Šta je novo?

Фасаде / Fasade

Ako ste vi Turci mogli da nam uvalite novogradnju, možete i fasade da nam sredite. :D //malo sarkazma

Sređuje se centralna pešačka zona u Zemunu, danas je bilo puno radnika, izbori su na samo mesec dana, nadam se da bi mogle i neke fasade da se srede jednog dana. Jer centralna zona Zemuna spada u najveće turističke atrakcije Beograda.

dopuna: Zemun više pati zbog garniture 90ih, nego do 1918.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=436948#p436948:10jcuynw je napisao(la):
kkorisnikk » Sre Mar 01, 2017 7:31 pm[/url]":10jcuynw]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=436940#p436940:10jcuynw je napisao(la):
gishko » Sre Mar 01, 2017 7:09 pm[/url]":10jcuynw]С обзиром да се уложило поприлично пара у ове фасаде, а да услов није био да буду уредне након реконструкције, не би ме чудило да на овој згради оставе ову надстрешницу. За климе смо барем сигурни да неће ни померати, а камоли скидати. Расуло, а мало је фалило да буде идеално.



Slažem se, ako ta nadstrešnica ne leti, i recimo ona klima posred prozora u žutoj zgradi, preko puta Bristola.

Da li vredi uopšte prijavljivati beokomu ovo?


Ako postoji neka služba koja bi možda intervenisala na ove propuste (klime, nadstrešnice, zastakljene terase, antene itd) svakako treba izraziti nezadovoljstvo i ukazati na problem. Meni je stvarno žao da ovako nastave, a da i dalje imamo sličan haos. Plus ako počnu naknadno da skidaju sve te stvari sa već sredjenih fasada, opet će izgledati neuredno.
Ako si u mogućnosti pošalji im pa da vidimo šta će biti odgovor :)
 
Prijavite beokomu pa da vidimo sta ce odgovoriti odluka za klime i reklame je donesena
 
Prijaviću, samo jel zna neko tačan broj ove zgrade u Karađorđevoj, sa tom nadstrešnicom na terasi?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=436955#p436955:ltudjpge je napisao(la):
direktor » Sre Mar 01, 2017 7:44 pm[/url]":ltudjpge]Prijavite beokomu pa da vidimo sta ce odgovoriti odluka za klime i reklame je donesena

Čekaj dišo, znači li to da ovo sada sa klimama ne bi smelo da se nastavi, imaš li neki zvanični izvor? Ako je tako dajte da ih bombardujemo primedbama, da spasimo ono što se spasiti može :D

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=436958#p436958:ltudjpge je napisao(la):
kkorisnikk » Sre Mar 01, 2017 7:57 pm[/url]":ltudjpge]Prijaviću, samo jel zna neko tačan broj ove zgrade u Karađorđevoj, sa tom nadstrešnicom na terasi?


Ako nisam nešto omašio trebalo bi da je Karadjordjeva 69,
evo sa street viewa

Mada vidi molim te šta kažu i za klime :)

https://www.google.rs/maps/@44.8118721, ... 6656?hl=en
 
Odluka za klime je usvojena jvalio se vesuc na sva zvona dat je rok od 5 godina da se klime uklone sa fasada koje gledaju na ulicu ako nije moguce da se postave maske
 
Prijavio Beokomu za ovu zgradu u broju 69, možda ne bi bilo loše da recimo još neko pusti mejl
sa fotkom te zgrade...

Po rezonu ako nas je više, možda i mrdnu dupe.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=436945#p436945:26meymsj je napisao(la):
HoRuS » 01 Mar 2017 06:27 pm[/url]":26meymsj]
Не знам како сазнају, али кажем шта ми се десило...моја зграда је прилично велика, не знам ни све станаре, можда је неко запослен баш у пореској, можда их је обавестио неки комшија који се много нервирао кад сам лупао и реновирао....ко то може знати...али по неко и надрља

Horus, svejedno mi je tvoj slučaj potpuno nejasan.
Jasno mi je da će poreska uprava da svaki tvoj papir upotrebi protiv tebe (tako je Goje predao zahtev za legalizaciju dograđene prostorije i oni su se za to presrećni uhvatili kao za povod crno na belo da mu resetuju amortizaciju).

