Šta je novo?

Фасаде / Fasade

Ljudi....sjajna vest!!!
Na zgradi starog Generalstaba pocela je montaza skela.Ovo je po meni najlepsa fasada u Beogradu.
Rekonstrukcija i revitalizacija zidnih povrsina i zamena fasadne stolarije uz izradu replika i zamenu statua na krovu kao i postavljanje dekorativnog osvetljenja trebalo bi da traje dugo(oko 2 godine)....ali je vazno da se pocelo.
Kada se zavrsi(uz renoviran i osvetljen novi muzej grada Beograda i sve zgrade Vlade,ministarstava i sudova sa raskrsnice Nemanjine i Kneza Milosa) predstavljace
najimpresivniju i najlepsu ambijentalnu celinu u gradu.
Kako bi bilo dobro da se do tada srede i dve obliznje bombardovane zgrade,bilo restauracijom bilo rusenjem i izgradnjom neceg novog.
Eto tolko......potrudicu se da dodjem do projekta konacnog izgleda gotove zgrade(kao sto su bili izbacili iz NIP za Narodni Muzej).
 
^^^^ zaista fantasticna vest. Cuo sam da se to ispregovaralo, ali sam zaboravio na to vec. Bas si me obradovao. Ali mi je zapravo zelja da udjem unutra te zgrade i da je obidjem. Ali kako se sad polako taj vladina cetvrt zatvara sve manje sam siguran sta raditi sa novim generalstabom i ministarstvom odbrane.
 
Super vesti.. Da krene taj veliki talas obnove fasada koji su prosli svi gradovi zemalja koje su se od 2000 pridruzile Evropskoj Uniji. Jei! :)
 
Ne zelite da znate sta su napravili u prizemlju one zgrade preko puta pravnog. Vece ruglo od onoga nisam video. Dole je neka banka, a na onaj deo gde smo ocekivali da ce da idu neke reklame, su nakacili ogroman semafor a la "wall street" gde na crnoj pozadini jarkim crvenim slovima pise naziv banke i onda se skroluje po tom semaforu. Znaci da uvtrdimo, zgrada je neke svetlo narandzaste boje, semafor je crn, a slova jarko crvena, how do you spell kich???

p.s. danas su deo fasade kod ulaza u pravni prskali vodom i to je bas bio jak mlaz, ko se razume u fasade neka objasni :D
 
shmeksi":jmv7vf1c je napisao(la):
Dole je neka banka, a na onaj deo gde smo ocekivali da ce da idu neke reklame, su nakacili ogroman semafor a la "wall street" gde na crnoj pozadini jarkim crvenim slovima pise naziv banke i onda se skroluje po tom semaforu.
evo jednog picture update-a doticne zgrade... stajaznam, eventualno mi smeta font tog skrolujuceg displeja, ali generalno i nije tako lose...

 
^odvratno, a veruj mi da je jos odvratnije kada sunce opici po sred bulevara i onda ti to cudo bode oci, strasno
 
shmeksi":2e2ua30j je napisao(la):
^odvratno, a veruj mi da je jos odvratnije kada sunce opici po sred bulevara i onda ti to cudo bode oci, strasno
dobro, slazem se da je zgrada poprilicno rugobna, ali sta da ocekujemo... mislim, to je bezvezna poslovna zgrada iz, kad bese, 50-ih, 60-ih... niti je spasava neka fina fasadna plastika, niti je nesto moderna... ali ovo sa tickerom dole stvarno deluje kao ok resenje, samo da promene font. u svakom slucaju bolje mi je nego da su samo nakacili neonke i klirit sa imenom firme :rolleyes:
 
Можда ће ту приказивати цене акција на берзи, то и не би било лоше.
 
Shmeksi,preterujes. Odvratno je i to sto su na prizemlju svih tih zgrada kojekakve radnje i kafici, svak premazuje i melja fasadu kako stigne. To jednostavno tako ide na znacajnijim bulevarima i ulicama u gradu...
 
Влада":1gohrygn je napisao(la):
Можда ће ту приказивати цене акција на берзи, то и не би било лоше.
Velika nam berza :lol: Dnevno se istrguje sa 10 akcija.
 
