Šta je novo?

Фасаде / Fasade

Најављивано то још док је Зока коридорка јахала ресором грађевине.
 
Ne verujem da to može da se sprovede u delo. Gledam moju zgradu na svakom spratu su klime uključujući moju. MOžda bi mogle maske da ih sakriju, drugo rešenje ne vidim, terase su većinom pregrađene, na krovu nema mesta, nema ni zadnjeg dvorišta.
 
Da li je moguce?? Ajde i to da vidimo. Red bi bio da se postepeno sprovede ovo u delo da u neko dogledno vreme poskidamo klime. Bice nezamislivo kako ce grad zbog samo tog sitnog detalja mnogo lepse izgledati.
 
Sve je ovo lepo napisano i bilo bi lepo da se stvarno sprovede u delo kroz ovih 10 godina, ali mi nikako nije jasno kako nisu pomenuli zastakljene terase i razne druge načine uništavanja fasada. Nekako deluje da sve to zajedno treba da se sredi.
Za klime su i naveli, ako nema neki od pomenutih načina, onda će se sve staviti u istu vertikalu i prekriti maskama, što je po meni u redu rešenje, dok god te maske ne utiču na efikasnost uređaja.
 
Ovo za klime se najavljuje već bar 15 godina. :D Nema od toga ništa. Pogotovu ne dok je grad u ovakvom stanju, sa ovoliko prečih problema:
Izgradjeni Beograd 2.jpg

Inače, ja klime na fasadama više i ne primećujem. Čak se čudim onima kojima je to ono što najviše bode oči, kada grad za to vreme pati i krvari od mnogo gorih problema sa slike iznad. Usput, u Srbiji ima je još pre 10 godina bilo više nelegalno izgrađenih trajnih objekata nego nepropisno postavljenih klima uređaja. Tako da... msm o čemu dalje da pričamo...

P.S.
Evo i najbolje izglasanog komentara u Blicu:

Koliko ste zaludni
13:40 10.07.2023
Tamo negde gde radite,i smisljate sve i svasta... Ako hocete u Evropu,pocnite sa krupnim stvarima, Kao sto je Sistem,pa onda premestajte klime, sve je ovde u redu,pa su klime dosle na red. U celom gradu vam otpadaju fasade,pola grada nema kanalizaciju.. Ajde bre vise..

Izvršne vlasti mrzi da rade svoj posao, a zakonodavne vlasti mrzi da menjaju bitnije i kompleksnije zakone (o krivičnim delima, korupciji, obrazovanju, radu...) pa se onda za'bavaju sa ovim glupostima i pompeznim najavama oko klima. Prosto, u pitanju su naprednjačke stupidarije i glumatanje da nešto rade.
 
Poslednja izmena:
Montiras leti na klizni prozor (koji ne koristimo u Srbiji) uklonis zimi kada ga ne koristis.
a870ba143f200b7264975738328ed466.png
 
Хвала свима! 😊 Неке од ових сам већ имао записане, нешто сам сад додао на листу. Само наставите, и имаћемо ускоро листу (не)завидне дужине која ће бити испостављена надлежнима.
Autobuska stanica na Gazel kod BiPa, smer prema nisu. Ima jos na dosta mesta ali ne znam tacne adrese.
 
Разврстао сам адресе по општинама, и пријава је послата, за почетак сам решио да то урадим овако, у нади да сервисни центар има тачне адресе комуналних инспекција сваке општине, пошто их ја на интернету нисам нашао, па уколико не буде ефекта у скорије време, мораћу да се обратим општинама директно.
Захваљујем се максимално свима са форума који су ми помогли са неким од ових адреса, и надамо се да наш труд неће бити узалудан 😊
Screenshot_2023-07-14-10-35-35-587_com.android.chrome.jpg
Screenshot_2023-07-14-10-35-41-171_com.android.chrome.jpg
Screenshot_2023-07-14-10-35-45-579_com.android.chrome.jpg
Screenshot_2023-07-14-10-35-55-445_com.android.chrome.jpg
 
Свака част Сомборац, прави пример како је неко спреман да уложи труд и да, према својим могућностима, да допринос свом крају, граду и држави. Ова иницијатива ми је можда нешто најлепше што сам видео на форуму. Још једном свака част и велики поздрав.
 
Свака част Сомборац, прави пример како је неко спреман да уложи труд и да, према својим могућностима, да допринос свом крају, граду и држави. Ова иницијатива ми је можда нешто најлепше што сам видео на форуму. Још једном свака част и велики поздрав.
Хвала ти пуно, и драго ми је да видим да има људи којима је ово једнако битно као и мени. 😊 Искористићу ову прилику да додам и да је инспекција Палилуле била прва која је одговорила, штавише - у року од неких пола сата! Навели су да је "пријава прослеђена комуналној инспекцији ГО Палилула. Надлежни комунални инспектор ће благовремено доставити одговор о поступању у предмету по окончању." ... Чекамо на реакцију инспекцијâ и других општина, но засад верујем да има разлога за неку дозу оптимизма. 😁
 
Разврстао сам адресе по општинама, и пријава је послата, за почетак сам решио да то урадим овако, у нади да сервисни центар има тачне адресе комуналних инспекција сваке општине, пошто их ја на интернету нисам нашао, па уколико не буде ефекта у скорије време, мораћу да се обратим општинама директно.
Захваљујем се максимално свима са форума који су ми помогли са неким од ових адреса, и надамо се да наш труд неће бити узалудан 😊
Iz čiste radoznalosti, kako si sročio početak mail-a? :D
 
Iz čiste radoznalosti, kako si sročio početak mail-a? :D
Најљубазније што сам могао у датим околностима (тек толико да ми у старту не одбаце пријаву), апелујући да труд уложен у пописивање ових силних адреса не буде узалудан, и да дотична буде новчано терећена за уклањање бахатих жврљотина којима је у кратком временском року оскрнавила огроман број јавних површина у граду, и нагласио сам да сам разврстао адресе по општинама да бих њима олакшао посао. Ето, тако некако 😁
 
Vrh