Šta je novo?

Фасаде / Fasade

Ova zgrada u Karadjordjevoj je apsolutno sinula ovom belom bojom sa strane :)
 
Jedina stvar koja me brine (možda iracionalno, možda ne) je mogućnost da se posle izbora sa dobrog dela zgrada skele skinu, a ne uradi - ništa.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=438272#p438272:1q3jpz8g je napisao(la):
Paulista » Uto Mar 07, 2017 10:53 pm[/url]":1q3jpz8g]Ova zgrada u Karadjordjevoj je apsolutno sinula ovom belom bojom sa strane :)


Slažem se, izgleda nadrealno belo. Da ironija bude veća, bela boja do sada
atipična za Beograd.

Plusić Bukira za fotke.

Džontra, ja ne bih brinuo, biće još nekih izbora posle predsedničkih. :mrgreen: Znaš i sam kakav
je prosek, na godinu ipo po neki izbori.
 
Osim ako Vučko ne kaže "Execute Order 66" :mrgreen:
Svejedno, taman će da razvlače do gradskih, jer realno nema se para za neke kapitalnije projekte. Osim ako možda ne pokrenu Despota Stefana i Sremsku.
 
Danas sam se zapitao ko li profitira na tim skelama tj sigurno je neki sns batica...
 
Skele su uglavnom u vlasnistvu izvodjaca radova ima tu starih skela i novih ganc
U ovom talasu bice uradjeno oko 160 fasada ukupno od toka oko 70 se rade od nule tj od cigle pere se nekih 40 a 50 ce biti osvjezeno krpljenjem i bojenjem
Na svega par ce biti podignut energetski razred
 
Nove zgrade za pod skelama, uslikao Nelson sa SSC-a.


Ne vide se skele baš najbolje, ali ova prva zgrada na ćošku je u pitanju.


IMG_20170307_135249.jpg



Ove dve takođe u krupnom planu što su...

IMG_20170307_140003.jpg



Od predsedništva ka Slaviji.


IMG_20170307_121216.jpg


Прекопута Београђанке је читава серија од ваљда 5 великих зграда под скелама и ту се најозбиљније ради.
Има доста радника, "пескирају" водом под притиском, али тако да отпада читав слој малтера. И поред платна
доста воде и одваљеног малтера пада по улици, али то је ваљда неизбежно и морам признати да се стварно
труде да то личи на нешто. На суседним зградама у продужетку је у току постављање додатних скела.


IMG_20170307_121522.jpg



IMG_20170307_121546.jpg



IMG_20170307_121633.jpg




Slikao: Nelson sa skysrapercity.com
 
Ove u Nemanjinoj su već nedelju dana. Nisam stigao da slikam: U Sv. Save su postavljene skele na tri zgrade između hotela "Slavija" i onog novog hotela. Gore u Krušedolskoj su skele na većini starih zgrada.
Bilo kako bilo - bez namere da budem zloban, no isto tako imajući u vidu da je ovo predizborno vreme - ostaje da se vidi da li je ovo samo postavljanje skela, ili i rekonstrukcija fasada.
Naše vlasti su više puta demonstrirale da su sklone maketarstvu i raznim drugim Potemkinovim selima.
 
Radi se zgrada u dragoslava jovanovica kod starig dvora montaza skele u toku
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=438338#p438338:1veydri1 je napisao(la):
kkorisnikk » Sre Mar 08, 2017 1:45 am[/url]":1veydri1]
IMG_20170307_135249.jpg

Ovo je jedna baš lepa beogradska moderna zgradica. :wink: Inače onoj zgradi iza na koju su već postavili skele treba dograditi sprat, kao i onoj na Slaviji kojoj su srušili 3 sprata, ali nisam siguran da li je to moguće zbog onog aluminijuma pored što ima prozore sa strane. :bash:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=438441#p438441:3oo15g7a je napisao(la):
And7rey » 08 Mar 2017 02:50 pm[/url]":3oo15g7a]Inače onoj zgradi iza na koju su već postavili skele treba dograditi sprat, kao i onoj na Slaviji kojoj su srušili 3 sprata, ali nisam siguran da li je to moguće zbog onog aluminijuma pored što ima prozore sa strane. :bash:

Čisto sumnjam da taj aluminijum ima legalne pendžere na bočnoj fasadi, prema tome ko ih šiša.
Zaista mi je neshvatljivo da se predratne petospratnice u zoni Slavije (ili recimo ona zgrada pored hotela Moskva) drže (bukvalno) u prizemnom stanju, a za to vreme se bez reda i plana po širem centru dižu zgradetine u sokacima i svuda gde im mesto nije.
 
prodjoh danas ulicom carice milice, i vidim prelepo sredjenu fasadu, bacim pogled dole ka prizemlju i vidim da je vec izvrsljana..tuga. Bojim se da je ovo sredjivanje fasada uzalud jer je mnogo primitivnih ljudi medju nama. Jedino resenje moze biti da se lepo osnuje jkp krec servis koji isao gradom svakodnevno i uklanjao navijacke, politicke, i go vegan parole.. grad bi nam bio mnogo lepsi a i korisnije bi to bilo nego stotine komunalnih policajaca koji ama bas nista ne rade.
 
Jedino rešenje je da uhvate bar jednog koji crta po zgradama, stave ga par meseci u zatvor, objave u svim medijima, pa dalje, ko voli, nek izvoli.
 
kako sredjivanje fasada moze da bude dzabe u gradu u kome svako poznaje licno bar jednu osobu kojoj je fasada pala ispred/iza/na glavu/ruku? a u okviru sredjivanja moze se odraditi i neka antigrafitna zastita, da se skrabotine kasnije ciste za pola sata
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=438443#p438443:3otpptfc je napisao(la):
Igor » Sre Mar 08, 2017 3:55 pm[/url]":3otpptfc]Pored ulaza u garazu

file.php



Aaaaa Igore znaš kako si me obradovao, od svih zgrada, ove sam možda i najviše
želeo da srede.

U okruženju parlament, gradska uprava, okolo još ranije sređene fasade i samo ove u nizu
kao crna rupa. Kao da nisu marili što upravo na tom mestu dočekuju strane delegacije, što svaki turista
gotovo obavezno tuda prođe.

Plusić kao vrata.
 
Mene je uvek izuzetno nerviralo što i po Africi postoje delovi grada koji su besprekorni. Kod nas, kada se nešto snima na primer, uvek moraju da paze iz kog će ugla da snime, ne postoji niz od par zgrada, sa obe strane, sa normalnim fasadama, bez grafita... Ove fasade kod skupštine su me tako nervirale jer kada je neki doček, uvek izbiju u prvi plan, a pored dve skupštine, parka i ostalih par zgrada u ok stanju, jedino one štrče. Nismo mogli da pošaljemo sliku u svet da je bar jedan deo grada besprekorno sredjen. Napokon!
 
Da ali sada ce stvari da se menjaju. Samo da nastave ovim tempom od 160 fasada godisnje, otkrili bi da nam je grad mnogo lepsi nego sto mislimo.
 
Mhm... Pod uslovom da kad skinu skele fasade zaista budu urađene. Dok ne vidim, ne verujem.
 
Vrh