Šta je novo?

Фасаде / Fasade

I divna nadogradnja uskoro faasada ovog cuda na andricevom vjencu
dsc00263.jpg
 
Mislim da su skele ubedljivo najduze na ovoj zgradi.Znaci totalno je pobedila.
Prote Mateje 52 ima dobru sansu da je stigne.
Bulevar 54 i Kaleniceva su primer - kratko ali je*******itacno!!
 
Opa!

Likovno rešenje dekorativnog osvetljenja objekta na Terazijama br. 35 u Beogradu - 2012.

Dekorativno osvetljenje palate 'Assicurazioni generali' podcrtava i sledi karakteristike arhitektonskog izraza. Naglašeni su delovi objekta i dekorativni elementi koji čine okosnicu likovnosti palate.

9tr.jpg


5tr.jpg


2tr.jpg

Likovno rešenje dekorativnog osvetljenja objekta "Stari DIF" u Beogradu, Glavni projekat - 2012.

Projektovano dekorativno osvetljenje ističe arhitekturu objekta sa naglašavanjem najatraktivnijih detalja.

Probe_1.jpg


Probe_5.jpg


Probe_7.jpg


Izvor: Kosovoprojekt
 
marrecar":2n6qvx2m je napisao(la):
Jel samo meni lepsa ova kolor sema sa belom od ove sadasnje?

814090-32.jpg


Ovo je iz dela foruma o tramvajima.Dakle snimite te fasade u Vojvode Stepe!!!Jeza.

Al provali sto su i na renderu fasade katastrofa.Mislim,znam da niko nece obnavljati fasade na Vozdovcu,posto ceo grad boli uvo za izgled Beograda, ali bar su mogli u fotosopu da prekrece i izgletuju ove fasade,kad vec to nece uraditi u realnosti :bash:
 
Što se tiče ovih huligana koji uništavaju fasade, to se resave po kratkom postupku.

1. postaviti nadzorne kamere na svaki objekat kome je fasada restaurirana
2. zaposliti čuvara sa jednom dobrom batinom koji će u slučaju nanete štete dobro istamburati huligane
3. inicirati donošenje zakona ekstremnog povećanja kazni za ovaj tip prekršaja, što će počinioca obavezati da radi mesecima da bi otplatio kaznu

Mislim da će sprovođenje ovih metoda kroz nekoliko godina doneti itekakav efekat. Kada će se ovaj grad/država probuditi I zahtevati gore navedeno?

Hvala.
 
Resavanje ovog problema je kao i svuda u normalnom svetu, komunalne sluzbe. Svakog jutra pre zore idu komunalne sluzbe i posebnim sredstvima ciste fasade od grafita. Ako se grafit ukloni u jako brzom roku onda sam grafit gubi smisao i lude koje ih crtaju gube smisao zvrljanja jer njihovo remek delo niko nije video.

Ima prilog negde na netu kako se to radi u parizu. Pametni ljudi su dosli do zakljucka da je efikasnije i jeftinije ukloniti grafit sto je brze moguce nego se boriti protiv grafitera.
 
Ma sve se nesto razmisljam da dodelim grafiterima po plus za skrabanje na svaku zapustenu fasadu
a narocito
za saranje na one nakazne fasade gde je samo prizemlje oko izloga novo sredjeno
dok sa visih spratova padaju komadi stare fasade prolaznicima po glavi :twisted:
j. ih onaj koj im daje dozolu za polovicno uredjenje.

mada mogao bih se dovatiti i sam cetke i farbe,
samo kad bi znao sta da napisem pametno . . . :lool: :laugh: :lool:

Edit
Kad vec uredjuju fasadu u prizemlju (sto je skuplje od spratne horizontale)
zar nije onda lakse udruziti sredstva sa stanarima i sredstvima grada
i cena se deli na tri dela sto jeste jako povoljno pa lepo i njima i svima
 
Treba uvesti stroge kazne za bilo kakvo naruzivanje grada i nepostovanje objekata, ulica, parkova itd...
U Italiji npr kaznjavaju ljude ciji psi kake u travnjake.. a koji ne pokupe izmet za sobom.. Kazna 50 evra..

Kod nas definitivno treba uvesti stroge kazne za sve takve prekrsaje...
Zvrljanje po fasadama - 10.000 dinara
Branje cveca u parkovima - 5.000 dinara..
Lomljava i izivljavanje nad gradskim inventarom - 20.000 dinara..

Molim lepo..

Od prikupljenih para mogu se placati policajci i strazari koji ce i danju i nocu nadgledati ulice i objekte (bar u centralnoj zoni grada).. Promenilo bi se nesto u svesti ljudi kroz neko vreme..
Mada sta ocekivati od ljudi kada ni grad ne vodi racuna o sopstvenim zgradama, parkovima, institucijama.. i generalno izgledu i higijeni grada...
 
