Šta je novo?

Хотел „Метропол”/ Hotel „Metropol”

drum1":3p55zoal je napisao(la):
Иначе мислим да је скандалозно што, поврх свега, плави тумор на врху хотела није симетричан.

Шта је ту скандалозно? Где пише да мора бити симетрично?
 
пише у постојећој архитектури куле метропола. надградња као прво није смела да се деси због златног пресека, а када већ јесте онда је морала да буде што мање приметна, а кад већ није, онда је морала да испрати барем ритам остатка фасаде, када се већ не прави нешто сасвим откачено и другачије од остатка зграде.
 
Nick Slaughter]Evo nekih rendera kako bi trebalo da izgleda kada sve bude gotovo...

model1test003.jpg


Ovaj zastakljeni deo ka parku (bivsa terasa restorana) mi se uopste ne dopada, nekako kao je na silu dodato. Mnogo stakla. Danas prolazim pa cu fotkati da vidim kako izgleda to uzivo.
 
Sveže slike od utorka :)

metropol1.jpg

metropol2.jpg

metropol3.jpg

metropol4.jpg


Ne znam koliko se vidi na ovoj fotografiji, ovo je zapravo vitraž. Verujem da će, ukoliko bude lepo osvetljen, noću naročitio dobro izgledati.

metropol5.jpg


Malo slika iz parka:

metropol6.jpg

metropol7.jpg

metropol8.jpg


Malo fotki sa strane:

metropol9.jpg

metropol10.jpg

metropol11.jpg
 
Evo i mojih par fotki, mada je Homer to vec u principu i postavio...

dscn7174.jpg


dscn7175.jpg


dscn7176.jpg
 
Drago mi je da je hotel obnovljen ali moram da kazem, penetrirala ih stakla nad 2/3 simetricne fasade! I ovaj tepih se ne slaze sa bojom zidova. Ostalo OK.
 
Cas & Zina
+1 :) & + 1 :)

Ne dopada mi veliki luster sa gornje slicice
Pored danasnje ,,nauke,, o osvetlenju, trpati tako nesto u inace lep prostor. . . .
 
Hotel je super osvjetljen nocu ka bulevaru ,steta sto je zadnji sprat cosav ka tasu :)
 
мало и ја да вас мрачим са сликама :D
јуче сликано из буса телефоном, зато и није неки квалитет:
image-1346837843961-V.jpg

image-1346837846820-V.jpg
 
JohnyBgood":82pk0p5i je napisao(la):
Drago mi je da je hotel obnovljen ali moram da kazem, penetrirala ih stakla nad 2/3 simetricne fasade! I ovaj tepih se ne slaze sa bojom zidova. Ostalo OK.

istu kritiku imam...nakaradno staklo na na zadnjem spratu...kad je vec moralo, ili sve ili nista.
 
Izgleda kao neka malo lepša bolnica.

A nekad je bio značajno delo srpske arhitekture. No u svakom slučaju opet bolje ovako nego kakad je pre obnavljanja bio.
 
"Soft opening" hotela je inače u ponedeljak. Nekoliko zadnjih spratova će biti otvoreno, i već sada je moguće rezervisati sobe. Hotel neće biti deo Starwood-a (barem ne za sada), i uopšte neće biti toliko luksuzan koliko se o tome pričalo.
 
Hotel izgleda izuzetno spolja i iz Bulevara i iz parka.Jedino bi bilo lepo da srede onu fontanu ispred.

Nema veze sto nije luksuzan,samo nek radi kako treba.
 
442doBGD":2a4bcqs9 je napisao(la):
"Soft opening" hotela je inače u ponedeljak. Nekoliko zadnjih spratova će biti otvoreno, i već sada je moguće rezervisati sobe. Hotel neće biti deo Starwood-a (barem ne za sada), i uopšte neće biti toliko luksuzan koliko se o tome pričalo.

Posle svega što sam o tome napisala - ako mi ne veruješ da su luksuzni hotel, pozovi ih i pitaj kolika je cena noćenja ili zakupa konferencijskih sala jer je to kriterijum koji definiše kakav je hotel.

