Anker moraju Madjari da rade :D

Zar ti nisi protiv Madjara?
 
Koliko vidim, za Anker moraju Madjari da rade :D

Zar ti nisi protiv Madjara?
Da, sad vidim i da ih nema više kod nas. Cena jbg, ljudi vole da plate skuplje samo zvučne marke, nema veze ako je kvalitet manje poznate marke. Remax je isto ok marka i ima da se nadje kod nas.
 
Njega sam sinoc stavio u korpu, pa rekoh sebi, eto 1000 dinara za zvucnik, sada idi ostatak para sto si hteo da das za zvucnik da potrosis za druge stvari :ROFLMAO: I tako, napravih korpu od skoro 10 000 u Ikea-i, kako vuce kapitalizam, samo trpas stvari i koje ti trebaju i ne trebaju :ROFLMAO: U poslednjem trenutku sam ipak odustao od kupovine :D

Onda sam odgledao neki review tih zvucnika i lik je nazvao zvucnike ,,insult to music'' :ROFLMAO:

Vidim da imaju dobru bateriju, daleko bolju od mnogo skupljih proizvoda i ne sumnjam da su najbolji izbor kada je odnos cena/kvalitet u pitanju.

Ali ako nisu bolji od ovih koji su nekoliko puta skuplji, nema potrebe stvarno za stednjom. Mislim da je i 5000 za zvucnike smesno i to smatram stedljivom kupovinom, tako da jedino ako su stvarno bolji od nekih od 5000, onda ok.

Cenis da je najbolji zvucnik do 5000 (a moze i vise) ili najbolji kada se gleda odnos cena/kvalitet?
 
@Beki
Da se nadovežem oko madjara :) Pazi ovo


Dakle 400000 evra u dva vozila, sa vozilima skoro 500k evra (slovima pola miliona evra). Verovatno neko nije platio gde treba ili je neka konkurencija čim je izašlo u medije. Dakle 400k evra robe je ozbiljan lager čak i za velike prodavce i sad nekome smeta što je neka roba 10-20% skuplja kod nas u odnosu na švercere, a plaća zakupe, radnike, poreze, marketing... Dok isti ti šverceri zaradiše milione koje troše uglavnom u Madjarskoj ne plaćajući ikoga (sem podmićivanja carinika). Ne ljube se Orban i Vučić bezveze.
 
Sad sam pronasao svoj stari, JBL GO 1 je u pitanju. Meni je on tezak krs, toliko o tome da nisam zahtevan :ROFLMAO: Ne treba mi vrhunski kvalitet, ali ovo mi je bas onaj level kad Cigani idu ulicom i nose onaj neki tranzistor iz koga tuce muzika.

Vidim da JBL GO 3 nije neki znacajan napredak, a proslo je skoro 10 godina. Tu je moj zaje*******, mislio sam da te stvari brze napreduju. Onda cu da koristim ovaj koji vec imam.

Posto je JBL GO 3 nekih 6,7 hiljada, a za mene su to potpuno neozbiljni zvucnici, ocigledno je da u sustini mozes dupe da obrises za te pare.

Ajde onda ovako, od koliko para idu neki iole ozbiljniji?
 
Taj JBL je mali, onaj remax na linku koji sam okačio je dosta ozbiljniji zvučnik ali nije tako mali. Ako hoćeš ozbiljnu spravu onda JBL Boombox ili extreme :cool:
 
Poslednja izmena:
Iskreno sam smoren. Hvala svima na pomoci, ali nije do vas. Da ne ispadne da vama nesto zameram, sta vise, hvala.


JBL GO 1 je sada 9 godina star i kostao je 30 dolara. Skoro 10 godina se nisam bavio ovom temom i posle 10 godina smo manje vise tamo gde smo bili pre 10.

Devet godina kasnije imamo JBL GO 3 za 50 dolara koji je po onome sto sam citao tek nesto bolji od JBL GO 1. Otprilike kao da je proslo godinu, dve pa je izasao malo apgrejdovan model.

A u necemu je i gori

1000002904.jpg


Da sam znao da za 30 dolara 9 godina kasnije ne mogu da dobijem ono sto sam mogao pre 9 godina, ne bih ni potezao temu. Na kraju mi ispadne najbolje da izvucem stari JBL.

Tehnoloski napredak propo, mora da se bas odresi kesa, inace corak.

Stvarno covek pomisli da bi u 2024. godini mogao za nekih 50 evrica nesto ok da dobije, za 100 vec nesto prilicno pristojno.

A imamo ove tranzistore sa buvljaka koji imaju 5 cm i ove neke anonimne firme.

O Remaxu generalno, a posebno o ovom njihovom zvucniku ne mogu da nadjem nista, a da nisu bangladeski i indijski sajtovi 🤣

Kaze: Play Time: 3h, Charging Time: 4h 😕

Ova Ikeica od 1000 dinara:
Estimated battery play time at 50% volume and Bluetooth mode: 80 hrs

O dizajnu cak i ovih skupih da ne pricam. Cast jako retkim izuzecima.

Bas uzas od ponude.
 
Ne može play time da bude visok ako je zvučnik jak. Nema tu više mesta za napredak, zvučnik je zvučnik, može samo elektronika i baterija napred. Ovaj remax je bar duplo bolji od tog jbl go, Ako je zvučnik jači više troši pa je potrebna i veća baterija i zato se puni duže. U svakom slučaju imaš tvoj go pa možeš da čuješ kako zvuče drugi po radnjama i uporediš.
 
