Šta je novo?

Фасаде / Fasade

Да хип хопери и навијачи не буду усамљени, ту су и политичке организације. Лдп смо већ осудили али ни они нису сами...
 
Упркос мојем неслагању са идејама...
Не може се бити крут идеолошки, па ни у другим стварима превише. Ако сам добро ухватио, ти си из Чачка, и тамо је било сукоба и коначне победе 1944 једне опције, као и страдања за обе опције. Морамо да нађемо начин да нам се такве ствари не дешавају и колико год је могуће радимо на приближавању.

Џа или бу имају звук који прија мојим ушима, увек сам их радо слушао. Лепо је што и музика по мало продире у форум, овде, као на безбедност у возилима теми, релакс дискусијама...

И наравно, ауто лакове остављамо кући :vops:
 
Борчанац":nq9khkml je napisao(la):
relja":nq9khkml je napisao(la):
Šta se dešava sa Terazijama 22, pored "Moskve"?

Радови у току...

Слике данашње. Радње у приземљу биће оковане по мени некако недоличним пвц-ом, али никако нисам стекао комплетан утисак.





Skidali jutros skele.
Biće patrijaršijska prodavnica.
 
Ne pomaze tu sminka, samo rusenje, no do tog dana bar da nije musavo...
 
Tako je bice prodavnica patrijarsije i posle PVC prozora dolali su staklene panele kao na JDP-u. Valjda da zastite pvc panele od prljavstine
 
Hvala bobby na fotografijama. U poslednje vreme retko idem do centra grada.

Jonest Hohn, Wuxa:
ne znam da li ste obavšteni, ova kućica je samo prizemlje od palate koja je teško oštećena u oba svetska rata. 20-tih je potpuno obnovljena, ponovo je teško oštećena 1941 i ovakvom stanju, prizemlje sa kosim krovom i ovom pločom koja zaklanja crep, se nalazi još od dana okupacije.
evo i hronologije
viewtopic.php?p=172971#p172971
 
PVC излог.... :shok:

не треба рушити ову зградицу већ боље нек остане и овако мала док се једног дана лепо не обнови. вратиће је ваљда првим власницима па ће је они обновити уз строг надзор завода за заштиту споменика, надам се.
 
И тешко да је заштићена, будући да је срушена пре него што је могла бити заштићена...
 
директоре:
ах је ли, нисам знао или нисам довољно детаљно читао претходне коментаре..

стф:
претпоставио сам да није, но завод има најбоље стручњаке за рестауратерске и реконструкцијске радове. можда има неке планове, слике... или архив града...шта ја знам.
 
Lokali u prizemlju (a i ne postoji ništa osim prizemlja) su vraćeni SPC prošle, ili pretprošle godine.

Zašto baš SPC, da li je kuća bila njihovo vlasništvo i pre kobnog 6.aprila 1941 ili je na neki način postala vlasništvo SPC u toku okupacije - ko će ga znati...
 
Evo najnovijih slika

dsc0258.jpg


dsc0259.jpg
 
Ovde se nalaze podaci o jednom delu nekretnina i zemljišta koji su predati SPC, pominje se i poslovni prostor na adresi Terazije 22
http://www.restitucija.gov.rs/latinica/direkcija-za-restituciju.php

U medijima je pominjano da je ovaj objekat na Terazijama bio vlasništvo SPC "pre nacionalizacije".
http://www.ekapija.com/website/sr/page/290574

Inače, na teritoriji Beograda SPC je dobila između ostalog i ovo:
- poslovni prostori na Bulevaru kralja Aleksandra 17 (JAT, Simpo itd.)
spc1_zpsf8f147b5.jpg


- stanovi i poslovni prostori na Bulevaru kralja Aleksandra 20 (površine 330 m2)
spc2_zps6d4d627b.jpg


- stanovi na Studentskom trgu 8, ukupne površine 530 m2
spc3_zpsdde13df8.jpg


- poslovni prostori i stanovi na Terazijama 22 i Balkanskoj 3 površ. 500 m2, itd.
spc4_zps672b79e7.jpg

spc5_zps0a434695.jpg
 
Nista mi se ne svidja ova kucica sa izlogom SPC...
Ne znam zasto ne obnove zgradu da izgleda kako je izgledala pre rusenja... ili kad su bar privremeno sredili kucerak, zasto se bar ne okreci zadnja strana hotela Moskva?
 
