Šta je novo?

Фасаде / Fasade

Ovo je presedan!
Verovatno to rade zbog turistickih brodova, da ne vide odma koji smo bizgovi. :lol:

Sto se mene tice, neka je srede i sa mural strane, ali da rekonstruisu i taj mural ponovo. Ili cemo biti samo dopola bizgovi?
 
Btamara gdje su te nakaze od fasada sa sloznim komsijama kako bi ih ja dogovorio po dzepu brzo :rant: :rant: :bash:
 
"Btamara gdje su te nakaze od fasada sa sloznim komsijama"
G. direktore, gde se nalaze ove nakaze piše u komentaru ispod kliova na YouTube-u.

Kakva bi bila procedura kažnjavanja i kako bi se na kraju mogle srediti ove fasade, tako da se ne vidi da su rađene separatno - ako stanari nemaju para (mislim ovi preostali koji i nisu mogli da srede "svoje parče fasade")?

Ako mi date konkretan predlog, i ja ću se potruditi da ih nateram da se dogovore ... po džepu i sve kako treba.
 
Da se nevidi da su radjene separatno dobar majstor sa mnoogo zivaca da se bakce oko prelaza i toniranja boje .Pretpostavljam da je fasada oblagana stiroporom .A tjranje komsia pa zavisi od toga kako je pocela akcija sredjivanja .Ako je na skupstini stanara koj nadam se da imate usvojeno da svi daju pare za fasadu onda za pocetak imate papir na koji se mozzete pozvati .Inspekcija ako vas neko prijavi moze natjerati da se uradi ostatak fasade.Pitanje je opet da li ste radili po projektu i uz neophodna odobrenja ili je svako svoje parce radio samoincjativno.Mozda da posaljem snimak komunalnoj inspekciji pa da vidimo sta bi oni rekli :kafa:
 
Nema projekta, nema saglasnosti, nema potpisa stanara, nema dogovora, nema ugovora sa izvođačem, nema rokova, nema garancije - svaki stan je platio za sebe i za to dobio samo neku nažvrljanu priznanicu na kojoj piše "za fasadu" a sve to na nagovor jednog stanara koji je dovuko neke svoje majstore i ubedio stanare na svojoj vertikali po principu: "sad ili ko zna kad - idealna prilika - ko će da čeka da svi pristanu a grad i opština nam ne izlaze u susret (jer nemaju para) i ne vredi da čekamo i trpimo buđ u stanu" - ko je imao pare da plati odmah uradio je a ko nije imao šta je mogao.
A inače, kome bi bilo ko dao saglasnost i odobrenje za delimičnu sanaciju fasade (fasada je jedinstvena celina i po pravilu treba u celini da se sanira), a neke od zgrada u naselju tako stoje već 5 godina (pa ko u međuvremenu skupi pare - on uradi samo za sebe).
Većina zgrada nema predsednika jer niko neće toga da se prihvati.
Tamo gde ima predsednika Skupštine zgrade, predsednik je nemoćan jer nije imao druge mogućnosti da natera sve da plate, stanari se uglavnom i ne odazivaju na sastanke, a ako zapreti inspekcijom stanari hoće da ga linčuju jer ih onemogućava da reše svoj problem (kad već imaju para).
 
stf":2f8zytm6 je napisao(la):
@ Btamara. Povrsina fasade koja pripada jednom stanu je zaista ne tako veliki iznos. Kad vec neki nisu imali novca za ``svoje parce``, njihov trosak ste mogli podeliti.

A sto se tice izolacije, nema potrebe da se ona vrsi spolja. Za radove na fasadi su potrebne mnoge dozvole. Medjutim, da li je u ovoj zemlji iko cuo za unutrasnju izolaciju. Termoizolacija se moze stavljati i spolja i iznutra. Efekat je isti. A za postavljenje izolacije unutra, nije ti potrebna nikakva dozvola.
Neki su radili izolaciju iznutra ali je buđ počela da se širi po plafonu, pa su izolovali i plafon ... jer kondenzacija se najviše stvara na spojevima međuspratnih ploča - zatol i preporučuju da se izolacija zidova radi spolja (izolacija fasade).
Ali ovde je sad problem sa spoljnim izgledom fasade koja je sama po sebi ruglo, ali je ruglo i naselja i grada. A u naselju je osim naše zgrade u takvom stanju još 6 zgrada.
http://www.youtube.com/watch?v=wekToAvCeuw
 
Postavljene skele na fasadi u bulevaru kralja aleksandra 44 to je treca fasada koja se radi u ovom tenutku :vops:
 
Ne brini, to je zbog svetskog dana dijabetesa (plava boja simbolise dijabetes), i bice takvo osvetljenje samo danas.
 
