dziggy
Advanced
^ aj ne zezaj! nikad nisam video ovo mesto? gde se tacnop nalazi?
Ма јок, није тајна, ишла је пруга ту раније, па кад су почели да раде НБГД скинули су све остало само то...bigvlada":2sqs98t6 je napisao(la):Jedna od tajni Novog Beograda.
Kod zgrade Delte uđeš u bulevar, nalazi se na prvom ćošku desno, iza kafića je tržni centar i mini pijaca. Sledeći ćošak su ti blokovi 25,26 i arena.
Izvor: Grad BeogradДанас је почела ревитализација уличне фасаде стамбене зграде у Палмотићевој 25а. Посао се обавља у оквиру градског програма „Поправимо заједно”, у коме град учествује са 70, а скупштине станара са 30 одсто средстава. Ревитализацију ће обавити предузеће „Орнамент инжењеринг” из Београда. Укупна вредност радова износи 5,1 милион динара, од чега ће Град Београд учествовати са 3,7 милиона, а остатак од 30 одсто, тј. 1,3 милиона динара, обезбедиће скупштина зграде. Ову локацију данас су обишли Зоран Алимпић, в.д. градоначелника Београда, и Драган Ђилас, министар за НИП.
– Фасада ће бити ревитализована за 90 дана и под надзором Завода за заштиту споменика културе, пошто је зграда под заштитом државе. Управо због тога и касни овај посао, јер је првобитни пројекат морао да буде прилагођен захтевима завода. Будући да је овај захтев повећао цену ревитализације за 500.000 динара, пре месец дана смо се договорили са станарима да град плати разлику у цени. Фасада ће ускоро изгледати као некада, а ми ћемо учинити све да станари буду задовољни – рекао је Алимпић.
Од 2003. године, када је започет програм „Поправимо заједно”, акцијом је обухваћено 240 стамбених зграда, а укупна вредност радова износи 512 милиона динара. До сада су завршени радови на 170 објеката, и то 68 кровова, 58 фасада и 74 лифта у 44 објекта, укупне вредности 260 милиона динара, од чега је град обезбедио 182 милиона. У току је припрема за радове на још 70 објеката: пет кровова, 37 фасада и 52 лифта у 28 објеката, укупне вредности 252 милиона динара. До маја 2007. године, до када је био рок за пријављивање по јавном позиву, пријавила се 81 скупштина станара, а услове је испунило њих 56. Процењена вредност ових радова је око 170 милиона динара.
Izvor: Grad BeogradРадници предузећа „Стандард” завршили су ревитализацију фасаде под заштитом државе у Београдској 29. Вредност изведених радова износи 1.980.000 динара, а финансирани су из градског буџета у оквиру програма „Уређење града”.
Објекат је изграђен првих деценија двадесетог века у духу владајућег академизма. Одликује га монументалност, строга симетрија главне уличне фасаде подељене плитким пиластрима и декоративно обрађеним кровним венцем. Објекат се налази у оквиру целине „Стари Београд”, која ужива статус претходне заштите.
У граду су у току радови на 20 фасада зграда под заштитом државе, чија је укупна вредност 150 милиона динара. Грађевинске скеле ових дана постављене су на још три објекта под заштитом државе: у Рузвелтовој 2, Крунској 50 и Игумановој палати на Теразијама.
Од 2002. до октобра 2006. године ревитализовано је 120 уличних фасада на зградама под заштитом Завода за заштиту споменика културе. У оквиру пројекта „Лепша Србија”, који је реализован у сарадњи са владама Канаде, Аустрије, Грчке и Холандије и завршен у децембру 2005, обновљене су 22 фасаде под заштитом државе у Кнез Михаиловој, на Теразијама, у Краља Милана, на Зеленом венцу, у Царице Милице, Скадарској, Главној и Господској улици.
Izvor: Danas
Predsednik opštine Zvezdara Milan Popović i direktor Gradskog stambenog preduzeća Aleksandar Stamenković posetili su juče radove na zgradi Rudo 3 na kojoj se trenutno vrši rekonstrukcija krovne terase, kompletan remont jednog lifta kao i zamena postojećeg hidrosistema za podizanje pritiska vode u samom objektu. Predviđeno trajanje radova na takozvanoj "Istočnoj kapiji Beograda" je 90 dana, a vrednost posla, čije kompletne troškove pokriva opština Zvezdara i Gradsko stambeno preduzeće, iznosi više od šest miliona dinara.