Postavljena skela na Takovsku 45.
Nema table o vrsti radova.

dsc0124.jpg
 
Nije lose ispao ovaj ostatak zgrade na terazijama .Vjerovatno sad nemaju para za obnovu cjele zgrade ,Kalkan hotela Moskva trebaju oni da odrade a ne crkva
 
Felix55":3vo7u2d5 je napisao(la):
Ovde se nalaze podaci o jednom delu nekretnina i zemljišta koji su predati SPC, pominje se i poslovni prostor na adresi Terazije 22
http://www.restitucija.gov.rs/latinica/direkcija-za-restituciju.php

U medijima je pominjano da je ovaj objekat na Terazijama bio vlasništvo SPC "pre nacionalizacije".
http://www.ekapija.com/website/sr/page/290574
...........
- poslovni prostori i stanovi na Terazijama 22 i Balkanskoj 3 površ. 500 m2, itd.
spc4_zps672b79e7.jpg

spc5_zps0a434695.jpg


... što je zapravo prostor između Terazija i Balkanske, iza hotela Moslva.

Izlog je pristojno uređen (više liči na starinsku poslastičarnicu) .. ali ako će na Terazijama da prodaju ovakvu robu:
http://www.puo.spc.rs/internet-prodavnica
bolje da su dali taj prostor u zakup.
Kupovao sam u to apoteci i menjao kaiš od sata kod časovničara... ali ovo...zar već nema jedna crkvena prodavnica preko puta crkve Sv Marka? Valjda će da bude neka "svetovnija" prodavnica...
 
Gollum":39zwoivo je napisao(la):
Nista mi se ne svidja ova kucica sa izlogom SPC...
Ne znam zasto ne obnove zgradu da izgleda kako je izgledala pre rusenja...

Slazem se, ovo je jedna od nekoliko lokacija za koje bih glasao da se napravi replika starog zdanja ukljucijuci staru postu kod zeleznicke, pa cak i pod rizikom da ispadne kich kao u Skoplju.
 
Felix55":133yw9x8 je napisao(la):
Inače, na teritoriji Beograda SPC je dobila između ostalog i ovo:
- poslovni prostori na Bulevaru kralja Aleksandra 17 (JAT, Simpo itd.)
spc1_zpsf8f147b5.jpg


- stanovi i poslovni prostori na Bulevaru kralja Aleksandra 20 (površine 330 m2)
spc2_zps6d4d627b.jpg

Preko puta ove Zgrade u Bulevaru br. 17 i par ulaza pored ove na br. 20 imaju jos jednu radnju. Iskreno ova nova na terazijama mnogo lepse izgleda od spolja. Sad bi trebali i tu u Bulevaru da renoviraju da izgledaju isto...
 
Drakche":1lq6ioua je napisao(la):
Gollum":1lq6ioua je napisao(la):
Nista mi se ne svidja ova kucica sa izlogom SPC...
Ne znam zasto ne obnove zgradu da izgleda kako je izgledala pre rusenja...

Slazem se, ovo je jedna od nekoliko lokacija za koje bih glasao da se napravi replika starog zdanja ukljucijuci staru postu kod zeleznicke, pa cak i pod rizikom da ispadne kich kao u Skoplju.

Што би био кич? Па то би била поновна изградња, односно реконструкција зграда које су већ постојале. И фантастично би освежило лице града. А у Скопљу се зида нешто што никада није постојало и што би требало да оживи македонску престоницу. Која, руку на срце, јесте деловала сиво и неинтересантно.
 
^ Pa da, verovatno zavisi i od toga ko pravi zgradu. Za ovu pored moskve bio bi manji rizik da ispadne kich, ali za postu nisam sasvim siguran.
 
skoro gotovi radovi, fotkao juče, Tarazije 22, ispalo je bolje nego što sam mislio kada sam video pre par nedelje aluminijumsku stolariju koja je delovala prilično loše:

dsc2242.jpg


dsc2240.jpg


dsc2239.jpg


dsc2243.jpg


Neki detalji:

dsc2244.jpg


dsc2245.jpg


dsc2241.jpg
 
Vrh