Ne znam da li je bilo :)

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/222195/Pocelo-sredjivanje-fasada-na-Bezanijskoj-kosi

Počelo sređivanje fasada na Bežanijskoj kosi

Početkom radova u ulici Ismeta Mujazinovića pokrenut je investicioni projekat JP „Gradsko stambeno“ u okviru kojeg bi trebalo da bude obnovljeno nešto više od 38 hiljada kvadrata fasadne površine na Bežanijskoj kosi, čime će se rešiti višedecenijski problemi sa prokišnjavanjem fasada.

Stanare zgrada kojima će u prvoj fazi projekta biti rešen problem fasada posetili su član gradskog veća Miroslav Čučković i direktor „Stambenog“ Slobodan Miljković, i tom prilikom najavili veći obim radova početkom građevinske sezone u maju naredne godine.


„Za višedecenijske probleme sa fasadom ove i još nekoliko desetina beogradskih zgrada odgovorna su pojedina građevinska preduzeća, u ovom slučaju konkretno preduzeće „Hidrotehnika“. Protiv ovih preduzeća, koja su danas u stečaju, „Gradsko stambeno“ je u ime i za račun stanara vodilo i dobilo sudske sporove, a ovi sporovi datiraju iz 1992. godine i 1994. godine“. Da bismo trajno i u interesu stanara ugroženih još od useljenja rešili problem, otvorili smo ovo gradilište, izjavio je Slobodan Miljković, direktor JP „Gradsko stambeno“.




„Ovo je trenutno jedno od najvećih gradilišta u ovom delu Evrope u poslednje tri godine, kada su u pitanju rekonstrukcije fasada i Beograd će krajem 2011. godine moći da se pohvali novim fasadama“, izjavio je član gradskog veća Miroslav Čučković.


Ako vremenski uslovi budu povoljni, ukupna površina koja će biti urađena u prvoj fazi, do Nove godine, je oko 9 hiljada kvadratnih metara fasade.

2010 © - blic.rs
 
Palata „Albanija” u 16 miliona nijansi
„Albanija“ postaje noćni simbol grada
ANA VUŠOVIĆ | 17. 12. 2010. - 00:02h | Komentara: 7

Palata „Albanija“ ove godine u najluđoj noći neće imati uobičajene novogodišnje svetiljke koje već krase ulice i trgove, ali će zato ovaj simbol prestonice do Nove godine zasijati u bojama sa čak 16 miliona nijansi. „Albanija“ će do novogodišnje noći dobiti najmodernije dekorativno osvetljenje i u 2011. će ući u novom raznobojnom ruhu, kojim će tokom cele godine osvetljavati jezgro grada.

100880_5_hf.jpg


- Postavljamo takozvano inteligentno osvetljenje, odnosno diskretnu rasvetu na pojedinim fasadnim platnima. Prolaznici će osim svetlosnih doživljaja, imati priliku da prate slovne slike ili simbole koji će ih informisati o glavnim dešavanjima u gradu. S obzirom na to da ovaj objekat predstavlja kapiju na ulazu u najpoznatiji deo grada - Knez Mihailovu ulicu - njegovo osvetljenje mora da bude atraktivno, interesantno i moderno - kaže za “Blic” Marko Stojanović, direktor Uprave za energetiku.

On naglašava da osvetljenje palate podrazumeva pravljenje žive dinamične fasade, a ovakvom dekoracijom ona će postati svetlosno atraktivni objekat i novi noćni simbol grada.

- Dinamično osvetljenje omogućava jasno isticanje arhitekture objekta, a promenom boja u 16 miliona nijansi biće naglašeni određeni planovi i elementi fasade - objašnjava Stojanović.

Palata „Albanija“ podignuta je 1939. godine prema idejnom projektu Branka Bona i Milana Grakalića. Ova zgrada je prvi oblakoder Kraljevine Jugoslavije i u to vreme bila je najviša u jugoistočnoj Evropi. Ima četiri podzemna sprata i 13 spratova iznad zemlje, visoka je 53 metra, ima 8.000 kvadrata, a 1983. proglašena je za spomenik kulture i kulturno dobro od velikog značaja.

Za novogodišnje osvetljenje iz budžeta grada izdvojeno je 24 miliona dinara, dok je vrednost opreme i izgradnje dekoracije Palate “Albanija“ oko 38 miliona dinara.