Kako god, sve je bilo u cilju olaksavanja zivota time sto se ne bih baktao sa kablovima.

Da punis 4 sati sata da bi slusao 3 je prakticno posvecivanje zivota zvucniku, moras svaki dan da se brines i pazis jesi napunio do kraja i sve to samo da bi imao 3 sata slusanja, sto je bezvredno.

Slusalice punim pet minuta bukvalno dok obuvam patike i oblacim sorc i majicu i traju mi danima i danima posle.

Postoje zvucnici od sto i nesto i dvesta i nesto evra koji mogu i 24h sata da se slusaju, a jaci su od tog Remax-a. Mnogo jaci, deset puta jaci.

I tu fali napredak, da su oni skupi sada neki svemirski brodovi cime bi oni sto su sada najskuplji postali srednja kategorija, a oni koji su sada srednja kategorija postali ovi jeftini.

Kazem, sve je sustinski isto kao i pre devet godina, napredak sa jbl go 1 na jbl go 3 je mizeran.

Taj JBL GO 3 treba da kosta 1000 dinara, kao onaj iz IKEA-e, vise ni ne vredi. I taj tvoj Remo Remo druze moj malo vise mozda. 6899 dinara uopste nije malo.

A to da mogu samo elektronika i samo baterija napred, kako je to samo?

Ovo u ponudi su sve primitivne tehnologije koje bi trebale da budu vec zaostale u 2024. godini i ako uopste i postoje na trzistu, da budu u rangu od 1000 dinara.

Pa moja baba je slusala na kvalitetnijim uredjajima muziku pre 50 godina, a nije morala posle 3 sata da prestane pa da ceka 4 sata da bi nastavila dalje.

A bitno da prodaju telefone bez ulaza za slusalice.

Imamo ove zaostale poznate marke koje nude bedne karakteristike i fantomske firme koje nude nesto bolje za iste pare, ali ne moze nista da se nadje o njima, podaci o firmi, a kamoli neki review da se procita ili odlgeda.

Odoh u gornje cenovne kategorije da proucim situaciju.
 
Postoje zvucnici od sto i nesto i dvesta i nesto evra koji mogu i 24h sata da se slusaju, a jaci su od tog Remax-a. Mnogo jaci, deset puta jaci.
To je opet nekoliko puta skuplje. I ovo 3h trajanje se podrazumeva sa volume na max, sa 50% će trajati dosta duže :) Baterija je slaba jbg 3600mah i zato je ta cena, mada ako se lako otvara i baterija je 18650 lako se to sredi :) Svakako meni ni iz džepa ni u džep ali to je to ko hoće nešto kvalitetnije oko 50e. Ko ima 200 i više evra da da on će naravno tražiti nešto bolje. Postoji kvalitet zvuka i postoji dugo trajanje baterije, nije moguće spojiti oba kompaktne veličine u ceni do 50e. Imaš i jeftinije ali su žnj marke


al kontam da nije nista losiji, nisam ga isprobao pa ne mogu da tvrdim. Ja imam neko kinesko g***o znj marke ovog tipa

zadovoljan sam zvukom i baterijom za taj novac, mislim da je bio oko 3-4k. Bateriju sam naravno pojačao :)

Ako kupujem zbog dužine baterije onda znam da će zvuk biti krš, ako kupujem zbog kvaliteta zvuka onda znam da će baterija biti krš, ako hoću oba onda znam koliko mi para treba.
 
Pise na nemackom sajtu ''Neuer niedriger Preis'' odnosno nova niska cena.

Tj. kod njih je na popustu, kod nas nije.

Na primer, spominjali smo njihov blutut zvucnik na ovoj temi, kod nas je 1199 dinara, kod njih je 12 evra, odnosno skuplji je kod njih.



Evo dalje nasumicno, kod nas lampa 799 dinara, kod njih 8 evra



Meni su oni stvarno vise nego korektni, ne vidim odskakanje od cena na zapadu, a eto i primeri od gore pokazuju da prodaju podnu lampu od 150 cm za 800 dinara i blutut zvucnik za 1000, sto nema ni na pijaci.
 
Meni prestaje da bude smešno. Baš je totalni bezobrazluk. Treba ih pitati za zvanični odgovor, u najmanju ruku, da pođemo odatle. Ko koga ovde za*ebava i zašto... Ima da im vratim ćebe nisam ga raspakovao.


U DE je 30€ kod nas je 4999.


Znači sutra im ga vraćam.
 
Beki, nađi proizvod da je razlika 30% u korist nas?

Inače kupio sam barlast lampu... Ekstra je upakovana... Mogla je kutija u malo veće sanduče da stane 😊 Dobro je došla kao poklon...

IMG-1b0b274598ed6cd059fe6a94d7bd92ec-V.jpg
 
Bukvalno sam pre deset minuta obavio soping tamo i sad ocete da mi ogadite

tgif-vojko.gif
 
Beki, nađi proizvod da je razlika 30% u korist nas?
Ja kazem da su korektni, a to da bude razlika u nasu korist tolika moze da bidne eventualno kad udjemo u EU. Pitanje da li ce i tad, ali to je prvi korak i bez toga ne moze.
 
Vrh