Šta je novo?

Фасаде / Fasade

Koliko sm primetio i u Knez Mihajlovoj na Robnoj kući...počeli da postvljaju skele.. :)
 
popaj":154f35mm je napisao(la):
Postavljena skela na zgradu preko puta pristanista u Karadjordjevoj. :vops:
Preteče me!

Prolazim kolima danas Karađorđevom, i zapanjih se!
Parkirao sam se i otišao do mosta:

slika04761.jpg
 
ako budu dirali mural, porušiću im skele.

a albaniju bi mogli da operu pre no joj postave osvetljenje i sklone onaj oduran "televizor" reklamni.
 
Meni je ekran super,ja bi nakačio na mnogo više mesta,kao u Londonu..Beograd N.Y Balkana bar u tragovima.. :kafa:
 
Cjela robna kuca beograd preko puta ruskog cara dusu je dala za jedan ekran :kafa:
 
Bravo!i ja bih nakačio preko cele fasade i u luku,noću bi baš podsećalo na London,dok na Terazijama na novijim zgradama i sa palatom Albanije bi podsećalo na Menheten..palata je i onako rađena po uzoru N.Y zapravo prvi soliter na Balkanu..
 
direktor":2vjky05c je napisao(la):
Cjela robna kuca beograd preko puta ruskog cara dusu je dala za jedan ekran :kafa:
Mislim da Prva (aka Fox) koristi tu foru u nekoj od svojih emisija. :cool:
 
E Bravo na to sam mislio ,idealno za trgove koji treba da budu i medijski punktovi...korisno za sve, em se uzima novac od reklama em se gradu daje šmek metropole a neuređene fasade se vešto sakriju..
LED_Video_Wall_For_Building_LED_Dispplay_For_Building.jpg
diytrade.com
greenpix-led-solar-media-screen-01.jpg
gliving.com
building_night2_680.jpg
urbantoronto.ca
117vidwall.jpg
techno-fandom.org
20070822_nyc_times_square.jpg
daviding.com
3268677472_5c3570a690_o.jpg
 
@ little lightin Nece dirati mural, budi bez brige. Koju god fasadu da su obnavljali, nikada nisu dirali bocne zidove.

Sto se tice ekrana, nikako na Terazije, jel ste normalni. Na RK Beograd bih stavio eventualno projektor koji bi bacao sliku preko cele zgrade, ali ekrene nikako ne. Neki fazon Tajms skvera u NYC bih npr. u bloku 26 kada bude izgradjen. Ili na Slaviju. Ali ne i na Terazije.
 
:/ hmm,da Slavija bi bila vrlo pogodna za takvu instalaciju,tehnologija je napredovala pa su ekrani montažno/demontažni tako da je zauzeće privremeno tj.moguće ga je seliti u razne delove grada.. :kafa:
 
Fasada preko puta pravnog je osvanula bjela pola naravno :kafa:
 
Postavljaju skele na drugu polovinu..opusteno ljudi, dozvolite da se barem nesto zavrsi...i nije bela.
Rekao bi da je neka bež boja u pitanju...lepo su uradili i delove oko prozora, ali naravno da utisak kvare zastakljene terase i stolarija koja se raspada.Ja se samo nadam da ce i za drugu polovinu koristiti istu boju...NADAJMO SE SVI.
 
Slazem se,bez boja i fino izgleda,sada ce raditi drugu polovinu,opusteno bre.Uskoro nece biti sivih zgrada u tom delu sto morate priznati da je napredak :kk:
 
Sad sam prosao pored Ekscelziora i vidim da su uradili neku rasvetu.Na vrh su stavili reflektore osvetljava smao ako izivu krova a po celoj fasadi su pokacili one lampice,kao tacka svetleca,nista upadljivo
 
Evo i mog priloga priči o unakazivanju grada (fasade zgrada koje nisu spomenici kulture) jer stanari ne mogu da se dogovore, niti vide svrhu dogovora jer neki imaju para a neki nemaju, jer nadležni ne reaguju (niti pružaju povoljne mogućnosti, niti sankcionišu odgovorne što dolazi do ovih pojava, i jer je neko ipak odgovoran što ovo postoji.
www.youtube.com/watch?v=Zv-bTkV6v9w
www.youtube.com/watch?v=wekToAvCeuw
Kakva su sve moguća rešenja ovakvog problema? (jer i ovo su slike Beograda, koje su ovako otišle u svet i koje pokazuju ruglo).
 
Evo kako danas izgleda naša fasada, jer nadležni nisu na vreme omogućili da stanari na finansijski povoljan način reše svoj dugogodišnji problem, stanari više nisu mogli da čekaju, ali su neki imali para a drugi nisu, dogovor nije mogao da se postigne, a nema nikog ko na to treba da odreaguje. Moja skromna mogućnost za sad bila je ovo što vam nudim. Pogledajte:
www.youtube.com/watch?v=Zv-bTkV6v9w
Ako neko ima neki predlog kako da se ovo reši bila bih mu zahvalna.
 


Slikah mobilnim u pokretu dok sam se vracao sa faxa
Obicno mi se ne svidja kako rade fasade ali ovo mi je bas ugodilo... ako naprave ceo taj potez belim vracacu se u dom raspolozeniji :lol:
 
Znate li šta je sve potrebno od urbanističkih uslova da bi se uradila Izolacija fasade stambene zgrade?
 
@ Btamara. Povrsina fasade koja pripada jednom stanu je zaista ne tako veliki iznos. Kad vec neki nisu imali novca za ``svoje parce``, njihov trosak ste mogli podeliti.

A sto se tice izolacije, nema potrebe da se ona vrsi spolja. Za radove na fasadi su potrebne mnoge dozvole. Medjutim, da li je u ovoj zemlji iko cuo za unutrasnju izolaciju. Termoizolacija se moze stavljati i spolja i iznutra. Efekat je isti. A za postavljenje izolacije unutra, nije ti potrebna nikakva dozvola.
 
MareCar":2ipcm3c2 je napisao(la):
little lightning":2ipcm3c2 je napisao(la):
ako budu dirali mural, porušiću im skele.
Oni i da je gola cigla sa strane nebi dirali bocne zidove, ne brini... :rolleyes:
Na sreću, izgleda da nisi u pravu, barem u ovom slučaju:

slika04911.jpg


I da, druga strana, sa muralom, nije pod skelama...
 
slažem se sa luciferom.. to je stvar koja i meni mnogo smeta
 
Te novokomponovane fasade poput suda u Nemanjinoj izgledaju lepo kada počne da se topi sneg, nebo je pan-belo a fasade Beograda se uklope sa prljavstinom... onda ona roze zgrada na trgu Pasica sija

Ovako, kad je nebo plavo a sunce grane, izgledaju impotentno i bledo. A monumentalne, tople fasade odišu svežinom... mislim da to ima veze sa sunčevim zracima koji se prelepo kombinuju sa bojama "mračnih fasada"

tako meni izgleda... ja bih slusao Lucifera
 
Kamo sreće da su u pitanju "ruske" boje (šta god to bilo - boje ruskih zgrada?!?!)

"Papagaj" fasade u Majamiju su bolje poređenje...sao što onoj arhitekturi i ambijentu bolje stoje.
 
Vrh