Šta je novo?

Фасаде / Fasade

Skratili su ornament i potpuno izbacili taj sa ograde. :bash:
Ja se iskreno nadam da ce tek da lepe ukrase i da se jos ne spremaju da skidaju skele.
 
7aeeb1ba0e1b0b39ce6e8a2ce1b4ee3c.jpg


Cara Dusana


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jedino sto ne mogu da razumem sto se niko ne oglasava od politicara za ovakav broj skela u gradu. Neke su vec skinuli kasne sa slikanjem i izjavama...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=437921#p437921:3ryu5bc3 je napisao(la):
Armatura » Mon Mar 06, 2017 6:14 pm[/url]":3ryu5bc3]

Slikano 07.02. Mesec dana od postavljanja skela. Moze se reci da su pokidali. Kada vidim kako je bilo mislim da je sada top.

To svakako, ali kad se vec radi treba uraditi do kraja kako treba.
 
Drago mi da vidim radove u Dusanovoj. U toj ulici ne zna covek sta bi pre popravljao. Trotoari su takodje u uzasnom stanju. A potencijalno prelepa ulica.
 
Znam i ja sta valja bolje biti bogat,lep i pametan nego glup siromasan i ruzan. Ali hocu da kazem da je ovo nesto sto niko nije ocekivao da ce videti u nasem gradu. Ne treba gledati sta nije uradjeno vec sta jeste. To me podseca na mog direktora i nervira me. Uzdravlje svima :vops:
 
...nije tu stosta u redu (Laradjordjeva 57):
- bzvz sto ostavise deo zgrade u Svetozara Radica nerestaurisan (to je jedna celina)
- dvorisna strana fasade podseca na najgore uglove Indije: kao neko leglo zaraze
- svojevremeno je iznad erkera postojala i mala kupola...mogla je da se ponovo napravi
...
Bice interesantno videti da li ce ta ista Firma na Karadjordjevoj 59 (jedna od kuca Brace Krsmanovic) bolje da obavi posao:
- i tu su 2 kucna saveta
- znaci objekat se proteze takodje do pola duzine Ulice Svetozara Radica..
- kupola je svojevremeno imala tambur...

Inace susedna zgrada u Kraljevica Marka 1 (kuca Luke Celovica "Trebinjca") bi trebala takodje da bude restaurisana, ali od strane Grada. Zajedno sa kucom porodice Vuco (Karadjordjeva 61) bi se time zaokruzila celina Malog Pijaca....
 
To su dva ulaza, opet nadam se da će na kraju zbog jelte blizine zadruge i khm, khm BnV-a i ta polovina biti
odrađena.

Dvorišna fasada, pa nadam se da se možemo složiti da bi ipak dvorišnu fasadu trebali sami stanari da odrade,
za prednje fasade mi i nije žao novca koji grad daje, naših para. Mada je i to upitno, ali hajde većina ovde će
to progutati, jer želimo lepši Beograd. Najmanje što stanari mogu da urade jeste da se isprse za dvorišnu fasadu.

Za sve ostale primedbe Bager se slažem, ali ne zaboravimo da na primer i na samoj zgradi zadruge nisu se setili
da na glavnoj kupoli vrate sve ukrase, niti da ponovo naprave manje dve kupole.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=437979#p437979:19372kic je napisao(la):
kkorisnikk » Pon Mar 06, 2017 11:22 pm[/url]":19372kic]To su dva ulaza, opet nadam se da će na kraju zbog jelte blizine zadruge i khm, khm BnV-a i ta polovina biti
odrađena.

Dvorišna fasada, pa nadam se da se možemo složiti da bi ipak dvorišnu fasadu trebali sami stanari da odrade,
za prednje fasade mi i nije žao novca koji grad daje, naših para. Mada je i to upitno, ali hajde većina ovde će
to progutati, jer želimo lepši Beograd. Najmanje što stanari mogu da urade jeste da se isprse za dvorišnu fasadu.

Za sve ostale primedbe Bager se slažem, ali ne zaboravimo da na primer i na samoj zgradi zadruge nisu se setili
da na glavnoj kupoli vrate sve ukrase, niti da ponovo naprave manje dve kupole.

....kkorisnicek: pa i prednje fasade u "desnom" delu karadjordjeve (od Brankovog mosta´) placaju stanari...(Karadjordjeva 36, 42, 57, 59, 69, 71)
...sto se tice zadruge:...da steta
 
Čekaj, pa ako su platili prednje fasade, zašto nisu i dvorišne, koliko
bi im to uopšte diglo cenu ukupnih radova?
 
