Šta je novo?

Фасаде / Fasade

Najveći problem ove države jeste da svako misli samo na svoju guzicu i to se odrazuje u svim sferama društvenog života. Kolektivna odgovornost ne postoji zato što smo svi neodgovorni jedni prema drugima kao i prema gradu, prirodi, društvu itd.
Urbani haos je samo rezultat te neodgovornosti i egoizma. Ljudi koji kače klime na secesijske fasade, zastakljuju terase, bacaju smeće i pikavce na ulicu, puštaju kerove da pišaju po pešačkoj zoni, parkiraju bahato itd. su meni podjednako nemoralni.
Možda ovo nekima zvuči preterano ali je ovo moje mišljenje.
Uglavnom želim da kažem da se ovde radi o mnogo više od toga da meni "bude lepo za oko"
 
Inace na ovoj zutoj zgradi su postavili i dekorativnu rasvetu, zaboravih da napisem malopre. Slabo se vidi na slici a ne mogu da nadjem fotku gde se vidi njihovo postavljanje..Videcemo na sta ce da lici :)
 
pazite..slazem se da uklanjanje klima da bi fasada bila lepa ludost po ljude koji tu zive..ali to haoticno postavljanje po prednjoj fasadi je stvarno ludilo..ne kosta puno da se klime postave u liniji i na istoj poziciji kod prozoraa..a ne ovako nedna ispod jedna pored druga iznad...




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ljudi biraju liniju manjeg otpora. Kada bi bili u obavezi da postave klime u istoj liniji, ili da ih postave sa zadnje strane, pod realnom pretnjom kazne, oni bi to i uradili.

I naravno da nije za poređenje bacanje smeća po ulici i instalacija klima uređaja, koji danas predstavlja nešto bez čega se u vrelim letnjim mesecima ne može normalno živeti. Prvobitna primedba nije bila što nisu stavili spoljnu jedinicu na zadnji zid, nego kako su se uopšte usudili da požele da žive ili rade u humanim uslovima, šta će im klima.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=687557#p687557:30gg8jjd je napisao(la):
mikelo90 » Уто Дец 10, 2019 5:45 pm[/url]":30gg8jjd]Koja bi bila alternativa na ovakvim zgradama? Gde bi mogle da se postave te spoljašnje komponente?


Да ли је данас поред авиона, брзих пруга, аутопутева и интернета толико тешко да се сазна како се то другде по свету - решава ?
 
Ah, izvini što nisam sinoć seo u avion i otputovao u Beč da saznam, nego sam hteo instant odgovor preko foruma. Sram me bilo.
Znaš, ja kad sam pogledao ovu sliku gore, pomislio sam - vidi kako lepo ova fasada može da izgleda. Nisam ni primetio klime dok ostali forumaši nisu skrenuli pažnju na njih. Tako bude i kad otputujem negde; j.be mi se za klime, uopšte ne primećujem takve stvari i ne gledam kako se to rešava.
Ovaj deo sa internetom ima bar nekog smisla. Ali u doba interneta možeš da postaviš takvo pitanje na forumu, pa da se nadaš da ćeš naleteti na nekog normalnog.
 
Нема никакве везе са тобом и нигде не пише да ти треба да.... Твоје питање је сасвим на месту, а порука се односи на општи немар према тражењу решења за ту појаву.
 
meni klime ne smetaju toliko. najviše mi smeta kad ima samo jedna, to onda štrči i privlači pažnju. kad je sve nacickano to se pretvori u neki pozadinski sum. ko traži taj i nađe, zlatno pravilo percepcije.
 
Iskren da budem, ja sam odavno prestao da primećujem klime na fasadama. Mogu da gleda prelepu fasadu i da nekako refleksno izignorišem klime dok razmišljam o njenoj lepoti. Tek kad obratim pažnju, ili kad dovoljno dugo gledam, onda počnem da primećujem klime.

Isti je mehanizam kao kod ignorisanja reklama na ulicama (ili TVu i internetu, kad smo već kod toga). Mogu da prođem pored 100 bilborda i tabli i da me posle pitaš za neku radnju, ne bih znao da kažem jer prosto sam razvio refleks da ih ignorišem koliko god je moguće.
 
Niko nije pomenuo da ljudi treba da uginu bez klima, mada je neko pomenuo da se izolacijom i promenom stolarije i to da rešiti, nego se komentar odnosio na nemar i bezobrazluk istih ljudi a i gradskih vlasti da nisu u mogućnosti da pomere/sakriju klime kada već skidaju same spoljne jedinice radi krečenja. Svaka pohvala za sređivanje fasada, ali mislim da ne treba da budemo zadovoljni polovično odrađenim poslom.
 
Večeras sam imao bliski susret sa jednim žvrljačem!