Nije mi jasno kako su u tvom slučaju provukli tvoje renoviranje stana kroz papirologiju. Sve i da su dobili dojavu da si baš ti renovirao stan, koliko ja znam u tom slučaju poreska uprava u najmanju ruku treba poslati komisiju da ti uđe u stan i sačini zapisnik. A sve i da su ti bili u stanu, ne znam kojom metodologijom bi na osnovu viđenog stanja utvrdili u kojem vremenskom trenutku si ti renovirao stan, odnosno na koju godinu da ti resetuju amortizaciju.
Dakle, ne razumem da li si ti priznao da si tad-i-tad renovirao stan, ili je ipak neki papir o tvom renoviranju došao do poreske uprave (tipa, ti prijavio opštini radove u stanu, da potvrde da nije potrebna posebna dozvola za investiciono održavanje, a oni prosledili poreskoj). Mislim, ne mogu oni da ti resetuju amortizaciju za poresku osnovicu a da o tome ne postoji odgovarajući papir u tvom predmetu. Ili mogu?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=436940#p436940:1glrtml7 je napisao(la):
gishko » 01 Mar 2017 06:09 pm[/url]":1glrtml7]С обзиром да се уложило поприлично пара у ове фасаде, а да услов није био да буду уредне након реконструкције, не би ме чудило да на овој згради оставе ову надстрешницу. За климе смо барем сигурни да неће ни померати, а камоли скидати. Расуло, а мало је фалило да буде идеално.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=436924#p436924:1glrtml7 je napisao(la):
kkorisnikk » Sre Mar 01, 2017 6:15 pm[/url]":1glrtml7]
Onda, Karađorđeva, nova zgrada pod skelama, tu ako ne poruše onu budževinu na terasi
onda slobodno možemo reći džaba su krečili...


media_share_0_02_05_794c453bfac8c200678337f49c6e.jpg

Ali kako im nije zao da buse ovakve zgrade...pritom su balkoni preuski i za samo sedenje na terasi..apsolutno nema opravdanja za klime kod ovog objekta !

https://www.google.rs/maps/@44.8121397, ... 6656?hl=en

A ovu nadstresnicu podhitno maknuti !

media_share_0_02_05_41c7fc0a7ed4bed1d9353ca3f203.jpg


Ova zgrada je inace Dom ratnih vojnih invalida...postojao je i napis na vrhu zgrade do kraja 1940tih...
 
Predlažem da napišemo pismo stanarima i neko da im nalepi na vrata, pošto ne verujem da će inspekcija nešto uraditi, pogotovo ako imaju rok od 5 godina. Trebali bi jednostavno da ih zamolimo da uklone klime iz estetskih razloga, i zato što smo svi mi platili njihovu fasadu, pa bi bilo primereno da barem stave sve klime na ista mesta ispod prozora ili balkona.
 
Објаснили су ми да комисија излази на "терен" ако се жалим, а да је ово њихово сазнање... а свакако се нисам жалио јер би комисија констатовала да сам заиста реновирао стан...претпостављам да је неко од комшија то пријавио...не знам како другачије да тумачим то њихово сазнање...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=437002#p437002:19j1mgug je napisao(la):
And7rey » Sre Mar 01, 2017 8:20 pm[/url]":19j1mgug]Predlažem da napišemo pismo stanarima i neko da im nalepi na vrata, pošto ne verujem da će inspekcija nešto uraditi, pogotovo ako imaju rok od 5 godina. Trebali bi jednostavno da ih zamolimo da uklone klime iz estetskih razloga, i zato što smo svi mi platili njihovu fasadu, pa bi bilo primereno da barem stave sve klime na ista mesta ispod prozora ili balkona.


