Šta je novo?

Фасаде / Fasade

Sizif je u pravu, ovo je naprednjiji nivo krecenja sa ciljem sto vise fasada i ne moze se smatrati dubinskom rekonstrukcijom.
Jednostavno nije bilo para za sve.

Mislim da ne trebamo biti mnogo kriticni prema ovom poduhvatu jer se ipak radi o najvecoj operaciji sredjivanja fasada u istoriji ovog grada tako da sta god da urade bice daleko bolje nego sto je bilo ranije.
A ako se nastavlja svake godine ovim trendom sredjivanja po 100 fasada onda cemo vremenom moci i da ocekujemo detaljnije rekonstrukcije.
 
No i to je bolje. Mnoge fasade nisu uopšte u lošem stanju, osim što im treba malo boje.
 
Upravo razgovarao sa Zavodom za zastitu spomenika zbog vrata u Karadjordjevoj 57:

Oni su u panici! Non stop im stizu emailovi sa zalbama... sve se radi bez dokumentacije i bez saglasnosti Zavoda, samo da se sto pre uradi.
Imaju hitne sednice jer ne znaju sta da rade, ocito je nalog dosao negde odozgo, a ne usudjuju se nista da poduzmu...da im se ne bi zamerili!!!! Navodno prirodni kamen na objektima farbaju masnim bojama, nestaju elementi plastike, odnosi se stolarija....!!!!

...ovo samo treba da zaseni javnost...cena je ogromna...ode u nepovrat mnogo toga...
 
Ne diži paniku, ovo meni liči na klasičnu vađevinu a la "Mi bismo, ali nam ne daju ozgo"...
 
Zavod za zastitu spomenika je jedna od ustanova u kojoj ima najvise korupcije.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=438106#p438106:onth3k2q je napisao(la):
DzonTravolta » Uto Mar 07, 2017 12:13 pm[/url]":onth3k2q]Ne diži paniku, ovo meni liči na klasičnu vađevinu a la "Mi bismo, ali nam ne daju ozgo"...

...ovo je protivzakonito i po direktivi...svi Objekti na karti koji se realizuju preko JP, finansiraju se od strane stanara istih tih objekata...ali je realizacija isla po principu ODMAH-bez obavezne dokumentacije Zavoda za zastitu spomenika....
pa ako ti se svidja tako Travolta, onda ne treba da placemo za svim izgubljenim vratima, plastikama, kupolama....i da se radujemo PVC-u
 
Stambeno radi bez ikakvih konsultacija sa zavodom samo da uzmu procenat na promjeni vrata stolarije itd
Bar 50 tak ako ne i vise vrata koje su bila prava remek gdjela je zavrsilo na otpadu
A zasto su stanari dozolili da se stavlja skela bez predracuna radova a to nemoze bez projekta
Katastrofa
 
Naravno da mi se ne sviđa, ali što ti dižeš frku odmah. Kao da ne znaš gde živimo.
Ovde poruše deo grada i nikom ništa, što misliš da bi se drvenarija i kupole izvukle tek tako. :lool:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=438114#p438114:2owrja6b je napisao(la):
DzonTravolta » Uto Mar 07, 2017 12:34 pm[/url]":2owrja6b]Naravno da mi se ne sviđa, ali što ti dižeš frku odmah. Kao da ne znaš gde živimo.
Ovde poruše deo grada i nikom ništa, što misliš da bi se drvenarija i kupole izvukle tek tako. :lool:


...znaci treba da cutimo?
 
Ćutao ne ćutao, isto ti se hvata.
Mislim, ja učestvujem redovno na svim protestima, ali šta dobijam?
Čovek za koga se iz svemira vidi da je kriv izbegava novinare, ostaje gradonačelnik i ne nazire se kad bi mogao da napusti funkciju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=438118#p438118:1rhmbxux je napisao(la):
DzonTravolta » Uto Mar 07, 2017 12:39 pm[/url]":1rhmbxux]Ćutao ne ćutao, isto ti se hvata.
Mislim, ja učestvujem redovno na svim protestima, ali šta dobijam?
Čovek za koga se iz svemira vidi da je kriv izbegava novinare, ostaje gradonačelnik i ne nazire se kad bi mogao da napusti funkciju.