Imam pravo da kazem da mi je odvratno, i ne govorim ja o zgradi ili o tickeru posebno, vec o njima kao celini. Da su uopste malo razmisljali uvideli bi da nakon sto izrastu ponovo krosnje po bulevaru, taj sticker ce biti totalno necitljiv sa druge strane ulice. Sta ja mislim o obelezavanju raznih objekata bilo gde po gradu, bolje da ne pricam, a i o tome kako pomenuti bulevar treba da izgleda necu da trosim reci, samo cu nagovestiti da tako ne izgledaju pravi bulevari u kosmopolitskim gradovima.
 
ne bih rekao da ce ga sakriti krosnje, suvise je nisko (a kako su unakazili to drvece nece skoro porasti). sto se berze tice, tu valja misliti na duzi rok :cool: jednog dana cemo nadam se ceniti mogucnost da svako jutro u 26-ici na putu za posao vidimo cenu akcija :)
 
shmeksi":2yxyl16o je napisao(la):
Ne zelite da znate sta su napravili u prizemlju one zgrade preko puta pravnog. Vece ruglo od onoga nisam video. Dole je neka banka, a na onaj deo gde smo ocekivali da ce da idu neke reklame, su nakacili ogroman semafor a la "wall street" gde na crnoj pozadini jarkim crvenim slovima pise naziv banke i onda se skroluje po tom semaforu. Znaci da uvtrdimo, zgrada je neke svetlo narandzaste boje, semafor je crn, a slova jarko crvena, how do you spell kich???

p.s. danas su deo fasade kod ulaza u pravni prskali vodom i to je bas bio jak mlaz, ko se razume u fasade neka objasni :D
Skidaju grafite i farbu kojom su ti grafiti "skrivani" posldenjih godina.

NEGO, u toku je unistavanje jos jedne fasade na Kopitarevoj gradini - jedna od poslednjih malterisanih fasada koja je bila ostala nakon sto su njene komsinice bukvalno prefarbane u roze, limun-zuto i sivo. Bilo bi super ako neko ima vremena ili se tu nadje da SLIKA. Na zgradi se trenutno vide predratni delovi od belog maltera, novoomalterisani sividelovi i boja kojom ce cela zgrada biti prefarbana. Ujedno pored je poslednja zgrada koju nisu stigli do sada da uniste. :notok::notok:

11_kopitar_3.jpg
 
Pa mnogo bi bilo lepse da su samo velikim elegantnim slovima napisali ime banke...

Rutinski problem naseg mentaliteta je to sto svi misle da sve mogu i nikome ne pada na pamet da angazuje arhitektu, dekoratera, dizajnera itd...
 
Nenad":1i08jcny je napisao(la):
Pa mnogo bi bilo lepse da su samo velikim elegantnim slovima napisali ime banke...

Rutinski problem naseg mentaliteta je to sto svi misle da sve mogu i nikome ne pada na pamet da angazuje arhitektu, dekoratera, dizajnera itd...
Ili jos gore, da bi ustekali lovu angazuju nekog priucenog.
 
vrachar":3odxrzff je napisao(la):
Nenad":3odxrzff je napisao(la):
Pa mnogo bi bilo lepse da su samo velikim elegantnim slovima napisali ime banke...

Rutinski problem naseg mentaliteta je to sto svi misle da sve mogu i nikome ne pada na pamet da angazuje arhitektu, dekoratera, dizajnera itd...
Ili jos gore, da bi ustekali lovu angazuju nekog priucenog.
Ili još crnje, angažuju i dizajnera i dekoratera i arhitektu a na kraju posao odradi mašinac iz IT-a :bash:
 
A mozda taj posao uradi arhitekta, dizajner sto je i najgore.
 
Jos jedna unistena fasada - okrecena u krec belo: na uglu Simine i Skadarlije, kod cesme.

Inace, oni manijaci u Brace Jugovica gde je santana bar su ladno prefarbali "svoj" deo fasade u sivo. Isto su i mini-maxi genejilaci uradili na mnogim mestima npr. na uglu Dobricine i Vasine.
 
Vrh