Šta je novo?

Шта купити ?

Ja sam uzeo u Obrenovcu u nekom butiku na glavnoj ulici, ako im je to glavna, odlične farmerke, malo su skuplje, ali isplatilo se.. Valjevo isto ima dobre butike, obuća može kvalitetna da se nađe.. iznenadim se, Pančevo baš loše stoji u pogledu toga, Aviv park i to je to.
 
E, sad, posto je tema opet prilicno aktivna, treba mi preporuka za jastuk. Spavam na boku, da ne upada glava, ali i da nije previse visok. I ne svidjaju mi se anatomski.
 
Loša navika na boku dobićeš bore od spavanja.. izgledaćeš starije...
 
Loša navika na boku dobićeš bore od spavanja.. izgledaćeš starije...
O ne, to mi najveci strah u zivotu

🙄

🤣

@Beki
Šta bi na kraju za zvučnjak?
Nista, skapirao sam koliko je tehnologija zaostala. Ili bar ono sto prezentuju nama. Zanimljivo je ono sa teme o Savskom amfiteatru gde ljudi stvarno misle da ce roboti za 15 godina da ljudima otpusavaju cevi i krece zidove 🤣

A covek kupio stan u Kuli Beograd koji nema apsolutno nista sto stanovi pre 15, 20 godina nisu imali.

Tako su i bezicni zvucnici na istom nivou kao pre 15 godina.

U oba slucaja pricam o tome ako nisi milioner ili milijarder. Njima ce roboti da otpusavaju cevi i oni verovatno imaju dobar bezicni zvucnik.

Moj zakljucak je da kompjuterski zvucnik koji imam negde ovde i ne koristim i koji kosta fazon 7 000 je bolji nego bezicni od nekoliko puta vise para, te je lakse kupiti adapter i malo se cimati oko kablova.

Sve deluje totalno neozbiljno i jeftino i svaka investicija u te pakle cigara od zvucnika mi deluje kao promasena, na kraju Ikea nudi jedina realan odnos cene i kvaliteta sa onim zvucnikom od 1000 dinara.

Do 10 000 dobijas tranzistor, izmedju 10 000 i 30 000 dobijas zvucnike od kojih su bolji zicani od 5 000, a ako dajes preko 30 000 to znaci da ti je bas stalo da kvaliteta zvuka, gde opet tvoj izbor nece pasti na bezicne.

Ako na primer uporedis Anker Soundcore 2 i Anker Soundcore 3, mnogi cak i kazu da 2 ima bolji zvuk (neki cak kazu i da je 1 najbolji).

Soundcore 2 je izasao 2017. godine i kostao 30-35 dolara, a sada 7 godina kasnije kosta isto toliko. Njegov naslednik ako je i bolji, za nijansu je bolji.

Bedno sve, vec smo pricali o tome, da mi se ni ne ulazi i ne bakce sa tom pricom.

Cilj je bio olaksavanje zivota da se ne bih bavio kablovima, ovako bih si otezao zivot misleci da li sam potrosio bednu bateriju id par sati koju imaju zvucnici od 50 evra, razmisljajuci kakav krs od kvaliteta imam za sto evra ili koliko sam bolje mogao da prodjem za 200 evra koje sam dao za zvucnike.

Koristim kabl i adapter, kad budem uzimao nesto iz Ikea-e, uzecu onaj njihov da imam kad se tusiram 🤣 A imam i onaj JBL GO, ako za nesto treba, mada meni postenije pustiti sa zvucnika mog telefona nego sa onoga🤣

Vraticu se za deset godina da vidim jesu se pomerili.
 
Loša navika na boku dobićeš bore od spavanja.. izgledaćeš starije...
:LOL: :LOL: :LOL:

Увек је ботокс ту. Једино кажу, од смрти не спашава. Али си макар младолик у ковчегу.

Свако спавање, један корак ближе :violina:
 
@Beki
Pa po meni ti bt zvučnici i služe da nemaš kablove, za napolju npr da ga lakše prenosiš gde hoćeš, zato su i skuplji od žičanih, kao i sve što je bežično skuplje od žičanog. Meni klinac "popravio" moj zvučnik pre neki dan, srećom imam do leta da vidim šta da kupim, gledao sam soundcore motion+ zbog baterije ili x600(on mi izlazi iz cenovnog ranga), a možda bude i onaj remax :) Kvalitet zvuka mi je u principu nebitan, pogotovo kad se zalije malo.
 
Poslednja izmena:
Ne volem da dajem pare za nesto sto ne vredi. Patike nosim od 800 dinara jer toliko i vrede. Ali imam i od 7,8 hiljada (manje sam ih platio) u kojima trcim svaki dan i to im je adekvatna cena i toliko vrede i zadovoljan sam. A imam i jedne za trcanje za koje bolje da ne kazem koliko kostaju, ali i one vrede svaki dinar.

Zvucnike, ponavljam, imam JBL GO. Dodjem 9 godina kasnije i njihova malo unapredjena verzija, koja ima goru bateriju, kosta duplo vise nego JBL GO kad je izasao pre 9 godina. Ako si gledao na primer recenziju za Samsung S24 Ultra, svi kazu da u sustini ne postoji potreba da ga kupujete ako imate S23 Ultra. Moze ko hoce, malo da se igra sa AI dodacima, ko ima para za bacanje nek kupi, ali potreba ne postoji, sustinski ne dobijate nista bolje.