...akhm, podrzavam tvoju ideju...s malom korekcijom, renoviranje poteza karadjordjeve od mosta prema zeleznickoj snose sami stanari (pogledaj tender od JP ovde na forumu (Direktor), koji je raspisan nakon odluke skupstine stanara da udju u deal sa JP (znaci uglavnom otplata na 60 rata)). Po meni je to verovatan razlog zasto se zgrade restauriraju po dvostrukim standardima: one Koje idu preko GS po strozijim kriterijumima, a one preko JP po principu: pa mi to placamo, ostavite klime, Reklame etc...
 
Onda, Karađorđeva, nova zgrada pod skelama, tu ako ne poruše onu budževinu na terasi
onda slobodno možemo reći džaba su krečili...


media_share_0_02_05_794c453bfac8c200678337f49c6e.jpg


...Inace, upravo gledam: ova zgrada (Karadjordjeva 69) nije obuhvacena tenderom od JP. Tenderom su obuhvacene 71 i 71A! A da se podsetimo gradski zavod je rekao da oni ne stoje iza ovog dela karadjordjeve... Opet moje pitanje: ko onda ovo radi/finansira????
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=437003#p437003:3da84kgl je napisao(la):
HoRuS » 01 Mar 2017 08:21 pm[/url]":3da84kgl]Објаснили су ми да комисија излази на "терен" ако се жалим, а да је ово њихово сазнање... а свакако се нисам жалио јер би комисија констатовала да сам заиста реновирао стан...претпостављам да је неко од комшија то пријавио...не знам како другачије да тумачим то њихово сазнање...

Ovo je stvarno vrhunac!
Ja bih na tvom mestu prvo tražio da vidim dokument o njihovom saznanju - koliko se ja razumem u pravo, nisu oni državna bezbednost da tvoj dosije mogu da taje od tebe! Valjda u državnoj upravi ne može nekakvo usmeno saznanje da proizvodi pravno dejstvo dok se makar ne sačini službena beleška o tome... Dakle tražio bih iz čiste radoznalosti da vidim kako izgleda taj dosije sa njihovim saznanjima, koliko je nalik DB-u, da li su unesene opservacije koju vrstu pločica i koju belu tehniku si unosio...

Drugo, naravno da bih se žalio, da vidim šta bi radila ta famozna komisija - ako su oni amortizaciju svejedno resetovali, ne znam šta još možeš da izgubiš... U stvari kapiram, ako pokažeš zube oni možda mogu da ti napakuju da si napravio stan luksuzniji od BW Residences i da ti procenom stana promene poresku osnovicu, sa generičke koje je dobijena prosečnom kupoprodajnom cenom na tvojoj lokaciji, na neku sumanutu...
Jel sam sad skapirao?
 
Da Bagger, primetio sam da tu zgradu Igor nije ni slikao kada je napravio onu foto-reportažu svih
fasada planiranih za rekonstrukciju.

Nego, verovatno ovih dana i na ovoj možemo očekivati skele, ona nije puno naružena, logično nema terasa
verovatno je to razlog što je bila pošteđena sakaćenja, ok tu su oni odvratni paneli Great wall-a, valjda će skinuti.

Sa njenom rekonstrukcijom ceo taj deo će dobiti potpuno drugačiji izgled.




file.php
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=437020#p437020:108ou1g0 je napisao(la):
stanislaw » 01 Мар 2017 09:27 pm[/url]":108ou1g0]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=437003#p437003:108ou1g0 je napisao(la):
HoRuS » 01 Mar 2017 08:21 pm[/url]":108ou1g0]Објаснили су ми да комисија излази на "терен" ако се жалим, а да је ово њихово сазнање... а свакако се нисам жалио јер би комисија констатовала да сам заиста реновирао стан...претпостављам да је неко од комшија то пријавио...не знам како другачије да тумачим то њихово сазнање...