Novogodišnje ukrase, čije je postavljanje u toku, dobiće Trg Republike, Trg Nikole Pašića, Slavija, zatim Bulevar kralja Aleksandra, ulice Knez Mihailova, Kralja Milana, Kneza Miloša, Beogradska, Makenzijeva, Nemanjina, Svetogorska, Makedonska i Takovska, a biće ukrašen i park ispred Doma Vojske na Savskom trgu, na platou ispred zgrade Gradske uprave, kao i novobeogradski bulevari Mihajla Pupina i Zorana Đinđića.

Najsavremenija tehnologija
Za osvetljenje Palate “Albanija” koristiće se najsavremenije led svetiljke. Dinamičko osvetljenje fasade biće realizovano sa 80 inteligentnih led svetiljki i multimedijalnom fasadom sa sedam led panela. Svetiljkama i panelima upravljaće se putem mikroprocesorskog kontrolora koji može da kontroliše rad 10.240 kanala, ima ugrađen ril tajm časovnik (radi i ako se prekine napajanje), astronomski časovnik i integrisani veb-interfejs za daljinsko upravljanje.
Izvor: Blic
 
Cek cek, 38 mil. dinara ili ti 365 hiljada i kusur evra!!! :bash:
Za sta? Osvetljenje zgrade sa koje padaju delovi fasade! Koliko se samo fasada moze srediti za te pare!
Posle ''Obnove'' fontane u Pionirskom parku za 90000 evra sad ovo!
Banditi!
 
Vaistinu!
Pa prvo su trebali da renoviraju fasadu, pa tek onda da postavljaju dekorativnu rasvetu! :notok:
Zašto ne dovedu neke stručnjake iz Monaka, Švajcarske ili slično da ih nauče kako se rade umetničke fasade i rasvete? :grand:
 
Večeras videh čeonu fasadu hotela Moskve,
sve lepo urađeno i ko novo ali kakvo je to osvetljena , možda je to neki novi trend ali meni se ne dopada,
svetla slaba , kao plastika da isijava, kao noču na goblju od onih sveca u plastici samo što umesto crvene sija žučkasto...
možda sam zastareo al tako nisam video nigde .... možda je struja bila retka pa je trenutno tako izgledalo :rolleyes:
vide li još ko ili mi se samo pričinjava...

Edit
@mastercat
Zasto je majku mu osvetljenje Moskve plavo ? bash
tek sad videh da da nisam jedini...
 
boca-ica":1a37vi5z je napisao(la):
Večeras videh čeonu fasadu hotela Moskve,
sve lepo urađeno i ko novo ali kakvo je to osvetljena , možda je to neki novi trend ali meni se ne dopada,
svetla slaba , kao plastika da isijava, kao noču na goblju od onih sveca u plastici samo što umesto crvene sija žučkasto...
možda sam zastareo al tako nisam video nigde .... možda je struja bila retka pa je trenutno tako izgledalo :rolleyes:
vide li još ko ili mi se samo pričinjava...

Edit
@mastercat
Zasto je majku mu osvetljenje Moskve plavo ? bash
tek sad videh da da nisam jedini...
Baš sam preksinoć gledao osvetljenje Moskve.

Ne izgleda lepo ta promena boja, deluje vašarski. Pogotovo kada je u "žutoj" i "plavoj" fazi, uopšte se ne uklapa uz boju fasadne cigle..izgleda kao neka zgrada duhova ili da se nad njom izlio oblak iz Černobila..
 
Pored toga sto su boje koje se smenjuju lose (zuzev zelenkasto-zute, ona je OK), ono sto smeta kod tih promena je sto su krov i skulptura na ceonoj fasadi fiksno osvetljenje svetlo zutim svetlom dok se boje na ostatku fasade menjaju i to meni pojacava utisak nesklada. Nadao sam se da je sarenilo samo privremena mera zbog praznika, ali evo vec je 17.1. a light show na Moskvi i dalje opstaje.


Inace, sok danas. Na bivsom soliteru Beobanke na Zelenjaku poceli su da postavljaju skele. :gobb:
 
Homer Jay":hg9cu5lz je napisao(la):
Inace, sok danas. Na bivsom soliteru Beobanke na Zelenjaku poceli su da postavljaju skele. :gobb:
Da li su to konacno odlucili da srede fasadu? :)
:gobb:
 
džabe, dok ne reše ovu gadost od tržnog centra pretpanog.
kak omogu tako bez pardona postavljati tende i svakakve gadosti kako im padne na pamet, koliko je to ružno.
i dođavola, ala je teško asfaltirati, godinama već.
 
Vrh