....mislim da je ipak dobro da se o tome prica! cutanje je put u diktaturu...a od toga nije manjkalo na ovim nasim prostorima...pa nesto ne mislim da nam Toga jos treba...
 
Naravno, s tim što - ako to sme da se kaže - mi ovde već imamo diktaturu. Prvo je bila puzajuća, a sada je već krajnje otvorena.
Ali, to je već za neku drugu temu.
Predlog: neka neko pusti medijima (N1, Blic, B92) informaciju o tome šta se radi sa drvenarijom.
 
A kakvi su i ti stanari koji nisu u stanju da prepoznaju to pravo umetničko blago koje imaju
u vidu tih predratnih vrata. Dupe im je zinulo za pvc-om. Užas, sa svih strana.
 
Mozda je kriva st*** iz stambenog scenario sledeci
Stanari se zale na bravu na vratima ove mrzi da popravljaju proglase da treba da se mjenjaju vrata stanari mozda se ni nesloze oko toga oni dodju i ugrade na brzinu na divlje
Moja zgrada je trazila stambenom ponudu za citac za ulaz u zgradu
Oni dosli ugradili bez da su zvali a podizvodjaca slagali da su zvali zgradu itd itd
 
Bas sam se pitao kad ce ova tema da bude zagusena vladajucim rezimom.

Kako se bre obicna kritika zamenjenih vrata pretvori u Acu picoustog nije mi jasno, jos mu ime i ne pominjete.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=437969#p437969:ox7i9zq9 je napisao(la):
bagger » 06 Mar 2017 10:51 pm[/url]":ox7i9zq9]
Bice interesantno videti da li ce ta ista Firma na Karadjordjevoj 59 (jedna od kuca Brace Krsmanovic) bolje da obavi posao:
- i tu su 2 kucna saveta
- znaci objekat se proteze takodje do pola duzine Ulice Svetozara Radica..

Ovo sa naprasnim elanom kućnih saveta za sređivanje fasada mi je potpuno smehotresno. Ha, kako se samo zgodno pogodilo da je kućni savet prekoputa Beogradske zadruge raspoložen za restauraciju fasade na do 60 rata, a ovi na iza ćoška na bočnoj ulici nisu...

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=437943#p437943:ox7i9zq9 je napisao(la):
Armatura » 06 Mar 2017 08:20 pm[/url]":ox7i9zq9]Jedino sto ne mogu da razumem sto se niko ne oglasava od politicara za ovakav broj skela u gradu. Neke su vec skinuli kasne sa slikanjem i izjavama...

Sve još prošle godine brižljivo pripremano za opšte izbore na svim nivoima ovog proleća. Onda su gradski izbori izostali, ali se priča ipak realizuje jer je zgodna da skrene pažnju sa kompletnih idiota iz vrha gradske vlasti...

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=438111#p438111:ox7i9zq9 je napisao(la):
bagger » 07 Mar 2017 12:29 pm[/url]":ox7i9zq9]
...ovo je protivzakonito i po direktivi...svi Objekti na karti koji se realizuju preko JP, finansiraju se od strane stanara istih tih objekata...ali je realizacija isla po principu ODMAH-bez obavezne dokumentacije Zavoda za zastitu spomenika....

A svima koji kukaju nad "bespotrebnom" politizacijom teme, u ovome iznad je ključ. Decenijama je sve prekrivala štroka, ali sad se radi na o-ruk, bahato i divlje.
 
Sa stambenim uvek zanimljivo, sećam se kod mene u ulazu, skupili smo pare na skupštini
stanara i zamenili svu rasvetu na spratovima. Sećam se da smo kupili neke lepe plafonjerke
i ugradili led sijalice.

Jednog popodneva vraćam se kući ulazim u ulaz, kada ono neke nove plafonjerke.

Ko, šta !? Saznam na kraju od PSS-a da su iz stambenog došli (niko ih nije ni zvao ) i
ugradili plafonjerke sa senzorom pokreta. Ove naše nove ruku na srce lepo su složili i ostavili na
spratu.

Lud, zbunjenog.

@Stanislave,

Vala iskreno ne zanima me, smehotresno je što treba da prođe 60 i nešto godina da bi se neko setio
da umije ovaj grad više. Pa neka je i crni ciganin na vlasti, iskreno ne zanima me.