Vrlo slicna situacija je na trzistu bezicnih zvucnika. Samo je izmedju S23 i S24 proslo godinu dana, a ovde decenija. Znas i sam kakav si mogao telefon da dobijes za 250 evra pre deset godina, a kakav danas.

Jednostavno ne mislim da je adekvatno davati u 2024. godine ma ni 3000 dinara za neki tranzistor sa baterijom od tri sata. A kamoli 6,7 hiljada. Ne ispunjava moje potrebe.

To sto ti na primer trazis, da nesto tresti kad se zalije, to je sasvim legitimno i verovatno moze da se pronadje nesto pristojno.

Ponovicu stoti put, ocekivao sam da ako sam imao iPhone 6 pre deset godina, da se vratim i doceka me iPhone 15 Pro Max, a mene docekao iPhone 6s.

Tako da, preskocio sam kupovinu :D
 
Downgrading and unnovation :) To se desi kada neka tehnologija nema mesta za napredak dok im tržište ne objasni drugačije. Jednostavno zvučnik je zvučnik, inflacija... Ne opravdavam, samo kažem :) Audiofili još uvek daju velike pare na zvučnike koje većini ljudi nemaju smisla. Predpostavljam da će i telefoni stagnirati dok se ne desi neki proboj u tehnologiji ka napred, kamere su već udarile u blok, baterija takodje... Iphone 13 pm je npr sasvim dovoljan da 15pm bude nepotreban, sasmung takodje.
 
To je sve jasno i vec sam uracunao kad sam prvi put pitao, ali sto se tice bt zvucnika ipak mi je ispod svakog nivoa te sam odustao od kupovine.
 
:LOL: :LOL: :LOL:

Увек је ботокс ту. Једино кажу, од смрти не спашава. Али си макар младолик у ковчегу.

Свако спавање, један корак ближе :violina:

Grešiš Prle 😊 Treba da diverzifikuješ ekipu prijatelja sa kojima se družiš da bi saznao i naučio nešto novo. 🙂

Botoks kod tih bora ne pomaže jer nisu mimičke. Bore od spavanja jedino možeš rešiti promenom načina spavanja, što je za nas koji spavamo na boku nemoguća misija 🙂 Ali ima jedna caka kako uprkos smanjenom kolagenu i elastinu (koji s godinama opada) možeš da smanjiš te bore a da nije invazivno...

I sam sam to otkrio... 😎

Inače te bore ima svako ko spava na strani.. Al se kod 20togodišnjaka 20 min posle buđenja sve vrati u normalu... i onda sve duže i duže treba i na kraju legneš na spavanje a da se prirodno nisu ispravile u toku dana..

To nisu one klasične bore, često su u kontra smeru. I jave se i na čelu isto... Prato je koža fizički bila pritisnuta predugo, a elastina sve manje... One duboke usekle bore kod starijih ljudi na čelu koje su pod nekim uglom od 60 stepeni u odnosu na one horizontalne, mimičke... Obično na jednom ili drugom kraju čela... E to su isto bore od spavanja.

Eto da naučimo da razlikujemo bore koje botoks rešava i one na koje ne deluje.
 
Хвала Ноки! Данас сам богатији за једно знање!
 
Nema na čemu Prle.

@MC pitao si za udobne farmerke... Ovaj tip farmerki ima udobnost trenerke. @Пантограф tako da od sada može i udobno ✅️ i za do grada ✅️ u jednom komadu odeće.

Nije za operu.. al mi ni nemamo operu 🙂 za do bioskopa sasvim lepo može...

20240213_160759.jpg

20240213_160754.jpg
 
Ako neko zna gde ima da se kupi lanac za bicikl nevezano jel na ključ ili šifru, da je do 2000 dinara i da je za te pare najpouzdaniji što može biti?
 
Kupio sam sajlu za vezivanje u Decathlonu
Sa ključem i nivo bezbednosti je 3/10 što se navodno ne preporučuje za bajs.

Međutim, mislim da je ovo solidna zaštita jer mi je potrebno da ga obezbedim dok sam u gradu, pravim odmor, ušao sam u mall, seo u restoran kao juče i slično... Dakle na javnim mestima gde ima ljudi, sasvim dovoljan nivo zaštite... Za preko noći ga ne bih ostavljao na ulici.

20240215_202516.jpg

20240215_222135.jpg

20240215_222213.jpg
 
Kupio sam sajlu za vezivanje u Decathlonu
Sa ključem i nivo bezbednosti je 3/10 što se navodno ne preporučuje za bajs.

Međutim, mislim da je ovo solidna zaštita jer mi je potrebno da ga obezbedim dok sam u gradu, pravim odmor, ušao sam u mall, seo u restoran kao juče i slično... Dakle na javnim mestima gde ima ljudi, sasvim dovoljan nivo zaštite... Za preko noći ga ne bih ostavljao na ulici.

Pogledajte prilog 189588
Pogledajte prilog 189597
Pogledajte prilog 189598
Vezi bicikl za nesto. Ovako moze neko da ga odnese .
 
A sada jedno pitanje koje se ne odnnosi na kupoviu robe.
Zanima me da li neko moze da preporuci neku agenciju ili firmu koja se bavi pruzanjem pomoci starijim osobama?
 
Vezi bicikl za nesto. Ovako moze neko da ga odnese .

Gledam ga iz restorana 🙂 opasnost je bila samo da neki mangup sa čukaričke padine krene da ga vozi dok je meni glava na trenutak nagnuta nad pilećim burgerom, a ne i da ga odnese 😉
 
Vrh