Šta je novo?

Фасаде / Fasade

Danas bio u prolazu, šta reći, da je pameti i para ceo grad pod zavesama da se nađe,
ogroman potencijal. I prelep prizor videti ovako nešto.


Nego, kao što je neko ranije rekao, izbliza gledano prilično vode računa o detaljima, vraćaju
neku fasadnu plastiku oko prozora gde je ranije nije bilo, verovatno je uništena nekim ranijim
rekonstrukcijama.



media_share_0_02_05_0a0782799f62877e8b1b923c2068.jpg
 
samo da ne preteraju sa (fasadnom) plastikom sad kad je gradonacelnik poceo da 'bleji' sa raznatovicevom, da ne dozivimo transformaciju u skoplje 2012

sta se desava sa zgradom u centru slike? neko je spominjao nadogradnju, 'zavese' kao blef, a koliko znam takva je vec sest meseci recimo
 
"Da je pameti i para" ?
Nema pameti, zato i ima para za ovakve stvari!
Ukidaju se "privilegije" za trudnice, majke, decu, nema se para za VTO, ali se ima para za obnavljanje fasada na privatnim objektima, a o trosku svih gradjana sa teritorije Beograda?

Zbog cega su vlasnici stanova "izabranih" objekata u privilegovanom polozaju u odnosu na desetine onih koji su suvlasnici nekretnine na vozdovcu, dusanovcu, zvezdari, paliluli, rakovici, cukarici?


Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Иако се у потпуности слажем са тобом да град не треба да улаже заједнички новац у приватну имовину и тај став заступам од учлањења на форум, изузетак бих правио код заштићених фасада попут ових на фотографијама.

Реконструкција заштићених фасада је изузетно скупа и тешко да станари реално то могу да финансирају. Осим тога, реконструкција заштићених фасада може свакако да прође ка јавни интерес.
 
da @stf, sto se fasada objekata koji su pod zastitom tice, to je druga stvar, ali sve ostale...
Sa druge strane, zgrade koje su pod zastitom morale bi da imaju monogo stroze kriterijume po pitanju namene prostora, izgleda ulaza, lokala, reklama i sl.
sve to kod nas (jos uvek nije slucaj), ali zivim u nadi da ce biti.
 
Pa ako ćemo iskreno i nije druga stvar, da li u tim zgradama koje su pod zaštitom žive vlasnici stanova,
da li će danas sutra kada budu prodavali stan prodati po znatno većoj ceni jer im je grad sredio fasadu, hoće.

Moja rečenica da je pameti i pare se odnosila pre svega na stanare, tek onda na grad.

A ko zna, možda jednoga dana ako uđemo u EU, budemo mogli da koristimo fondove kao naša
"braća" Hrvati.


U iduće dvije godine u energetsku obnovu višestambenih zgrada u Hrvatskoj bit će uloženo preko milijardu kuna, od čega 629 milijuna kuna iz Operativnog programa Konkurentnost i kohezija, temeljem natječaja koji je krajem listopada raspisalo Ministarstvo graditeljstva i prostornog uređenja, nakon čega je odobreno 616 projekata.

Rezultati natječaja predstavljeni su u utorak u Banskim dvorima, a u uvodnom je dijelu nazočio premijer Andrej Plenković, koji ističe kako će korist biti smanjenje troškova za energiju, smanjenje CO2 i poticanje građevinskog sektora. "Mislim da ćemo imati multiplicirajuće učinke tog jako dobrog projekta koji ima vrlo konkretan, opipljiv učinak za naše građane", rekao je.

Natječaj je završen krajem siječnja, a temeljem 648 prijava prihvaćeno je 616 projekta koji su imali svu potrebnu dokumentaciju. Iznos od 629 milijuna kuna, ističe premijer, veći je od cjelokupne alokacije sredstava za tu svrhu za financijsko razdoblje 2014.-2020. godina, koja iznosi 70 milijuna eura.

Ministrica regionalnoga razvoja i fondova Europske unije Gabrijela Žalac i ministar graditeljstva i prostornoga uređenja Lovro Kuščević istaknuli su važnost iznimnog interesa građana, čime je značajno povećano korištenje alociranih sredstava iz fonda EU-a.

Stambene zgrade na Novom Beogradu bukvalno plaču za ovako nečim.
 
Inače zgrada pored ove crveno-sive grozote je jedna od najlepših u tom delu grada. Nisam siguran u kom stilu je izgradjena ali bi bilo veoma lepo da joj osveže fasadu iako nije u apokaliptičnom stanju.

https://goo.gl/maps/h2jdjDieqdv

Ako dobro znam zgrada će biti manje-više na uglu Trnske kada se ona proširi i produži do Bka. Pa će nastati trg izmedju Trnske i Matišumine i ova lepota će doći do punog izražaja :)
 
Toj zgradi treba samo dobro pranje nikako mackanje farbom to bi je upropastilo
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=432872#p432872:2mvwqgos je napisao(la):
And7rey » 10 Feb 2017 11:36 pm[/url]":2mvwqgos]Inače zgrada pored ove crveno-sive grozote je jedna od najlepših u tom delu grada.

