Šta je novo?

Фасаде / Fasade

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=437089#p437089:349e9yx3 je napisao(la):
stanislaw » 02 Mar 2017 09:20 am[/url]":349e9yx3]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=437082#p437082:349e9yx3 je napisao(la):
GOJE » 02 Mar 2017 08:39 am[/url]":349e9yx3]
Da dodam jednu bitnu činjenicu. Poreska uprava je država u državi, i kod njih važe pravila sa onog Sveta. Kod njih ne važi presumpcija nevinosti. Dakle PU ti prvo pošalje rešenje i obračunava kamatu za svako kašnjenje u uplati. Ti si taj koji mora da dokazuje nevinost unazad. U pravosudnom sistemu je sve potpuno obrnuto, jer sud mora da dokaže krivicu da bi te kaznio.

Strogo pravno gledano, ovo nije država u državi, jer postoje sudovi sa presumpcijom nevinosti, ali istovremeno postoje i državne uprave čiji je rad regulisan zakonom o opštem upravnom postupku, koji poznaje institut da "žalba na rešenje ne odlaže izvršenje".
Kad bi svako ko je raspoložen da se žali na porez poveo dvadesetogodišnji sudski spor, pitanje je šta bi to značilo za državnu kasu, da ne postoje poreska rešenja čije izvršenje žalba ne odlaže.

Ako želimo 40% amortizaciju na stan u stogodišnjoj zgradi, onda je možda i logično da je uslov da prosečna starost stolarije, lamperije, keramike, parketa itd. bude upravo 40 godina. Jer kad bi bilo tako, onda nema te komisije poreske uprave koja bi izlaskom na teren uopšte mogla da konstantuje da je došlo do bilo kakve rekonstrukcije stana (pa makar parket bio redovno prelakiran, stolarija prefarbavana itd...)

Jedino bih i ja zaista bio besan i van sebe, da mi amortizaciju resetuju na osnovu "operativnog saznanja". U tom slučaju bih tražio da vidim ko je taj ćata koji je sastavio službenu belešku o saznanjima za renoviranje mog stana, to kapiram da jednostavno moraju da daju na uvid, nisu oni ni policija ni BIA da uživaju zaštitu svojih operativnih metoda i identiteta operativaca...

Ja sam jasno naveo u prvoj poruci da stan nije rekonstruisan, nego da je predat zahtev za legalizaciju jedne nove prostorije. Dakle njihovo tumačenje je da bilo kakva rekonstrukcija ili novogradnja, na makar 1kvm stana, de facto znači potpuno nov ceo stan i nultu amortizaciju trenutka izmene (uz retroaktivnu naplatu do 5 godina). To se ipak ne može opravdati.
 
Pa ako je tvoj prethodnik zaista samo dozidao dodatnu prostoriju, a sve ostalo ostavio u originalnom obliku, decenijama staro (stolarija, lamperija, keramika, podovi...) onda ti imaš dobar razlog da uložiš žalbu, pa da ti komisija dođe na vrata i da ih u oči pitaš hoće li oni pod svojim imenom i prezimenom u izveštaju da napišu da je 0% amortizacije u jednoj prostoriji jednako 0% amortizacije na nivou stana. Mislim da nemaš šta da izgubiš.

Inače je generalna praksa da poreska uprava tumači sve zakonske odredbe maksimalno na štetu poreskog obveznika. Jedan primer je ovo pitanje amortizacije. Drugi primer je odredba da se porez na gradsko građevinsko zemljište naplaćuje samo preko deset ari - poreska uprava ovo tumači tako što onaj sa parcelom 10 ari plaća nula, a onaj sa parcelom od 11 ari plaća ekstraporez ne na jedan, već na svih 11 ari građevinskog zemljišta!

I sve bi to bilo u redu da se, kada taj isti mali poreski obveznik ode na posao, zakon o radu opet ne tumači na njegovu štetu - angažovanje na određeno vreme predviđeno je samo kao izuzetak u slučaju da firma ima varijabilni obim posla koji se nepredvidivo menja, a onda strani Investitori Spasioci, koji imaju UGOVORENE subvencije na fiksni broj zaposlenih za određeni broj godina, 90% radne snage drže na određeno vreme, a ukupan broj zaposlenih im je uvek konstantan.