- Ovi radovi rezultat su saradnje lokalne samouprave i gradjana koji tu žive. Na teritoriji opštine Zvezdara radi se i na sređivenju 92 ulaza, a povod su upravo prijave podnete od strane građana - rekao je Popović. On je najavio nove radove i za sledeću godinu na zgradama Rudo 1 i Rudo 2.
Rudo 3, sa svojih 27 spratova, jedna je od najviših zgrada u Beogradu. U proteklih sedam godina u njenu rekonstrukciju uloženo je više od 16 miliona dinara. Od 2001. do 2004. za kompletnu rekonstrukciju dva lifta uloženo je pet miliona dinara, od 2004. obnovljen je krov, deo fasade i urađen je lift koji ide do 27. sprata. Vrednost ovih radova bila je oko pet miliona dinara.
- Zgrade Rudo 1, 2 i 3 su bile u jako lošem stanju. U njima živi više od dve hiljade ljudi i zbog toga su one prioritet Gradskog stambenog preduzeća. Takođe, na zgradama Rudo 1 i 2 neophodna je promena hidrouređaja kao i rekonstrukcija liftova - rekao je Stamenković, najavljujući sređivanje liftova na više od dve hiljade objekata u gradu. K. Živanović
Четвртак, 08. мaj 2008.
Сређивање дворишне фасаде у пасажу Чика Љубине улице
Општина Стари град уложиће 11 милиона динара у рестаурацију дворишне фасаде у Чика Љубиној улици 7. У овом пасажу, који повезује Чика Љубину и Кнез Михаилову, општина финансира сређивање дворишне фасаде, док Град, станари и закупци пословног простора заједнички финансирају сређивање уличне фасаде. Тендер је расписан, а почетак радова се очекује крајем лета. ЈП „Градско стамбено” је током 2007. и ове године реконструисало терасе у дворишном делу, које су биле склоне паду. Радови су приведени крају.
Од 2001. до 2008. године, општина је за уређење фасада уложила укупно око 128 милиона динара.
izvor Politika
Polomljena stakla, pokidane roletne… (Foto D. Jevremović)
Gotovo da nema prolaznika kome pažnju ne izazove izgled zgrade u Ulici Zeleni venac 18. Nekadašnji simbol finansijske moći, „Beobankino” zdanje, danas je ruglo pored koga dnevno prođe na desetine hiljada sugrađana. Polomljena stakla, pokidane roletne, komadi šperploče koji vise – moguća su opasnost za građane dok prolaze ili tik uz ovaj objekat čekaju neki od autobusa.
Prostor na 8.301 kvadrat zjapi prazan i propada godinama, a poslednjih nekoliko meseci ispred ulaza u zgradu parkiran je crveni kombi.
Prema rečima Milana Tomića, direktora Direkcije za imovinu Republike Srbije, zgrada je u vlasništvu države od decembra 2007. godine.
– Objekat je pribavljen od „Beobanke” u stečaju, kompenzacijom na teret potraživanja koje je Republika Srbija imala prema ovoj banci. Zgrada je namenjena Ministarstvu pravde, ali zbog tehničkih razloga Ministarstvo je još nije preuzelo – objašnjava Tomić.
Kako saznajemo iz Ministarstva pravde, u zgradu bi trebalo da se usele gradski sudija za prekršaje i Veće za prekršaje u Beogradu.
U toku je procena stanja objekta i već izvedenih radova u skladu sa novom projektnom dokumentacijom. Posle toga, biće sproveden postupak izbora izvođača radova. Sredstva za adaptaciju objekta biće obezbeđena iz budžeta, a nastavak radova planiran je u naredna dva meseca, kažu u Ministarstvu pravde.
Dotad, zgrada osim što opominje na bolni proces tranzicije, ujedno je i ružna slika koju je jednostavno nemoguće sakriti od pogleda turista koji će u susret najvećoj muzičkoj manifestaciji u Evropi nagrnuti za koji dan.
D. M.
[objavljeno: 12/05/2008.]
:kk:jovanovm":3js2ggss je napisao(la):^^ Do jaja.