Šta je novo?

Фасаде / Fasade

^^Е ту је у питању прави бирократски идиотлук.
Зграда скупштине је била у надлежности савезне државе па је и струју требала да плаћа СЦГ, СРЈ... која вероватно од силних дневница није могла да покрије тај рачун, а ни Србија ни Град то нису хтели преузети на себе.
Сада је зграда у надлежности Републике па ћемо видети како ће се ситуација развијати. Ко зна да ли би нам онако изгледала Влада да није било човека који је схватао значај паковања.
 
Инсталација сигурно постоји а сад да ли су све сијалице на месту не бих знао.
Колико сам приметио, раније је зграда била осветљена само празницима мада је већ годинама нисам видео у том издању.
 
Instalacije postoje sto je najvaznije. Huligani su 5-og oktobra razvalili vecinu reflektora ali je to popravljivi kada ostalo postoji. I ja uzasno zalim sto ta zgrada stoji u mraku. To su me mnogi pitali kojima sam pokazivao grad.
 
Slazem se, ali kako je to sada ponovo zgrada Skupstine Srbije(za sta je i bila gradjena) da ce cela procedura sada biti brza i da cemo moci uskoro da vidimo lepoticu u pravom svetlu.
 
па идемо до Цетињске, Кнеза Симе Марковића, зграда Танјуга и Краља Милутина


 
па мало Горњег Дорћола (Књегиње Љубице, Риге од Фере, Цара Уроша, нова зграда Ратела прекопута Алонса и Краља Петра)




 
неколико које нису баш за похвалу, не разумем ове "једнобојне" (Београдска, Француска и Т.Кошћушка).


и нешто Косанчићевог венца

 
А ево и мало Душанове да те жеља мине


а чини ми се да си за ову зграду посебно заинтересован
 
Super Vlado! Bas lepa reportaza! Vidim da su poceli da sredjuju i Kosancicev Venac. Jel to "planski" u sklopu obnove cele zone ili su ovo pojedinacni, privatni slucajevi?

I jos jedno pitanje u vezi Dorcola: ona mala roze-bela zgrada na cosku, jel to bila ona zgrada u raspadu (mislim da sam je poslednji put video pre oko godinu dana)? Ako jeste, lepo je ispala!

Thanx
 
Nenad":3ds86tgo je napisao(la):
Super Vlado! Bas lepa reportaza! Vidim da su poceli da sredjuju i Kosancicev Venac. Jel to "planski" u sklopu obnove cele zone ili su ovo pojedinacni, privatni slucajevi?
Колико ја знам тамо се ништа не сме радити без Општине и Завода за заштиту споменика. Урађено је ту још неколико зграда у Задарској, и Богословија на углу са Краља Петра а колико сам чуо у плану је и ова кућа у Сребреничкој. Ипак мисилм да ће се радити зависно од буџета тако да не верујем да ће цео посао бити убрзо готов.





I jos jedno pitanje u vezi Dorcola: ona mala roze-bela zgrada na cosku, jel to bila ona zgrada u raspadu (mislim da sam je poslednji put video pre oko godinu dana)? Ako jeste, lepo je ispala!

Thanx
То је она зграда на углу Р. од Фере и Госп. Јевремове, испод споменика, код пумпе. Чини ми се да мислимо на исту пошто је стварно била катастрофа.
 
Hvala Vlado na odgovoru.

Sto se tice Kosancicevog Venca, samo kada bi ulozili da srede ulice, tj. setalista (da malo poprave kaldrmu, poplocaju trotoare i ubace neko cvece) ceo taj potes bi potpuno promenio lice! Za ta ulaganja nisu potrebna ogromna sredstva!

Sto se tice one fasade, u pravu si da je I TA bila katastrofa, ali mislio sam na jednu drugu (nisam siguran koji je ugao, da li dositejeva i jevremova, ili jovanova, ili cak dobracina sa jednom od ove dve.. mozda i sa siminom) koja mal te ne isto ovako izgleda! U svakom slucaju, poznajes Dorcol bolje od mene :)
 
Great job Vlado! bas am ih i ja obisao prosle nedelje. Nije lose.
 
^Хвала хвала, служимо народу :D
Ево и неколико релативно нових зграда да "прославимо" нову Владу.

