Šta je novo?

Хотел „Метропол”/ Hotel „Metropol”

2vkc2n8.jpg
 
JohnyBgood":2jnq4qrj je napisao(la):
Zina Vukin":2jnq4qrj je napisao(la):
@Homer Jay: Nema na čemu i drugi put. "Metropol" bio "Sheraton" ili ne, pod dobrim menadžmentom je itekako potreban Beogradu. I još kad bi se "Juga" pomerila s mrtve tačke bili bismo baš na pravom putu. Ne zaboravite da su nam "Jugoslavija" i "Metropol" važniji od bilo kog hotela koji se gradi ili će se graditi.

@JohnyBgood: "Metropol" će imati najbolje kongresne sale u gradu: plenarna sala "Grand Ballroom" može da primi 1.000 ljudi,"Magnificent Ballroom" - 700, a "Junior Hall" - 340. Samo uporedite sa preostalim najvećim plenarnim salama u gradu - "Continental" sa 450, "Hyatt" - 600 i "Zira" - 300 - i biće vam jasno koliko za razvoj našeg kongresnog turizma više nije značajan samo "Sava centar".

Ipak, ovo ne znači da ne delim san o metrou ispod Beograda :)...

Super. Ali ono sto treba za velike kongrese strucnjaka su GOMILE manjih sala za po 30-40-50 ljudi. Zato ti veliki skupovi idu u gradove u kojima imas veliki kongresni centar a zaokupe i masu sala po hotelima gde odsedaju ljudi. Recimo na kongresu lekara bi masa sastanaka bila u Sava centru, onkolozi bi imali neke svoje sastanke u Seratonu, pedijatri u Hajatu, itd.

Dodala sam na profil Metropola na mom blogu sa kakvim će salama hotel raspolagati:

http://futurehospitalityleaders.com/hoteli-u-beogradu/hoteli-5/metropol-palace/

A dodala sam i rendere bolje rezolucije od onih koje smo do sad imali prilike da vidimo:

http://futurehospitalityleaders.com/2012/02/21/coming-soon-to-the-heart-of-belgrade-metropol-palace/
 
Izvor: Beobuild.rs

Metropol : Renewal of the famous hotel

120407-MTRP-01.jpg


Rekonstrukcija hotela Metropol, koja je počela još u proleće 2008. godine nalazi se u završnim fazama izgradnje, a pojedini delovi zgrade se već opremaju nameštajem. Izgradnja se paralelno izvodi na svim delovima zgrade, ali kako će otvaranje hotela biti fazno tako i radovi u pojedinim delovima brže napreduju.

Celu vest kao i fotografije obilaska rekonstrukcije mozete pogledati u vesti na prvoj strani sajta ili na linku http://www.beobuild.rs/read.php/536.html
 
Prelepo, konačno! Refleksija koju pružaju prozori je sjajna!
 
Bravo za pitanja! Ja baš postajem nestrpljiv oko "Metropola", valjda zato što se u Beogradu malo toga gradi, a na "Metroplu" je sve vrlo živo i dinamično. I to još u centru grada, na Bulevaru (mojoj omiljenoj ulici u Beogradu). I u ovom projektu se spajaju dve izuzetne stvari - beogradski landmark sa bogatom tradicijom i dolazak novog uglednog hotelskog lanca. Sjajno, zar ne!?
 
Fotkano danas iz Taša, u pitanju je aneks hotela, gde će valjda biti one silne sale za kongresni turizam. Lepo se uklapa sa drvcetom :)

dsc0620.jpg
 
Bogami, pored toliko osuda da se uništava Brašovanovo delo, ovo će izgleda da bude baš dobro!
 
564791_221487641288846_177962628974681_340908_1304456638_n.jpg


Novi render, u pitanju je executive apartman.

jlaki, zašto kažeš da se uništava Brašovanovo delo?
 
Zna li ko da mi pojasni gornju sličicu Zina Vukin-e
Šta se vidi tu kao, executive ? :rolleyes: (ne kažem da je ružno nego me stvarno interesuje)
 
boca-ica":1ztrngty je napisao(la):
Zna li ko da mi pojasni gornju sličicu Zina Vukin-e
Šta se vidi tu kao, executive ? :rolleyes: (ne kažem da je ružno nego me stvarno interesuje)

Osim ako render ima manu, ako malo bolje pogledaš videćeš da iza kreveta nije zid sa ogledalom i refleksija sobe, već druga prostorija, a verovatno su tu ugurali sadržaje za executive. Iskreno, ništa što smo do sad videli iz Metropola nije estetski ni blizu atraktivno kao ono što sam videla u hotelima TownHouse 27 i Square Nine.