A i umesto ovog "soft opening" ja bih uvela novi termin u hotelijerstvo - "penalty avoidance opening", kada je Metropol u pitanju.
 
sudeci po predhodnim slicicama vrlo lepog uredjenja
ipak mislim da je sem cene nj. liksuz jos daleko. . .

mozda mi nije ni jasna granica razgranicenja tih pojmova ,
pa ako mozes pojasni ih bas na primeru Metropola :)
 
boca-ica":mitamx0o je napisao(la):
sudeci po predhodnim slicicama vrlo lepog uredjenja
ipak mislim da je sem cene nj. liksuz jos daleko. . .

mozda mi nije ni jasna granica razgranicenja tih pojmova ,
pa ako mozes pojasni ih bas na primeru Metropola :)

Lepo kažu ko pita - ne skita... :lol: Recimo nekih 15% hotela sa najvišom cenom na razvijenom tržištu su "luksuzni". Metropol je u vlasništvu Sheratona Sofija koji pripada lancu Luxury Collection, i ne može da ima cenovnik koji drastično odudara od uobičajenog za taj lanac. Nedovoljno upućene zbunjuje što se sofijski hotel zove Sheraton a ne pripada Sheraton lancu, koji nije luksuzni na razvijenim tržištima.

Inače, u hotelu dominiraju mermer i drvo koji su među najfinijim i najlepšim koje sam u životu videla, što je itekako u skladu sa epitetom "luksuzni" hotel.
 
Zina, hvala ti za slike. Kako ti to sve deluje uživo? Znaš li možda šta se uopšte dešava sa tim pregovorima sa Starwoodom, ima li "Metropol" dovoljno kvaliteta da postane deo njihovog lanca "Luxury collection" (ili pak nekog drugog)?

Mene je iskreno razočaralo rešenje platoa ispred hotela. Prvo zato što nije u nivou sa trotoarom, zatim što je asfaltiran, a ne popločan, skromno je osvetljen, a detalj koji mi je najviše zasmetao su šarene LED sijalice na rampama na ulazu u hotel. Takvi detalji deluju malo jeftino. Hotel kao hotel noću spolja deluje odlično. Naročito gledajući iz parka :)
 
Homer Jay":3tbae3g3 je napisao(la):
Zina, hvala ti za slike. Kako ti to sve deluje uživo? Znaš li možda šta se uopšte dešava sa tim pregovorima sa Starwoodom, ima li "Metropol" dovoljno kvaliteta da postane deo njihovog lanca "Luxury collection" (ili pak nekog drugog)?

Mene je iskreno razočaralo rešenje platoa ispred hotela. Prvo zato što nije u nivou sa trotoarom, zatim što je asfaltiran, a ne popločan, skromno je osvetljen, a detalj koji mi je najviše zasmetao su šarene LED sijalice na rampama na ulazu u hotel. Takvi detalji deluju malo jeftino. Hotel kao hotel noću spolja deluje odlično. Naročito gledajući iz parka :)

Homere, nema na čemu! Iskreno, meni deluje da su požurili s otvaranjem da ne bi plaćali penale državi, a ne sumnjam da će kada svi kapaciteti budu spremni napraviti gala otvaranje i ući u lanac o kojem sam pisala. Recimo, potrebno je još dosta vremena da Annex 1, gde će biti Grand Ballroom sa kapacitetom za 800 osoba, bude završen i dobije upotrebnu dozvolu.

Uživo deluje lepo, ima izuzetno prirodno osvetljenje i sa strane bulevara i sa strane parka, ali kao i tebi i meni su neki sitni detalji smetali - da bi utisak bio odličan. Kao što je primetio drum1, ako su vlasnici unajmili arhitekte spremne da naruše zlatni presek zgrade, očigledno nisu ni težili savršenstvu.

Nema sumnje da će hotel biti dobro popunjen jer ima najbolje konferencijske sale u Beogradu, ali recimo da je enterijer hotela Square Nine mnogo bolji, raskošniji, i itekako je sexy i zavodljiv, što za enterijer Metropola ne mogu da kažem. Utisak osoba koje su bile sa mnom u obilasku je da je su sobe previše tamnih boja. Sam izbor boja je odličan, ali ne i njihov odnos.
 
Hvala Zina :) , pre oko dva meseca bio je i oglas za prijem čitave lepeze novo zaposlenih,
verovatno su i oni spremni za pred premijeru. . .
ako nista drugo pašće bar jedna kafa , da se omirise taj luksuz . . . :laugh: :kk:
 
Vrh