Краљице Марије (27. марта)




Београдска, Џорџа Вашингтона, Македонска, Илиије Гарашанина


 
Таковска


Опет Горњи Дорћол (Цара Уроша, Риге од Фере, Браће Барух)


и пар чини ми се заиста неуспешних пројеката из Француске и Цара Уроша (доњи део)
 
Super Vlado! Samo napred! :)

Izgleda da je u centru Takovska generalno u najgorem stanju! Puno niskih kucica i par promasenih zgrada.. Steta, trebalil bi da bude representativna beogradska ulica!
 
i Beogradska i Dusanova je u jako losem stanju.Sve u svemu ne znas gde da pocnes... :rolleyes:
 
Cao svima.
Ja samo imam jedno pitanje posto gledam non stop ove slike Dorcola koje ste postavili...Da li neko zna ako grad ima u planu da sredjuje ulicu tj.pesacku zonu cara dusana i 27.mart sve do ruzveltove? Nesto slicno kao sto su uradili u kralja Aleksandra. Dorcol je grozan jer ima puno izmeta od kucica vise nego bilo gde u gradu i to je bas steta za centar koji treba da je najcistiji. Cara Dusana bi mogla biti lepa ulica ali toliko ima nekih cudnih i prljavih ljudi tamo da ako bi se potrudili da srede ulicu, sav taj polu-svet bi otisao negde gde mu je mesto...
pozdrav
 
Добродошла Ивана
Мени је недавно председница Старог Града Мирјана Божидаревић у оквиру неке шире приче рекла да је Душанова планирана за сређивање, е сад остаје питање када ће то бити?
Како се следеће године очекују већи радови од Душанове ка Дунавској верујем да ће је тада и уређивати (полгедај http://www.beobuild.net/discussion/viewtopic.php?pid=4129#p4129 )
 
dragan":3uxsr63c je napisao(la):
...ovo u prašini je frontalna fasada Takovske 1

zidun8.jpg
TAKOVSKA 1 DESCRIPTION

Address :Takovska No. 1,Belgrade ,municipality Stari grad (corner Kosovska and Takovska street)
Land lot size :455 m2
Function :Comersial-Business building

1t1hv6.jpg


1t2ai2.jpg


1t3mj2.jpg


1t4jv6.jpg
 
Ево како сада изгледа ова локација
Takovska_-_Kosovska_april_07_1.1.jpg


Надам се да овај пројекат не значи рушење и ове зграде до у Таковској
Takovska_-_Kosovska_april_07_1.2.jpg


Све у свему, нова зграда ми није лоша али ми се никако не уклапа са Скупштином, Поштом, црквом св. Марка и зградама у Косовској које је окружују. Па зар баш нико не води рачуна о томе?
Дон'т мих грендмадерс анд фрогс
 
Stevo radi mi pass...haha hvala!
I hvala tebi Vlado na dobrodoslici...ustvari ja vec odavno posecujem sajt b. a nekada sam i komnetr.kada nije trebalo da se logujemo itd. but, I am back baby! :p
Htela sam da dodam da ima jos puno zgrada na Vracaru koje su sredili a pogotovo u onim poprecnim ulicama kad se krene Njegosevom pa sa leve i desne..onda oko hrama sv.save(ne neimar), oo da kalenic-tamo je bila jedna stara ali oronula zgrada (gleda tacno na kalenic iako skoro dosta njih gleda ali ovu ne mozete da promasite-u Mutapovoj)koju su tako sredili pa jos stanari stavili cvece na prozore, ma prava lepotica. E sad to sve treba slikati i mozda staviti ovde posto znam da je neko hteo da vidi sta su sve okrecili po gradu. Znaci, Vracar vam je odgovor. Jedino sto ne pipaju na granici vracara i sav.venca, znaci od molerove- su oni kucerci polu sruseni na uglu ivana milut.i makenz.-tu se gradi jos jedna velika zgrada na samom uglu (koja se gradi 10god) a preko puta nje je zavrsena zgrada koja se gradila 20god.(tamo gde su nasli mrtvog coveka pre par god) i naspram njih stoje one rusevine gde su nekad cigani boravili pa su ih isterali jer su pravi haos u samom centru. Zna Steva o cemu pricam, on je to jednom davno slikao za mene kada sam htela da znam sta se desava sa tim a nisam bila u BG. Pa zna li neko sta ce biti sa tim?? to je odmah pored osn.skole sv.sava. Znam da je ovo manje vazan projekat ali opet je tako grozno i odmah iznad slavije..bilo bi vreme da to sruse...tj.prozori i sve ostalo se samo vec odvalilo i visi..nema zidova itd..e pa sad od kise, drvece nabujalo pa srecom pokriva tu rugobu..i sad su stavili neke vece plakate sta vec da to pokriju ali dzaba. :(
 
Vrh