Inače, ovo je moje pravo ime, tako da možeš da ga menjaš po padežima :)

Danas sam prošla pored Metropola, izgleda isto kao pre par dana, a imam par slika koje nisam stigla tad da vam okačim.


Metropol Palace by Future Hospitality Leaders, on Flickr


Metropol Palace by Future Hospitality Leaders, on Flickr


Metropol Palace by Future Hospitality Leaders, on Flickr


Metropol Palace by Future Hospitality Leaders, on Flickr


Metropol Palace by Future Hospitality Leaders, on Flickr


Metropol Palace by Future Hospitality Leaders, on Flickr


Metropol Palace by Future Hospitality Leaders, on Flickr


Metropol Palace by Future Hospitality Leaders, on Flickr


Metropol Palace by Future Hospitality Leaders, on Flickr


Metropol Palace by Future Hospitality Leaders, on Flickr

Ovo poslednju sam okačila jer sam naišla na ovo: priznanje za arhitektonski događaj godine Društvo arhitekata Beograda dodelilo je Lagrota.int timu, Saši Đumiću, Draganu Tesliću i Mladenu Hrvatnoviću za idejno rešenje na gradilištu hotela Metropol koji je tokom obnove bio obmotan belim impregniranim platnom.
 
Zina Vukin wrote: ,,. . . . ako malo bolje pogledaš videćeš da iza kreveta nije zid sa ogledalom i refleksija sobe, već druga prostorija, a verovatno su tu ugurali sadržaje za executive. . . .

Hvala lepo na odgovoru, :)
nadam se da ce biti još ovko lepih repotaža :kk:
 
Jesu li ovo prave ili skart Artemide Logico Terra lampe? Za Arne Jacobsen Swan stolice verujem da su replike, jer ko ima par hiljada dolara da potrosi na licencirane. Nadam se da ce cena tih soba biti poprilicna, jer te bele stolice nece dugo izdrzati srednju/nizu klasu klijantele.

Sve u svemu, jako sam prijatno iznenadjena da je tako tradicionalan bivsi hotel dobio potpun dizajnerski preobrazaj. Ne znam da li mi se hotel vise cini slick spolja ili rasterecen i chic izunutra. Ok mozda ce neko reci da ono pink ne ide sa zelenilom po plafonu, ali mi ne smeta sto su se usudili da kombinuju.

Ovakav Metropol ide sa vremenom, ali ne parira ultra uradjenom Square Nine hotelu narocito zbog razlike u suptilnosti ambijenata. Jos kad bi i taj Kempinski uradili kako mu dolikuje... Bice sve to na svoj nacin primamljive opcije, a ja stvarno necu znati u kom hotelu da odsednem kad dodjem u Bgd.
 
Par fotki u prolazu. Ništa novo, kontam da je unutra zanimljivije:

metropol1.jpg

metropol2.jpg

metropol3.jpg

metropol4.jpg
 
Bila sam danas u Metropolu i recimo da sam uspela da pronađem po koji Brašovanov zid, da nije noseći :)

Zanimljivo sve to meni izgleda, ali ne idealno. Recimo jedna od dve najveće konferencijske sale ima prirodno svetlo samo iz parka, a druga najveća ni sa jedne strane :(

Ostalo ne vredi da prepričavam jer kako reče jedan radnik "toliko toga menjaju iz dana u dan, da će za koji dan verovatno da odluče da pomere hotel za 250 metara =D

Poslednja tri sprata su gotova i čekaju inspekciju Starwooda.

Na kraju, evo slika koje sam ostala dužna:


Metropol Palace by Future Hospitality Leaders, on Flickr


Metropol Palace by Future Hospitality Leaders, on Flickr


Metropol Palace by Future Hospitality Leaders, on Flickr


Metropol Palace by Future Hospitality Leaders, on Flickr


Metropol Palace by Future Hospitality Leaders, on Flickr


Metropol Palace by Future Hospitality Leaders, on Flickr


Metropol Palace by Future Hospitality Leaders, on Flickr


Metropol Palace by Future Hospitality Leaders, on Flickr


Metropol Palace by Future Hospitality Leaders, on Flickr


Metropol Palace by Future Hospitality Leaders, on Flickr


Metropol Palace by Future Hospitality Leaders, on Flickr


Metropol Palace by Future Hospitality Leaders, on Flickr


Metropol Palace by Future Hospitality Leaders, on Flickr


Metropol Palace by Future Hospitality Leaders, on Flickr


Metropol Palace by Future Hospitality Leaders, on Flickr


Metropol Palace by Future Hospitality Leaders, on Flickr
 
Vrh