Šta je novo?

Фасаде / Fasade

Najbolje da skinu skele i da bude stara fasada, to bi bilo pucanje u sopstvenu nogu.
Ne verujem da bi bilo ko iole razuman uradio tako nesto.
 
Uz malo medijskog mraka...
Mislim, cinizam na stranu, ne verujem ni ja, samo kažem da je ovo zemlja u kojoj takvo ponašanje nije nepoznato.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=438441#p438441:2zxetzti je napisao(la):
And7rey » Sre Mar 08, 2017 3:50 pm[/url]":2zxetzti]

Ovo je jedna baš lepa beogradska moderna zgradica. :wink: Inače onoj zgradi iza na koju su već postavili skele treba dograditi sprat, kao i onoj na Slaviji kojoj su srušili 3 sprata, ali nisam siguran da li je to moguće zbog onog aluminijuma pored što ima prozore sa strane. :bash:



Slažem se, onaj raspali-nakazni aluminijumski TC kod meka na Slaviji trebalo bi srušiti ukoliko juče.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=438464#p438464:1af74iue je napisao(la):
djiadi » Sre Mar 08, 2017 4:55 pm[/url]":1af74iue]prodjoh danas ulicom carice milice, i vidim prelepo sredjenu fasadu, bacim pogled dole ka prizemlju i vidim da je vec izvrsljana..tuga. Bojim se da je ovo sredjivanje fasada uzalud jer je mnogo primitivnih ljudi medju nama. Jedino resenje moze biti da se lepo osnuje jkp krec servis koji isao gradom svakodnevno i uklanjao navijacke, politicke, i go vegan parole.. grad bi nam bio mnogo lepsi a i korisnije bi to bilo nego stotine komunalnih policajaca koji ama bas nista ne rade.

Bravo.

Ima vise fasada, ali kapiram da mislis na onu sa strane Beobanke...okrecena, a potpuno isarana grafitima.

Da stvar bude gora, mislim da su bele i svetle fasade kao mamac za likove koji saraju grafitima.
 
Pozdrav, da li je mozda u planu restauracija fasada neke od ovih zgrada na Toplicinom vencu, a narocito zgrada Muzeja Primenjene Umetnosti kao i najreprezentivnija zgrada u kojoj je Crveni petao?

 
Steta ako ove dve nece raditi, veoma su lepe, a i od znacaja, s' obzirom da je u jednoj muzej.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=438632#p438632:14min5vu je napisao(la):
DzonTravolta » Thu Mar 09, 2017 2:08 pm[/url]":14min5vu]Baš se i ja to pitam. Sad će upućeni da se jave :D

Inace podrzavam tvoju inicijativu sto se tice fasada u ulici Despota Stefana, mislim da kada bi se to uradilo ulica ne bi zaostajala ni za najraskosnijim ulicama u gradu.
 
Ma nemaju ovi pojma šta rade. Rade fasade koje su sredjene pre par godina, rade fasade koje nemaju status kulturnog dobra (a nisu ni vredne da ih grad renovira), rade fasade do pola, nigde table, ne skidaju klime, ne skidaju nadstresnice, itd.
I ovde se lepo vidi da se radi o korupciji a ne o spremnosti da se grad ulepša.
 
Ne mogu da verujem da fasade na Topličinom vencu neće biti sređene. Po meni su one trebale biti apsolutni prioritet nakon fasada u Karađorđevoj jer su u očajnom stanju a na sjajnoj lokaciji.
 
And7rey":37hqy1u6 je napisao(la):
Ma nemaju ovi pojma šta rade. Rade fasade koje su sredjene pre par godina, rade fasade koje nemaju status kulturnog dobra (a nisu ni vredne da ih grad renovira), rade fasade do pola, nigde table, ne skidaju klime, ne skidaju nadstresnice, itd.
I ovde se lepo vidi da se radi o korupciji a ne o spremnosti da se grad ulepša.
Andrej, sve to stoji osim dve stvari, ona polovina zgrade koja je okrecena je krivica stanara te polovine, za klime i nadstresnice se apsolutno slazem. Jedino ne smatram da treba izbegavati rekonstrukciju zgrada koje nemaju status kulturnog dobra. Ovo je ocigledno masovna rekonstrukcija a kao i sve sto se radi u tom obimu povlaci sa sobom i brojne nedostatke na koje si ti dobro ukazao.