....ni ja ne razumem...ali vec sam napisao u jednom od posteva: ti radovi su tek trebali da uslede-ovo je nesto sve ubrzano...
inace sto se tice cene: na tenderu je svaka stavka restaurisanja (npr. obijanje starih delova, ciscenje, uzimanje kalupa plastike od postojecih....)posebno specificirana i izracunata po m2...straznje fasade su daleko manje zahtevne, samim tim i mnogo jeftinije...
 
...inace po onome sto sam Video Karadjordjeva 57 je bila predvidjena sa nekih 400m2, a Karadjordjeva 59 sa preko 700m2....nesto sumnjam da ova prednja strana Karadjordjeve 57 ima 400m2... :)
opet ponavljam, Imam utisak da je ovo neko polovicno ubrzano resenje...
 
Stanari u 57 su sigurno dobili neki predračun, ovo za kvadraturu nelogično mi deluje
da ako već plaćaju oni sami ne znaju kolika je tačna kvadratura, i da oko tih detalja nisu vodili računa.

Po logici moje pare a samim tim daleko veći oprez.

Videćemo uostalom, ono što takođe ne mogu da razumem a forumaš Armatura je već istakako da još
nema političara da prezumu "zasluge" za činjenicu da je pola grada u skelama.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=437993#p437993:15ypy40t je napisao(la):
kkorisnikk » Uto Mar 07, 2017 12:08 am[/url]":15ypy40t]Stanari u 57 su sigurno dobili neki predračun, ovo za kvadraturu nelogično mi deluje
da ako već plaćaju oni sami ne znaju kolika je tačna kvadratura, i da oko tih detalja nisu vodili računa.

Po logici moje pare a samim tim daleko veći oprez.

Videćemo uostalom, ono što takođe ne mogu da razumem a forumaš Armatura je već istakako da još
nema političara da prezumu "zasluge" za činjenicu da je pola grada u skelama.

....slazem se! cemo vidimo !
 
Nazalost pvc vrata je uradilo stambeno oni rade zlocin sto se tice vrata koliko god grandiozna vraza bila st*** roka jedan te isti model pvc
O nevracenoj fasadnoj pkastici necu trositi rijeci
O kupoli i pola fasade takodje
Barem nema klima na ovoj
Velika steta sto se na svim zgradama ne sredjuje i stolarija i micu klime
Da sama fasada je osiromasena olaksana u nekom ranijem perijodu
 
....iskreno se nadam da ova vrata nece trajno da nestanu u vihoru restauracije (Karadjordjeva 57)
 
Na žalost, trend zamene ulaznih vrata u stambene zgrade je podivljao na najgrđi način. Čak i najobičnija čelična vrata (nefarbana i štrokava) su mi lepša od ovog novog polivinilhlorida/polipropilena/polimerizovanog-etilen-tereftalata (ili čega god ostalog, uključujući često i neku ALU stolariju) koji se stavlja 'mesto toga.

A tek kad zamene prelepa stara vrata od kovanog gvožđa, ma uffffffffffff.
 
A sta je falilo tim drvenim vratima koji su to id*** u stambenom umjesto da se srede vrata oni roknu naj krs pvc.Treba sprijeciti pod hitno
 
Мислим да су претерана очекивања да ће се на оволиком броју започетих фасада радови бити детаљни попут оних у, рецимо, Његошевој улици. Овде се ради о моделу који је Еди Рама применио као градоначелник Тиране: што више свеже офарбаних зидова, па макар и на штету квалитета обављених радова. Једноставно, нису у питању озбиљне рестаурације, већ "озбиљније кречење" сивих зидова.

При том, не критикујем овај принцип, јер он има оправдање у жељи да се град макар привремено умије, а да се детаљна реконструкција вредних зграда обави када буде било више новца. Позитиван ефекат се постиже како на туристе, тако и на психу становника ових четврти у чије животе боје улазе после седамдесетогодишњег сивила и мрака.

Можда је овакав модел и разлог због чега на списку обнове започетих фасада нема оних на углу Деспота Стефана и Џорџа Вашингтона или оне велике зграде на углу Д. Стефана, Чаплинове и Таковске. Оне, ипак, захтевају далеко озбиљнију реконструкцију.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=438044#p438044:z3nnffcb je napisao(la):
direktor » 07 Mar 2017, 08:56[/url]":z3nnffcb]A sta je falilo tim drvenim vratima koji su to id*** u stambenom umjesto da se srede vrata oni roknu naj krs pvc.Treba sprijeciti pod hitno
Falilo je to što imamo džulove od urbanista. :bash:
 
Vrh