Šta je novo?

Фасаде / Fasade

jovanovm":31roxakb je napisao(la):
A zasto ne sredise ovo dole sa ruznim plavo-sivim regionima? :)
mislim da ce tu da ide firma/reklama za stagod se napravi u tom lokalu, gde je nekad bila ako se ne varam investbanka a posle kafic/knjizara
 
jovanovm":2p2mem2v je napisao(la):
A zasto ne sredise ovo dole sa ruznim plavo-sivim regionima? :)
Skroz je dobro sta zgrada ima kao 'dedicated' prostor za svetlece reklame i tako to. Uzasno je nakazno kada se sve skarabudzi na fasadu, pa jos razvuku kablove....:blah:
Ali ovi drvoredi u bulevaru.....to je prica za sebe...i za gradsko zelenilo. I niko se nije setio da ova stoletna stabla zameni dok se sredjivalo, vec su ga samo posteno potkresali da izgleda kao da je grad preziveo nuklearni holokaust. Pa ljudi to je centar grada...:notok:
 
Ambassador":3krhdcbh je napisao(la):
Tragično bi bilo da se stave nova mala stabla, meni je mnogo mnogo mnogo lepše ovako. :)
ne slazem se :D, ti platani ili sta su vec, nekako totalno umrtvljuju prostor
 
Platani su fenomenalni, ali ovaj nacin obrezivanja nisam video nigde i mislim da je jednostavno lenjost u pitanju! Pa oni masakriraju drvece svakih par godina i ono mora mal te ne ponovo da raste.
 
Pa ne slazem se bas, secam se krajem proslog leta dvaput sam video da je pala pozamasna grana na trotoar, mogla je bas nekog da unakazi. Bice okej, porasce opet brzo, ne brinite se, videcete vec su sada poceli listovi da izlaze, a sledeceg leta cemo imati pristojne krosnjice.
 
Bio sam na bulevaru kad je drveće sečeno. Zaista je moralo da se skreše ovako, bilo je skroz trulo iznutra, šuplje, jednostavno opasno po prolaznike. Biće sledeće godine to lepe krošnje, mnogo bolje nego da su sadili mlado drveće... ;)
 
Ma, svakih par godina ih iseku i opet oni lepo narastu. Nije mi jasno kako za neke zelenilo "umrtvljuje" prostor. Kako nesto sto je zivo moze da umrtvi nezivu materiju!?

Cela renovirana zgrada je u vlasnistvu AIK banke valjada i dole ce biti njihova filijala, trenutno se to sredjuje, vidim majstore kako rintaju krece, farbaju itd. Prizemlje je za sada pravi nered, ali sve se to ocas sredi. Fino bi bilo kada bi se dosta ovih kockica zgrada u BG-u sredilo....
 
^ne mislim da zelenilo umrtvljuje prostor, ali ti platani su krajnje dosadni, i misljenja sam da bi se neka druga vrsta drveca tu mnogo bolje uklopila. that's it
 
Знам да се понављам али нађох ову фотку обновљене "коцкице" како је назвасте у Булевару пре обнове (скроз лева на слици) па чисто да упоредимо

 
Zgrada je odvratna, no bolje da je odvratna sa novom fasadom nego onako ruinirana ;) Ono sto me mnogo vise potresa od ruzne arhitekture je ovo nesretno drvece koje su opet osakatili. Ti platani bili su posadjeni jos u 19. veku. Sa ovakvim tretmanom nece jos dugo... :(
 
Ako se nevaram, mislim da su posadjeni 20ih godina... danas placamo ceh sto na vreme nisu bili obrezivani, tako da vec vrlo nisko imaju debele grane.

A zgrada kad je vec farbana, mogla je da bude ofarbana u mnogo toplije nijanse ili prosto u prasnjavo crno sa srebrnim gornjim delom.
 
Nov izgled fasade u Knez Mihailovoj. Po meni je ovo cisto razbacivanje jer je fasada i pre obnove (ima neko sliku) bila u odlicnom stanju, a po meni cak i bolje sto se tice boja izgledala. Ocito je po sredi neko prepucavanje u Zavodu za zastitu spomenika. Nazalost, nastavlja se trend unistavanja vizuelne celine kraja/pocetka Knez Mihailove koji je zapocet kada je ona zgrada prefarbana u plavo (uz lazni poziv na originalnu boju), a zgrada gradske biblioteke u roze.