Moze se reci da je grozota, ali lupio sam lajk fotki jer generalno podrzavam to poigravanje sa bojama i materijalima na fasadama zgrada iz ovog perioda ili mladje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=432727#p432727:6y15x08t je napisao(la):
laki72 » 10 Феб 2017 11:47 am[/url]":6y15x08t]da @stf, sto se fasada objekata koji su pod zastitom tice, to je druga stvar, ali sve ostale...
Sa druge strane, zgrade koje su pod zastitom morale bi da imaju monogo stroze kriterijume po pitanju namene prostora, izgleda ulaza, lokala, reklama i sl.
sve to kod nas (jos uvek nije slucaj), ali zivim u nadi da ce biti.
Зато бих тај критеријум овео парцијално, зградама које су сређене. Ок, град вам је уложио у сређивање приватне имовине, е сад ће ваше одржавање те зграде да буде под лупом.
 
Danas sam malo igrom slučaja prošetao niz Despota Stefana i Dušanovom - malo je reći da je srednje žalosno stanje u kome se nalaze ne samo fasade, već i zgrade uopšte.
Za kada su i da li uopšte građevine u tom kraju predviđene za neku rekonstrukciju?
 
Ništa u Despota Stefana nije predvidjeno za rekonstrukciju, što je dosta žalosno. Dok se u Karadjordjevoj rade neke zgrade koje nemaju neku izuzetnu arhitektonsku vrednost, ili su predvidjene za rušenje, u Despota Stefana se već dugi niz godina ništa nije sredilo.

Problem je verovatno što Desopta Stefana nema neke interesantne sadržaje kao na primer Kralja Milana, pa se zato ni turisti ne kreću tim putem, pa ni gradska vlast nije motivisana da sredi tu ulicu (ili zato što nije u blizini BgH2O). Ja bih prvo proširio ulicu gde je blokraju one 2 zgrade i proširio/popločao trotoar, da ulica malo preuzme profil Kralja Milana, a onda mogu i fasade de krenu :)
 
Super slike. Ne zivim trenutno u Beogradu, pa mi dobro dodje da vidim zgradu u Karadjordjevoj kako napreduje. Bice super :)
 
Ovo za Despota Stefana može da bude svojevrsni test za "Beobuild", ukoliko se @igor i ekipa sajta slože - jer sajt zaista ima određeni uticaj.
Recimo, trebalo bi što putem medija, što putem društvenih mreža pitati nadležne zašto je taj deo grada bezobrazno zapostavljen i vršiti "meki" pritisak da se nešto preduzme po tom pitanju.
Zašto recimo @Матеја Бељан ili neko od njegovih kolega iz "Blica" ne bi napravili reportažu o tome. Jer što reče Zex, to je predivan kraj, potencijalno i najlepši kraj grada.
Pritom, ukoliko se samo malo pročačka po istoriji (ne daljoj od posleratnih godina), Despota Stefana i Dušanova su bile barem podjednako važne kao Kralja Milana, a i danas su veoma frekventne.
U suprotnom, forsiranje savske strane grebena nauštrb dunavske može ozbiljno da zaliči na Potemkinova sela (što je već delimično slučaj).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=433369#p433369:2ck59729 je napisao(la):
Bukira » Pon Feb 13, 2017 9:02 pm[/url]":2ck59729]Kao što reče Armatura, u Karađorđevoj su nastavili radove na sređivanju fasada. Evo još nekoliko današnjih sličica:

file.php
Krezubi ulicni front.
Kako da Grad utice na visinsku regulaciju ovakvih objekata a da ne naruzi ostale objekte. bas neyavidna situacija :roll:
 
Ima tu još fasada u katastrofalnom stanju. Ove su po meni ubedljivo najlepše.
Untitled.png

Untitled.png
 
Kako staner tih zgrada nije sramota da zive tako nije mi jasno? Nemam reci.
 
U zadnjoj zgradi su uglavnom penzjoneri plus je ako se nevaram pod zastitom drzave
 
Uzmite u obzir i da su ovako stare zgrade sa obimnom ornamentikom dosta skuplje za restauraciju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=433525#p433525:3tg9n72g je napisao(la):
Galeks » Uto Feb 14, 2017 6:18 pm[/url]":3tg9n72g]Kako staner tih zgrada nije sramota da zive tako nije mi jasno? Nemam reci.



Da ne grešim dušu, ali dobar deo njih nije imao ni stida ni srama da uđe
u otete stanove i imovinu posle 45-te godine i kako se može očekivati da oni sami
sada penzioneri ili njihovi potomci mogu da vrednuju nešto za šta nikada nisu radili niti
znoj puštali ili još najmanje da imaju osećaj sramote.
 
Vrh