Meni je stogost poreske uprave 100% OK sve dok se ne osećam kao okupiran u sopstvenoj državi. A kada do toga dođe, ne vredi jediti se na poresku upravu, već iskoristiti jedino ovlašćenje koje nam ne mogu oduzeti - da ubacivanjem listića u pravougaonu kutiju kažemo šta mislimo o jednakosti fizičkih i pravnih subjekata ove zemlje pred zakonom!
 
Zna li se koliko je para izdvojeno za fasade u budzetu grada, ako se uopste odatle finasira?
 
Prelistaj malo unazad, ništa te ne košta...
Inače, nisam stigao da slikam: na još dve zgrade u istoj ulici su postavljene skele.
 
1zcl1zk.jpg


29lcznb.jpg


9jkcie.jpg


5wi8sp.jpg


u2am9.jpg


e8s50z.jpg
 
Хвала ЏонТраволта и Корисниче...

Још једна слика из Карађорђеве која најбоље показује како немар постаје опасан по живот...

htscuo.jpg
 
Дакле, лудило!
Малопре сам налетео на шефа градилишта у Карађорђевој, мислим на реконструкцију фасаде преко пута Бристола, питам зашто нису скинуте климе, узвраћа - где видиш климе? Одговарам да снајвише штрчи она на лучном прозору на врху, он каже "па то је на прозору, није на фасади". Ја му узвратим да је свакако ужасна и питам зар нису били у обавези станари да их скину, он одговара да је "естетика ствар личног доживљаја". Много сам се изнервирао, нисам ни хтео да сликам радове после:/
 
Projaviti beokom servisu tu klimu mozda i novinari napisu clanak sli mozda
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=437191#p437191:2us4duy8 je napisao(la):
direktor » Čet Mar 02, 2017 6:16 pm[/url]":2us4duy8]Projaviti beokom servisu tu klimu mozda i novinari napisu clanak sli mozda

Мислим да је најбоље да нас што више пошаље мејл, а ако неко има некога у медијима не би било лоше да се пренесе вест и покрене то питање. Или да се пријави на твитеру, не знам ко је до сада то радио?
 
Super prilika da se vidi sta se sve radi na zgradama, po vasim postovima.
Prosto neverovatno koliko se fasada rekonstruise ( ili pere ), jedva cekam da za par meseci stignem u Beograd.
Bice to novi Beli grad :D :D
 
Ja sam prijavio na beokomu, ali to onu nadstrešnicu u broju 69.

Ovo jedino pritisak preko medija. Znam da beobuild s vreme na vreme osvane na b92,
ili da se piše blicu.

Nego kakav ološ stanuje u ovako lepim zgradama, izgleda da je pristojnost i elementarna kultura
obrnuto proporcionalna lepoti zgrade u kojoj dotični stanuju.

Plusić Horuse, danas si neumoran. :gobb:
 
Zakon ponude i traznje kaze da ako hoces da radis fasadu na kuci u Borci bolje da sacekas sledecu sezonu sada je cena skele skocila.
 
9jkcie.jpg


sad ce u stilu onih obilica kojima smeta pesacka zona stanari ove kuce na cosku da se pobune da im smeta buka radova na fasadama

generalno: sjajan potez ovaj fejslifting, samo posklanjati klime i uraditi temeljno. radi se sad pa za 50 godina.
 
Verovatno sam preterao, ali evo kako ja zamišljam Albaniju da se rekonstruiše i da joj se vrati fasada od zelenog italijanskog mermera. Uživo bi se sigurno bolje uklopila. :)
pPp59lc.jpg
 
Nemoj se ljutis, al neka je bez tog zelenog tona ;)

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=437292#p437292:3ruinu9z je napisao(la):
And7rey » Pet Mar 03, 2017 12:28 am[/url]":3ruinu9z]Verovatno sam preterao, ali evo kako ja zamišljam Albaniju da se rekonstruiše i da joj se vrati fasada od zelenog italijanskog mermera. Uživo bi se sigurno bolje uklopila. :)

Da li je neko uopste zvanicno pominjao rekonstrukciju Albanije?
 
Vrh