Šta je novo?

Фасаде / Fasade

Meni deluje vrlo ozbiljno s obzirom da rade i onaj deo koji ne pripada putniku.Ako vidim radnike pitacu.
 
2nrfp06.jpg


Ova rekonstrukciju bih stavio pod vrlo ozbiljnu.
 
Bas je bila lepotica. ..Ali kako je dosla u ruke nekog privatnika, cisto sumnjam da ce uloziti dosta para u nju, prvenstveno mislim na ove balkone na cosku objekta. Pretpostavljam da ce se samo malo nasminkati i promeniti stolarija, a sadasnje mesto natpisa i naziva iskoristiti u istu svrhu. Iskreno se nadam da gresim.
 
Bice, verovatno, samo nasminkana. Za ovakav jedan poduhvat rekonstrukcije su potrebni milioni evra i firma koja radi precizno kao svajcarski sat.
Moralo bi dosta da se improvizuje oko detalja, usled nedostatka foto materijala, ali bi ipak mogla da izgleda vrlo blizu originalu.
 
Ne znamo kakve oni stare planove imaju na raspolaganju, da li zavod očekuje neku vrstu restauracije ili samo rekonstrukciju po klasicističkom projektu. Nema table, nema informacija ni o čemu.
 
S obzirom da su svuda papiri pada fasada meni se cini da ce biti jos gore od toga da ne vrate onaj deo

Opcija 1. stavili su samo skele da ne bi padalo na prolaznike
Opcija 2. Samo popunjavaju delove koji padaju...
 
Једно од малих чуда Београда. Сећам се када сам је давно већ открио и видео први и вероватно једини пут, да сам био изненађен исто као и ви. Необично је да здање које ипак има мало монументалности стоји сасвим сакривено у једном дворишту. Има пуно зграда из времена краљевине које имају пристојан класични изглед, а не виде се. Код Славије има неколико у Деспота Стефана има једна итд. Али та је заиста посебна са том наглашеном терасом и балустрадама, а у дворишту. Следеће изненађење је била фотографија на којој се види и врт са водоскоцима коју сада и ви можете да видите.

Није архитектонска вредност, али је посебност и одраз Београда и београдског човека из тог доба да себи направи своју малу палату, али то није измислио он. Мали дворац као породична кућа је идеал који пре настаје на западу. Једино што је тамошњи урбанизам стилски уједначио личне жеље и укусе, а код нас је то ватромет стилова и решења. Али већина тих решења ма како била заостала у времену и простору имају склад облика и детаља који данас и кад се праве покушаји здања у класичном стилу изгледају тешко изводива упркос свом напретку од једног века.
Не би требало да строго судимо о делима из тог доба, класика је била лична карта за улазак у Европу, није постојала скоро до пред крај претпрошлог века, али и модерност се брзо ширила.

Само једна зграда од тих које је заклањају у Гепратовој улици је из доба републике, остале три су из времена краљевине. На жалост многе појаве за које се мисли да су последица промене друштвеног уређења су,често се испостави, настале или постојале и пре промене.
 
Makenzijeva 26
e746a12dd7878f67325c65d125fdab51.jpg
b3a407a84ee287ba868cfb56ffecf87c.jpg


Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Ova žuta mi je baš odbojna, ali makar je bolje nego pre, dovoljno je pogledati pored istu ali čađavu. Da su još klime spustili dole ispod ograde da se ne vide.
 
To sto i kako oni ispeskiraju uz neadekvatan krpez uvek izgleda gore nego pre.
 
Radi se ova moderna lepotica u Stevana Sremca. Nadajmo se da će ove klime i kablove ukloniti.
Imam utisak da ovako lepih primeraka modernizma samo u Beogradu ima.
Untitled2.png
 
Zbog svojih dominantnih gabarita koji ce takvi ostati i u buducnosti, slikao sam danas Postu cisto da zamislimo i sa druge strane kako bi moglo da izgleda.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=606233#p606233:399ut169 je napisao(la):
And7rey » 05 Mar 2019 09:35 am[/url]":399ut169]Radi se ova moderna lepotica u Stevana Sremca. Nadajmo se da će ove klime i kablove ukloniti.
Imam utisak da ovako lepih primeraka modernizma samo u Beogradu ima.
Untitled2.png

Istina je da ima puno takvih zgrada koje bi mogle biti renovirane u Beogradu.
Inače nije modernizam u pitanju već moderna a to su dva različita pojmova, ovde pričamo o Art Deco-u.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=605788#p605788:1pp4nnoi je napisao(la):
Tikvica » 03 Mar 2019 01:23 pm[/url]":1pp4nnoi]Makenzijeva 26
e746a12dd7878f67325c65d125fdab51.jpg
b3a407a84ee287ba868cfb56ffecf87c.jpg


Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока

Meni je ovo skandalozno urađeno. Ovde nije jedna greška, nego sijaset. Počnimo od nijanse boje, ali ni ona nije toliko bitna koliko ove klime koje su lagano mogle da se spuste iza ograda lođa, da se srede roletne (ni bele ni crne mi se ne uklapaju), da se skloni ova nakaradna nadogradnja na drugom spratu i da se ne dozvoli stanarima da drže u lođama nameštaj koji nije namenjen za takav prostor, a da mi je samo da vidim tu vrstu komunalne discipline za života... Što neki od vas ovde kažu, ovako su džabe krečili.

Ovakve zgrade su po mom mišljenju zgodne za neka hrabrija rešenja...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=607337#p607337:s98zpn0b je napisao(la):
jlaki » Ned Mar 10, 2019 7:16 am[/url]":s98zpn0b]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=605788#p605788:s98zpn0b je napisao(la):
Tikvica » 03 Mar 2019 01:23 pm[/url]":s98zpn0b]Makenzijeva 26
e746a12dd7878f67325c65d125fdab51.jpg
b3a407a84ee287ba868cfb56ffecf87c.jpg


Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока

Meni je ovo skandalozno urađeno. Ovde nije jedna greška, nego sijaset. Počnimo od nijanse boje, ali ni ona nije toliko bitna koliko ove klime koje su lagano mogle da se spuste iza ograda lođa, da se srede roletne (ni bele ni crne mi se ne uklapaju), da se skloni ova nakaradna nadogradnja na drugom spratu i da se ne dozvoli stanarima da drže u lođama nameštaj koji nije namenjen za takav prostor, a da mi je samo da vidim tu vrstu komunalne discipline za života... Što neki od vas ovde kažu, ovako su džabe krečili.

Ovakve zgrade su po mom mišljenju zgodne za neka hrabrija rešenja...


boja je ukus. nekima se svida a nekima ne tako ce uvek to biti. ovde se sreduju fasade, to znaci samo to je deo zgrade sve drugo klime, roletne su privatne. ne mozes da udes nekome u stan i kazes ej sad ti menjamo roletne. a da staniramo zabranis sta kako i gde da nameste to nije njihov posao a nebi rekao da i imamo takav zakon. a licno i ne treba takav zakon. klime da to bi mogli da rese da se sme samo montirati gde se ne vidi, a roletne koju boju smeji koji namestaj to je zaista glupo
 
Zaklime je vec donesna odluka roletne su mogli prefarbati
To je dokaz kako stanari vole odnosno ne vole svoj grad ...
Meni vise smeta sto je uradjeno pola zgrade ...
 
Vrh