Čuo sam (zvuk spreja dok se crta) da je nešto ispisivao u mraku kod crkve Sv. Marka, tako sam ga spazio. Probao u brzini da slikam, uskoro je stavio sprej u ranac i nastavio kao da se ništa ne dešava. Ali sam video ispod kapuljače ko je. Poznajem ga uz vidjenja. Daj Bože da je punoletan. Maltene dečak.

Ne znam šta da mislim.
 
Trebao si ga pitati da li je rodjen glup ili je taj talenat formirao kroz zivotno iskustvo.....
 
Trebao si mu uzeti sprej i išarati jaknu.

Edit: To je nasilje i ja to ionako ne bih smio jer sam kukavica, može me i klinja prebiti, ali to mi se čini kao dobar metod :mrgreen:
 
Posmatrac, Ako ga poznajes iz vidjenja, probaj sledeci put da razgovaras sa njim, ali na drugarski nacin, bez osude. Mislim da bi to bilo efektivnije.
 
Ma u sekundi sam pomislio da ga presretnem i da ga pitam zašto to radi jer sam pobesneo. Ali kada sam video ko je, pokolebao sam se.

Zbog mraka nisam video šta je žvljao, a i žurio sam. Videću ovih dana.

Palo mi je na pamet da nigde nema komunalnih milicajaca kad su najpotrebniji.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=688116#p688116:2ypya06g je napisao(la):
Posmatrac » Čet Dec 12, 2019 12:47 pm[/url]":2ypya06g]Ma u sekundi sam pomislio da ga presretnem i da ga pitam zašto to radi jer sam pobesneo. Ali kada sam video ko je, pokolebao sam se.

Zbog mraka nisam video šta je žvljao, a i žurio sam. Videću ovih dana.

Palo mi je na pamet da nigde nema komunalnih milicajaca kad su najpotrebniji.

iskreno kada znas ko je zasto ga ne prijavis? ovo nije ok sta radi i mi svi placamo cistenje da cak i ti. A on nije klinac da nezna sta radi. ovo je problem naseg drustva da svi ili dosta nas znamo za kriminal, korupciju pa se zalimo a niko nista ne zeli da javi.

po time ako to ne uradis, za mene si isto toliko kriv kao on
 
A i moj, svetlopisao ga je.

Imamo li nekoga sa nikom "razbijač njonjara" ili "prijavljivač nadležnim organima"?
 
hahahah, nasmejali ste me dobro.

Uglavnom, svašta i ja pomišljam sada kada imam naknadnu pamet, ali u tom trenutku dok žuriš svojim poslom, ne možeš baš tako da si proračunat. Inače, išao sam da vidim šta je napisao i evo ga, njegov tag na saksiji. Ne znam da li je pre tog trenutka bio negde i napravio još neki ali ovo je ono gde sam ga sinoć video.
 
Evo uspeo sam da uhvatim proces stavljanja dekorativne rasvete, u pitanju je Zemun i Glavna ulica...

nJrvkWI.jpg
 
Moram da primetim kako je obojena fasada stambene zgrade desno.
Izbor boja je mogao biti bolji, ali je zato apsolutno sve uradjeno kako treba. Za primer ostalim slicnim zgradama u gradu.



[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=688580#p688580:2q0l9omp je napisao(la):
busspoter » 13 Dec 2019 08:31 pm[/url]":2q0l9omp]Evo uspeo sam da uhvatim proces stavljanja dekorativne rasvete, u pitanju je Zemun i Glavna ulica...

nJrvkWI.jpg
 
Кад те боје мало избледе, изгледаће мало боље, у сваком случају све је боље сем сивила.
 
Treba biti oprezan pri slikanju pa i opominjanju tih grafiterskih spodoba jer ima među njima raznih bolesnika. Uostalom, pogledajte o kakvom se mentalnom sklopu radi - ti likovi bacaju 500 dinara svaki treći dan na novi sprej, da bi na hladnoći išli po gradu, da bi šarali žvrljotine koje će pored njih razumeti eventualno još 5 drugih sličnih klošara iz kraja... :roll:
A usput ih opijaju adrenalin i opojni mirisi iz sprejeva.

Jasno vam je da to više nije pitanje vaspitanja, nego slučaj za psihijatriju.

S takvim štetočinama je najbolje izlaziti na kraj zajedničkim akcijama, u što većem broju. Naravno, teško je okupiti (obične) ljude za tako nešto. A i teško je reagovati, jer su ovi izuzetno vešti u brzom svinjarenju, tako da obave posao za par sekundi. Ali kažem, i kad se reaguje, treba biti oprezan i imati podršku. Jer mora tako s neuračunljivim mozgovima.
 
Vrh