Poslato sa telefona pomoću tapatalk app
 
Znam da u Ljubljani pljuste kazne samo tako ukoliko fasada nije u normalnom stanju.
Postoji pomoc grada ali polovinu moraju platiti stanari. Primera radi moj prijatelj kao i ostatak stanara iz zgrade ( iako je u pitanju najobicnija dvospratna zgrada ) nisu hteli da plate ostatak, a onda su krenule kazne. Na kraju ih je sve izaslo duplo skuplje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=438661#p438661:edo8ius0 je napisao(la):
zzlatkovicm » Čet Mar 09, 2017 4:03 pm[/url]":edo8ius0]
And7rey":edo8ius0 je napisao(la):
Ma nemaju ovi pojma šta rade. Rade fasade koje su sredjene pre par godina, rade fasade koje nemaju status kulturnog dobra (a nisu ni vredne da ih grad renovira), rade fasade do pola, nigde table, ne skidaju klime, ne skidaju nadstresnice, itd.
I ovde se lepo vidi da se radi o korupciji a ne o spremnosti da se grad ulepša.
Andrej, sve to stoji osim dve stvari, ona polovina zgrade koja je okrecena je krivica stanara te polovine, za klime i nadstresnice se apsolutno slazem. Jedino ne smatram da treba izbegavati rekonstrukciju zgrada koje nemaju status kulturnog dobra. Ovo je ocigledno masovna rekonstrukcija a kao i sve sto se radi u tom obimu povlaci sa sobom i brojne nedostatke na koje si ti dobro ukazao.

Poslato sa telefona pomoću tapatalk app


Ovo je moj post, nego poslah ga preko tapatoka ali očigledno nisam bio ulogovan kao user na forumu,
već ga je poslao direktno preko mog tapatok naloga. Nisam ni znao da to može.


[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=438681#p438681:edo8ius0 je napisao(la):
dripac28 » Čet Mar 09, 2017 5:15 pm[/url]":edo8ius0]Znam da u Ljubljani pljuste kazne samo tako ukoliko fasada nije u normalnom stanju.
Postoji pomoc grada ali polovinu moraju platiti stanari. Primera radi moj prijatelj kao i ostatak stanara iz zgrade ( iako je u pitanju najobicnija dvospratna zgrada ) nisu hteli da plate ostatak, a onda su krenule kazne. Na kraju ih je sve izaslo duplo skuplje.


Daleko smo mi od tog sistema, mi trenutno nismo u stanju ni da sprovedemo odluku o uklanjanju klima uređaja,
tačnije dat je neki vremenski okvir od pet godina ako se ne varam. Hej pet godina, pa majku mu nije to ne znam šta
da treba toliki vremenski razmak za uklanjanje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=438631#p438631:1nl6xvze je napisao(la):
dripac28 » Čet Mar 09, 2017 1:04 pm[/url]":1nl6xvze]da li je mozda u planu restauracija fasada neke od ovih zgrada na Toplicinom vencu, a narocito zgrada Muzeja Primenjene Umetnosti kao i najreprezentivnija zgrada u kojoj je Crveni petao?
I ja mislim da su te dve zgrade trebale da imaju prioritet prilikom izbora objekata za restauraciju fasada:


Pogledajte prilog 1
Obilićev i Topličin venac će posle pretvaranja u pešačku zonu biti ukras Beograda, a ove dve prelepe zgrade će nažalost ostati ruglo (nadam se ne zadugo :)).
 
Неће проћи годину дана а сва приземља ових зграда ће бити прешарана најружнијим графитима. Док се не уведу драконске казне и ноћне патроле које ће да хапсе починиоце наставиће се по старом.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=438727#p438727:1tj1idil je napisao(la):
vranac » Čet Mar 09, 2017 9:04 pm[/url]":1tj1idil]Неће проћи годину дана а сва приземља ових зграда ће бити прешарана најружнијим графитима. Док се не уведу драконске казне и ноћне патроле које ће да хапсе починиоце наставиће се по старом.

Nazalost, potpuno si u pravu...okrecene fasade su samo jos veci mamac za "grafitere"'.

Ili makar premazati zgrade i redovnije skidati grafite.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=438590#p438590:pgezt603 je napisao(la):
direktor » Čet Mar 09, 2017 9:45 am[/url]":pgezt603]Za grafite se koristi antigrafit zastita

Dzabe zastita ako nema ko da posle ocisti/skine to.
 
kuca-milana-pavlovica-5-v.jpg

zgradici fali balkon i ukrasi ispod kupole. Ja bih joj i sprat dogradio ali nije neophodno.
 
Tacno je, ovoj zgradi fali sprat ali bi onda trebalo i susednoj dodati sprat.
 
Nikakva nadogradnja samo da je srede vrate balkon i zazidaju naknadne otvore
 
Kada već pričamo o dodavanju ili u ovom slučaju vraćanju izgubljenih kupola.


belgrade_hotel_petrograd1%20(4).jpg


belgrade-city-hotel-1.jpg
 
Projekat je bio na javnom uvidu sad samo vlasnicki odnosi i pare
 
Evo još jedne kupole koja nedostaje, i to na Topličinom vencu:


A bilo je ovako:
Pogledajte prilog 1
Ovo je jedna od najgorih nadogradnji svih vremena.
 
Vrh