Šta je novo?

Фасаде / Fasade

Неретко лепа зграда улепша своју не тако лепу околину и оплемени је; у овом случају, једну лепу зграду унижава и гута њено ружно и непријатељско окружење:















Моја два предлога за обнову фасаде:
1. Доситејева улица, прва зграда испод х. "Мериот", с рељефним представама Стамбол капије на првом спрату
2. Обилићев венац, преко пута Гараже, зграда с фасадом у веома лошем стању





-----------------------

Грачаничка улица:



Х. "Балкан" је сав у скелама на страни у Призренској улици:



Зелени венац, фасаде обновљене ове године:

 
+ za predloge :kk: Fasada na preko puta garaze stvarno zasluzuje da se sredi. Na prometnom i sve popularnijem mestu je, tu nema greske, samo da je ne upropaste. Jos kad bi i klime i ovu antenu sklonili stvarno bi procvetala..
 
Ne bih rekao da okolina kravi utisak tu je uglavnom samo ovaj jedan soliter izmedju obnovljenih zgrada koji je tu bez veze, tj. izgradjen je sa ciljem da se sruši upravo ova lepotica koja je tu ostala iz inata, čak i nakon što su je srušili u ratu.
Meni mnogo više kvare utisak klime koje i dalje vise oko prozora.
Osim toga jako me iritira ovaj beli kalkan. Tu obavezno mora jedan mural da se oslika što pre.
20191220-153635-HDR.jpg
mediaservlet
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=691046#p691046:1d25gwd3 je napisao(la):
Dr.Back » 21 Dec 2019 08:56 am[/url]":1d25gwd3]Zgrada na Obilicevom je prelepa. Obnovom bi zasijao ceo taj kraj..
Kao i "Spasicev pasaz", koji je u njoj, i cija je obnova vise puta najavljivana, ali od toga nikad nista nije bilo.
2fc217f46568148bbab6af72751ab2ce.jpg
 
Када смо већ код Зеленог Венца, могли би да пребаце скеле на ову зграду -

78bha0.png


Мислим да је на горњим спратовима део државног апаратуса.
Не знам да ли у оваквим ситуацијама траже један део новца за фасаду од трговаца. Делује ми као добар модел. :kafa:
 
Била је раније фотка, али опет, неискоришћен потенцијал

0Pql8b.jpg
 
А за лепљење по споменицима посебну казну треба увести -

k3duHL.jpg


А тек на аутобуској на Зеленом Венцу када облепе оне слабе стубове разним моронским рекламним материјалом. :bash:
 
Нажалост тих моронских налепница, што рекламних што навијачких има свуда.
 
Njih je barem lakše skinuti od grafita, ali avaj nema ko da se potrudi oko toga.
 
Мислим да иживљавање над Београдом у виду бруталног, простачког, примитивног, бахатог, одвратног и систематског зас*равања града разноразним откупима, камаграма и осталим смећем и ђубретом на бандерама и стајалиштима дословце неће престати док онај ко то ради коначно не умре, јер неко да га спречи очигледно не постоји. А докле ће та простачка, брутална агонија трајати, бојим се још ко зна колико.
Нигде, нигде нисам видео толико редовно, систематско и бесомучно излепљивање и дављење једног града ђубретом у виду папира и селотејпа. НИГДЕ.
 
zaista i neznam zasto uopste nesto rade. neke stvari radnici lose uradili a druge gradani sve pokvare. grafite, lome spomenike lome klupe svasta...iskreno kako mozemo imati toliko malo respekta prema drzavi i nama da najrade zelimo da zivimo u govna. mozda budu albanci pametni pa da nas proteraju i iz srbije oni vidise po pristini imaju vise repekta prema srbiji nego mi sami
 
Београдски_Сомборац":3qs5s2wh je napisao(la):
Мислим да иживљавање над Београдом у виду бруталног, простачког, примитивног, бахатог, одвратног и систематског зас*равања града разноразним откупима, камаграма и осталим смећем и ђубретом на бандерама и стајалиштима дословце неће престати док онај ко то ради коначно не умре, јер неко да га спречи очигледно не постоји. А докле ће та простачка, брутална агонија трајати, бојим се још ко зна колико.
Нигде, нигде нисам видео толико редовно, систематско и бесомучно излепљивање и дављење једног града ђубретом у виду папира и селотејпа. НИГДЕ.
Ja ne mogu da shvatim kako tolike hiljade komunalnih milicajaca nikada ne budu na pravom mestu. Centar ima toliko pandura i kamera da su mi neshatljivi ovi sitni vandalizmi u ogromnim razmerama

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Usudiću se da kažem da je sad stanje mnogo bolje, sećate li se kako se nekada svaki stan koji se izdaje lepio na banderu, a sad su prešli na internet.
 
Da se nadovežem na nalepnice, u poslednje vreme u centru iz onih ''reklamnih'' postera koji se lepe svuda možemo da predpostavimo da su Srbi impotentan narod sa mnogo starih laptopova..
 
Tokom svih ovih rekonstrukcija, da li je iko pomenuo rekonstrukciju skulpture na Igumanovoj palati, i da li je to uopšte moguće izvesti, tj. da li je sačuvana dovoljno dobra fotografija?

slika%2Bkrajem.gif
 
Biće vraćena na leto, veći deo je opstao, a restauraciju i rekonstrukciju radi vajar koji trenutno sređuje Pobednika.
Ovo mi nije najzahtevnija restauracija, trenutno radim još jednu, skulpturu Sime Igumanova sa siročićima. Ona bi trebalo da bude postavljena tokom leta na Palati Sime Igumanova na Terazijama. To je mnogo kompleksnija restauracija, pošto fali 35 do 40 odsto forme, u odnosu na “Pobednika” - zaključio je Kuzmanović.
https://www.blic.rs/vesti/beograd/prica ... ci/l6qpz1x

U međuvremenu bi mogli da uključe dekorativno osvetljenje koje već duže ne radi.
 
Mogu da potvrdim ovo, video sam lično fotografije trenutnih radova na skulpturi Sime Igumanova. Terazije će konačno dobiti krunu.
 
Radi se fasada prirodnjackog muzeja na uglu Njegoseve i Knneginje Zorke cija je fasada bila u dobrom stanju.
 
Vrh