А у изборима захваћеном Земуну... Плакати прште на све стране, фасаде, стубови, канте, станице...

А праву катастрофу, излив невиђене мржње према Београду, обавили су активисти лдп, шаблонима и спрејем по фасадама!
На десетине фасада су уништене безобзирно раштрканим натписима само у Главној улици, а има по неки и у цара Душана, Батајнички код саобраћајне... Акција! ЛДП

И ко то да јури, хвата, кажњава... где нам је образ?
 
То је њихов метод...тај квази-револуционаркси став, па су га претворили у "герилу". Одвратно на више нивоа.
 
LDP odavno promoviše kulturni fašizam, a sada su počeli i sa kulturnim terorizmom.

Grad odavno ima mehanizam za naplaćivanjem usluga uklanjanja postera političkih stranaka. Vrlo jasno, popišu se mesta gde se posteri nalaze, da se rok od 24 sata da se isti uklone, a ukoliko se to ne desi to uradi komunalno preduzeće, a račun fakturišu stranci. S'tim što cene usluga komunalnih preduzeća nisu ni malo beznačajne.
E, sada, da li to funkcioniše u praksi, nisam baš siguran.

Davno smo uklanjali postere jedne velike stranke (danas najveće vanparlamentarne) sa više objekta Maxija. Nisam siguran da je Maxi to naplatio od njih.
 
Moravac":1yd0thrr je napisao(la):
LDP odavno promoviše kulturni fašizam, a sada su počeli i sa kulturnim terorizmom.

Šta ovo znači?
Ne bih da zvučim kao bilo čiji plaćenik ovde, ali ne bih da prolaze ovakve bezvezne paušalne ocene.
 
mekbejn":2cz37gmm je napisao(la):
Moravac":2cz37gmm je napisao(la):
LDP odavno promoviše kulturni fašizam, a sada su počeli i sa kulturnim terorizmom.

Šta ovo znači?
Ne bih da zvučim kao bilo čiji plaćenik ovde, ali ne bih da prolaze ovakve bezvezne paušalne ocene.

Šta ima da ti ja bilo šta objašnjavam, ko si ti?
Znači to što je napisano, a ti ako si se našao pogodjenim, baš sam se potresao.

Kretenčine su uništile gomilu fasada u Zemunu, a pre godinu dana i ogroman broj u centru grada sa svojim "PREOKRETOM"
i šta sada, treba da im se zahvalim zbog toga?
 
Jedno su majmuni koji šaraju fasade (što i ja osuđujem) a drugo je nakakav kulturni fašizam ili terorizam, što ne znam da li i sam znaš šta znači (ja ne znam, zao pitam)
 
Slazem se sa konstatacijom Moravca... Samo sto bih ja to nazvao kulturni autofasizam...
 
To je jednom rečju primitivizam, ništa više.
 
Zavrsena je obnova u Tadeusa Koscuskog,juce sam prolazio i video da su skele skinute.Ok izgleda.

Skele na uglu Zagrebacke i Karadjordjeve jos stoje.
 
Мени и даље није јасна цена од 100 евра за квадрат енергетске фасаде за Рудо. Па, ако на мало - за кућу или четвороспратницу - материјал и извођење коштају 12 Е, зар је могуће да за много већу количину овај "подухват" мора коштати осам и по пута више по квадрату? 'Бем ти наше факултете. Људи зидају сиву фазу куће, са све малтерисањем и кровом за 100 евра, а они толико калкулишу обнову фасаде. Да је по њиховој рачуници, Чешка, Пољска, Словачка, Мађарска и источни делови Немачке и даље би били сиви и мусави као пре 20 година. :rant:
 
Nedavno završena fasada na uglu Kalenićeve i Mileševske:

 
mekbejn":190oypfo je napisao(la):
Ne razumem se, ali mi tih 12e po m2 deluju prejeftino. Šta to obuhvata?

Демит фасаду, руке + материјал (стиропор, лепак, типлови, мрежица, боја...). То је стандардна цена. За већу површину, верујем да би могао да се испослује и попуст.
 
Sumatovacka 64,Petrogradska 6,Molerova 38 i Stojana Protica 11 su fasade gde ce biti radova.

U toku su tenderi, koje sam uspeo nekako polovicno da iskopam, tako da ne znam koliko ce radovi biti detaljni.

Ima li nekoga da zna nesto vise?

E da, nasao sam i tender za obnovu fasade stambene zgrade na Starom gradu,samo nisam nasao adresu...
 
Vrh