Ova zgrada je uz dve naradene nekada cinila savrsenu celinu, gotovo udzbenicku, sada su 2 od tri zgrade renovirane i svaka je za sebe :(

b5r8us.jpg
 
Lucifer":1enpdc30 je napisao(la):
Ako se nevaram, mislim da su posadjeni 20ih godina... danas placamo ceh sto na vreme nisu bili obrezivani, tako da vec vrlo nisko imaju debele grane.

A zgrada kad je vec farbana, mogla je da bude ofarbana u mnogo toplije nijanse ili prosto u prasnjavo crno sa srebrnim gornjim delom.
Bulevar Kralja Aleksandra do Vukovog Spomenika trasiran je jos za vreme Obrenvica. A sto se grana tice, ne vidim problem u tome da budu debele. Drvo je ziv organizam koji se razvija ;)

Sto se tice fazade u Knezu, gornji sprat te zgrade je pre nekih 4-5 meseci goreo. Zato je rekonstruisana fasada.
 
Pa bio je onaj pozar u Goethe Centru... Inace, fasada je i pre toga bila u super stanju...
 
postavljaju se skele za renoviranje fasade na uglu Francuske i Brace Jugovica... Mnogo mi je drago, odusevih se jucer ! :)
 
Ценим да је ова у Француској 5 пошто је пре који месец објављено да ће се она радити. Ја већ спремих слике за "пре и после" па да чујемо шта Луцифер има да каже :D

 
fantasticno za ovu zgradu:).... stvarno je jedan od lepsih primera;)... inace slikao sam renovirano ono Dunavsko Parobrodarsko Drustvo pa ako ga vec nije bilo, mogu da postavim:)
 
vrachar":2pczitdh je napisao(la):
Lucifer":2pczitdh je napisao(la):
Ako se nevaram, mislim da su posadjeni 20ih godina... danas placamo ceh sto na vreme nisu bili obrezivani, tako da vec vrlo nisko imaju debele grane.

A zgrada kad je vec farbana, mogla je da bude ofarbana u mnogo toplije nijanse ili prosto u prasnjavo crno sa srebrnim gornjim delom.
Bulevar Kralja Aleksandra do Vukovog Spomenika trasiran je jos za vreme Obrenvica. A sto se grana tice, ne vidim problem u tome da budu debele. Drvo je ziv organizam koji se razvija ;)

Sto se tice fazade u Knezu, gornji sprat te zgrade je pre nekih 4-5 meseci goreo. Zato je rekonstruisana fasada.
Nije problem sto su grane debele, vec sto su vrlo nisko, odnosno sto drvece nije na vreme rezano.
A zar gete-centar nije u susednoj zgradi?
 
Tacno! upravo Francuska 5 :) odusevio sam se, samo da je ne ofarbaju u roze ili tako nesto :) inace , gete centar jeste u susednoj zgradi
 
Lucifer":337ljwmr je napisao(la):
vrachar":337ljwmr je napisao(la):
Lucifer":337ljwmr je napisao(la):
Ako se nevaram, mislim da su posadjeni 20ih godina... danas placamo ceh sto na vreme nisu bili obrezivani, tako da vec vrlo nisko imaju debele grane.

A zgrada kad je vec farbana, mogla je da bude ofarbana u mnogo toplije nijanse ili prosto u prasnjavo crno sa srebrnim gornjim delom.
Bulevar Kralja Aleksandra do Vukovog Spomenika trasiran je jos za vreme Obrenvica. A sto se grana tice, ne vidim problem u tome da budu debele. Drvo je ziv organizam koji se razvija ;)

Sto se tice fazade u Knezu, gornji sprat te zgrade je pre nekih 4-5 meseci goreo. Zato je rekonstruisana fasada.
Nije problem sto su grane debele, vec sto su vrlo nisko, odnosno sto drvece nije na vreme rezano.
Za mene je sjajno kada je drvece visoko. Oplemenjuje prostor i zamaskira mahom ogavne bulevarske fasade.
 
Vrh