A iskreno ne znam da li si prolazio gradom svaka druga fasada je praktično pod zavesama.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=438143#p438143:23w8l3b0 je napisao(la):
stanislaw » Uto Mar 07, 2017 1:32 pm[/url]":23w8l3b0]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=437969#p437969:23w8l3b0 je napisao(la):
bagger » 06 Mar 2017 10:51 pm[/url]":23w8l3b0]
Bice interesantno videti da li ce ta ista Firma na Karadjordjevoj 59 (jedna od kuca Brace Krsmanovic) bolje da obavi posao:
- i tu su 2 kucna saveta
- znaci objekat se proteze takodje do pola duzine Ulice Svetozara Radica..

Ovo sa naprasnim elanom kućnih saveta za sređivanje fasada mi je potpuno smehotresno. Ha, kako se samo zgodno pogodilo da je kućni savet prekoputa Beogradske zadruge raspoložen za restauraciju fasade na do 60 rata, a ovi na iza ćoška na bočnoj ulici nisu...

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=437943#p437943:23w8l3b0 je napisao(la):
Armatura » 06 Mar 2017 08:20 pm[/url]":23w8l3b0]Jedino sto ne mogu da razumem sto se niko ne oglasava od politicara za ovakav broj skela u gradu. Neke su vec skinuli kasne sa slikanjem i izjavama...

Sve još prošle godine brižljivo pripremano za opšte izbore na svim nivoima ovog proleća. Onda su gradski izbori izostali, ali se priča ipak realizuje jer je zgodna da skrene pažnju sa kompletnih idiota iz vrha gradske vlasti...


...i meni je cudno...ali znam iz prve ruke da su potpisivali !
 
Bas smehotresno i providno, ili ne?!
Veliki i Mali su prosle godine zakopavali asove na svakom cosku, a ove postavljaju skele.
Ne, nista nije povezano sa izborima :roll:
 
Pa i da jeste u šta ne sumnjam povezano sa izborima, ne vidim problem. Niti
mogu da razumem taj način rezonovanja.

Ničija nije do zore gorela, završiće se njihova vladavina jednoga dana, doći će neki
novi i tako u krug.

Ali ostaće sređene fasade, doći će neki novi i oni će raditi stvari zarad nekih tamo drugih izbora
i iza njih će ostati isto tako neke stvari.

Da li to očekujemo od političara da budu apolitični? Otuda i ne mogu da razumem iščuđavanje.

Ono što ne mogu da razumem jeste jačina političke ostrašćenosti, bukvalno postoje ljudi koji navijaju
da se sve te skele poruše i fasade ne urade samo jelte zato što eto njihova politička opcija to ne radi.

Političari su potrošna roba, ko i dalje veruje i navija za njih skidam mu kapu. :sesir:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=438183#p438183:k3e073qf je napisao(la):
kkorisnikk » 07 Mar 2017, 15:42[/url]":k3e073qf]Pa i da jeste u šta ne sumnjam povezano sa izborima, ne vidim problem. Niti
mogu da razumem taj način rezonovanja.

Ničija nije do zore gorela, završiće se njihova vladavina jednoga dana, doći će neki
novi i tako u krug.

Ali ostaće sređene fasade, doći će neki novi i oni će raditi stvari zarad nekih tamo drugih izbora
i iza njih će ostati isto tako neke stvari.

Da li to očekujemo od političara da budu apolitični? Otuda i ne mogu da razumem iščuđavanje.

Ono što ne mogu da razumem jeste jačina političke ostrašćenosti, bukvalno postoje ljudi koji navijaju
da se sve te skele poruše i fasade ne urade samo jelte zato što eto njihova politička opcija to ne radi.

Političari su potrošna roba, ko i dalje veruje i navija za njih skidam mu kapu. :sesir:

Šta ja želim da se dogodi aktuelnoj političkoj garnituri nije pristojno ni izgovoriti.
No, činjenica je to da postoje ljudi koji bi radije videli sklonopadne zgrade, raspale fasade i sve tome slično, nego bilo šta da se uradi, samo zato što su te projekte pokrenuli trenutni vlastodršci.
Eto, 90% ljudi ovde ima izrazito negativno mišljenje o komunističkom režimu. A da li bi Branko Pešić bio moguć da tog režima nije bilo?
 
Vrh