Ovo je stvarno vrhunac!
Ja bih na tvom mestu prvo tražio da vidim dokument o njihovom saznanju - koliko se ja razumem u pravo, nisu oni državna bezbednost da tvoj dosije mogu da taje od tebe! Valjda u državnoj upravi ne može nekakvo usmeno saznanje da proizvodi pravno dejstvo dok se makar ne sačini službena beleška o tome... Dakle tražio bih iz čiste radoznalosti da vidim kako izgleda taj dosije sa njihovim saznanjima, koliko je nalik DB-u, da li su unesene opservacije koju vrstu pločica i koju belu tehniku si unosio...

Drugo, naravno da bih se žalio, da vidim šta bi radila ta famozna komisija - ako su oni amortizaciju svejedno resetovali, ne znam šta još možeš da izgubiš... U stvari kapiram, ako pokažeš zube oni možda mogu da ti napakuju da si napravio stan luksuzniji od BW Residences i da ti procenom stana promene poresku osnovicu, sa generičke koje je dobijena prosečnom kupoprodajnom cenom na tvojoj lokaciji, na neku sumanutu...
Jel sam sad skapirao?

Отприлике тако...уз битну ставку да је тад порез био мнооого нижи и нисам ни имао живаца да се натежем са њима...сад ме плаши само колико ће централ гарден подићи просечну цену квадрата на локацији ...
Извињавам се за офф...
 
Čekaj, sad mi je nešto kliknulo!
Po analogiji sa Horusovim slučajem, sada u sklopu ovog sređivanja fasada na Starom gradu i Savskom vencu, poreska uprava može komotno da ide redom po svim adresama kojima se radi fasada i da svima resetuje amortizaciju! I eto automatski porez ide gore za 40% za sve umivene stare zgrade!

Ono što su mnogi pisali na ovoj temi, da bi država ulaganje u privatne fasade morala da vraća makar kroz povećan porez, ispada da poreska uprava već ima upravo takvu praksu po kojoj može da postupa! I još se ne bi radilo po principu Ilije Čvorovića, već sve crno na belo, po dokumentaciji sa tendera i izvođenja radova.
Samo bi bilo dobro da se to sprovodi dosledno, a ne da ćate poreske upprave "slučajno" preskoče neke okrečene adrese, u zavisnosti od vlasničke strukture...
 
U uslovima za revitalizaciju koje izdaje Zavod za zaštitu spomenika uvek piše, kao prva rečenica, da se, pre radova, uklanjaju sve klime, sve nadstrešnice, antene i slično. Većina stanara će to sama uraditi, da bi ih sačuvali, da im ne bace te klime ili ne oštete.
Ako sami to ne urade, onda se tokom radova one skidaju. Primetite da na ovoj slici gore gde je hotel, ova završena zgrada (hotel) nema nijednu klimu.
Pretpostavljam da će se klime polako vraćati, kako vreme prolazi, i fasade počnu ponovo da se prljaju i ova rekonstrukcija padne polako u zaborav i ostane van fokusa. Kao što smo videli do sada, inspekcija se apsolutno ne bavi time.
 
Upravo. Uz malo sreće svi ti dodaci mogu biti skinuti sa fasada ukoliko ometaju radove, ali nažalost ništa ne sprečava da kasnije budu vraćeni.
 
Ако климе барем на регулишу у једној линији и замацкају ролетне - џаба се све ради, ефекат фавеле ће остати и опстати.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=437029#p437029:2sagsgy2 je napisao(la):
stanislaw » 01 Mar 2017 10:23 pm[/url]":2sagsgy2]Čekaj, sad mi je nešto kliknulo!
Po analogiji sa Horusovim slučajem, sada u sklopu ovog sređivanja fasada na Starom gradu i Savskom vencu, poreska uprava može komotno da ide redom po svim adresama kojima se radi fasada i da svima resetuje amortizaciju! I eto automatski porez ide gore za 40% za sve umivene stare zgrade!

