Šta je novo?

Фасаде / Fasade

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=688768#p688768:16yr7l7y je napisao(la):
ГЛАС ПРИРОДЕ » 14 Dec 2019 02:41 pm[/url]":16yr7l7y]Кад те боје мало избледе, изгледаће мало боље, у сваком случају све је боље сем сивила.

Apsolutno. Samo da nije sivo i onako odrpano...
 
На овој згради у земуну је плава требала да буде мало блажа, ал што кажете, с временом ће да избледи и изгледаће природније и мање дречаво.
 
stvar je sto vecina tih posleratnih zgrada su nekad izgledale bez-belo, iskreno ja volim bele gradove ni pastel boje nego bas belo sa akcentima, vremenom od smoga i dima su postale sive bas kao I predratne zgrade, jedino sto je spasavalo predratne zgrade su detalji na fasadi i ne prakticni prozori za zamenjivanje (ne u losem smislu)
 
Mislim da bi nekim zgradama u Glavnoj u Zemunu bas lepo stajala bas takva fasada ali je problem sto je tu previse saobracaja i one vremenom potamne. Ako budem u prilici slikacu samo da vidite fasadu kuca u Glavnoj uz ulicu, mnogo pocrni od izduvnih gasova pre svega. Uska ulica a veoma opterecena saobracajem, da prolaze samo autobusi bila bi guzva a gde su svi automobili..

Inace stavili su izgleda celom duzinom ulice rasvetu samo jos nije upaljena. Stavljaju i nove skele i privode kraju kompletan projekat..
 
Данашње слике из Магистратске и Господске улице, и угла с Главном:

















 
Не знам када су обновили зграду Педијатријске болнице у Земуну на углу Гундулићеве и Мајаковског - сјајно изгледа, чак је и двориште лепо сређено; штета је што су избачени прозори на крову и стављено стакло између стубова са задње стране, била би прави класицистички драгуљ:




























Освежена је и фасада старе зграде Земунске болнице (в. крајње десно):

 
Da li se zna koje ce se fasade raditi u narednoj godini? Desna strana Brankove je spominjana koliko sam ja upucen.
 
Zato što čekaju da se izgradi srušena zgrada viktorovićeva pored :p
 
На списку за сређивање би требало међу првима да буду, Цара Лазара, Грачаничка, Краља Петра, Македонска и Светогорска и раскрсница Влајковићеве и Косовске, где је једна управо сређена... Има и неколико зграда у Кнез Михајловој и на Теразијама чак.

Те улице су у најужем и историјски и туристички најбитнијем делу Београда и то им једноставно намеће предност у односу на све друге, али и зато што има лепих здања у разним стиловима која предуго стоје скривена у сивим наносима времена и немара.
 
Додао бих и Париску на списак, посебно најистуренији ћошак ка Калемегдану.
 
Ne zaboravite i ul. Gavrila Principa, i celu tu stranu Pop Lukine, i oko Brankovog mosta. Tu je i dalje raspad.

I naravno, najveća transferzala četiri bulevara koji se sada rade, tu ima na desetine prelepih a zapuštenih fasada.
 
Па најмање цео круг двојке, али улице које сам навео су стварно најизложеније погледима туриста и свих посетилаца и пролазника !
 
Треба обратити пажњу и на околину Храма такође.
 
I na Toplicinom vencu je ostala gomila zgrada koje placu za renoviranjem. Pogotovo sad kad je dosta vec odradjeno - kontrast je prevelik
 
Ima dve godine kako mi je na glavu pao deo fasade, na dorcolu, u Jevrejskoj, kod taksi stanice
Na srecu, bila je to stara fasada, kao od peska, udarac je bio osamucujuci, sve se raspalo kad mi je palo na glavu.
Prijavio sam inspekciji.
Obecali su...


Naravno nista. Pomenuta fasada je i dalje u istom stanju.
 
IMG-20191205-122010.jpg


IMG-20191205-122028.jpg
 
Da solidno ali kao da nešto fali, neki detalj, ne naravno neki ukrasi koji nisu bili deo ove zgrade...no dobro bitno da je komplet sređena...
 
ova zgrada je upropascena. No nada lezi u cinjenici da ju je lako jednog dana kad se nadje neko pametan gde treba, vratiti u predjasnje stanje.
 
Vrh