Ono što su mnogi pisali na ovoj temi, da bi država ulaganje u privatne fasade morala da vraća makar kroz povećan porez, ispada da poreska uprava već ima upravo takvu praksu po kojoj može da postupa! I još se ne bi radilo po principu Ilije Čvorovića, već sve crno na belo, po dokumentaciji sa tendera i izvođenja radova.
Samo bi bilo dobro da se to sprovodi dosledno, a ne da ćate poreske upprave "slučajno" preskoče neke okrečene adrese, u zavisnosti od vlasničke strukture...
Da dodam jednu bitnu činjenicu. Poreska uprava je država u državi, i kod njih važe pravila sa onog Sveta. Kod njih ne važi presumpcija nevinosti. Dakle PU ti prvo pošalje rešenje i obračunava kamatu za svako kašnjenje u uplati. Ti si taj koji mora da dokazuje nevinost unazad. U pravosudnom sistemu je sve potpuno obrnuto, jer sud mora da dokaže krivicu da bi te kaznio.
 
Znam, i kod mene u familiji je bio slučaj sličan tvom, da se predaje zahtev za konverziju zemljišta na kojem je kuća, zahtev se naravno ne rešava ali zato poreska uprava diže porez na osnovu podataka iz tog zahteva :)

U neku ruku ja sve mogu da razumem, poreska uprava je vrlo važna institucija u prezaduženoj državi kao što je naša, ako su oni počeli da dobijaju kvote i bonuse za uterivanje više poreza, to ima i nekog pozitivnog efekta na ozdravljenje države.

Ali sistem da bi bio revnostan mora da bude pravedan prema svima. Ako se fizičkim licima razrezuje porez policijskim metodama, onda za uzvrat očekujem da kada poslodavac radniku ne uplati poreze i doprinose, da poreska onda do kraja sledećeg meseca istom takvom policijskom odlučnošću dođe to da naplati pod pretnjom momentalnog zatvaranja firme. Gazde ne bi vrdali sa porezima i doprinosima kada bi znali da takva finta direktno vodi stavljanju ključa u bravu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=437082#p437082:1hxrkn82 je napisao(la):
GOJE » 02 Mar 2017 08:39 am[/url]":1hxrkn82]
Da dodam jednu bitnu činjenicu. Poreska uprava je država u državi, i kod njih važe pravila sa onog Sveta. Kod njih ne važi presumpcija nevinosti. Dakle PU ti prvo pošalje rešenje i obračunava kamatu za svako kašnjenje u uplati. Ti si taj koji mora da dokazuje nevinost unazad. U pravosudnom sistemu je sve potpuno obrnuto, jer sud mora da dokaže krivicu da bi te kaznio.

Strogo pravno gledano, ovo nije država u državi, jer postoje sudovi sa presumpcijom nevinosti, ali istovremeno postoje i državne uprave čiji je rad regulisan zakonom o opštem upravnom postupku, koji poznaje institut da "žalba na rešenje ne odlaže izvršenje".
Kad bi svako ko je raspoložen da se žali na porez poveo dvadesetogodišnji sudski spor, pitanje je šta bi to značilo za državnu kasu, da ne postoje poreska rešenja čije izvršenje žalba ne odlaže.

Ako želimo 40% amortizaciju na stan u stogodišnjoj zgradi, onda je možda i logično da je uslov da prosečna starost stolarije, lamperije, keramike, parketa itd. bude upravo 40 godina. Jer kad bi bilo tako, onda nema te komisije poreske uprave koja bi izlaskom na teren uopšte mogla da konstantuje da je došlo do bilo kakve rekonstrukcije stana (pa makar parket bio redovno prelakiran, stolarija prefarbavana itd...)

Jedino bih i ja zaista bio besan i van sebe, da mi amortizaciju resetuju na osnovu "operativnog saznanja". U tom slučaju bih tražio da vidim ko je taj ćata koji je sastavio službenu belešku o saznanjima za renoviranje mog stana, to kapiram da jednostavno moraju da daju na uvid, nisu oni ni policija ni BIA da uživaju zaštitu svojih operativnih metoda i identiteta operativaca...
 
Vrh