Šta je novo?

Фасаде / Fasade

Objekat pored hotele Moske, često prolazim i totalno su me zainteresovali.
Nešto je sinula ispod zastora, krem boja ne gornjem delu:

dsc2011.jpg


dsc2014.jpg


I dalje nema table kako će to izgledati i ko je investitor. Ja sam mislio da je tabla sa takvim informacijama obavezna za ovakve radove-
 
Bivis":3t0xiqpu je napisao(la):
capture.jpg


Velika sramota gradske uprave jesu ove tri,četiri zgrade sa zapuštenim i propalim fasadama.Ispred nosa su im, prozori kancelarija im gledaju na te zgrade, strane delegacije dočekuju odmah pored njih i njima to ne smeta!?

Danas oko maratona šetao gradom i potpuno se slažem, mnogo štrče.
 
Sveze sredjena fasada u Molerovoj (kod Krunske na Vracaru). Na moje iznenadjenje sredili su zgradu za manje od mesec dana. Inace, u tom delu Molerove, izmedju Krunske i Njegoseve, je ostalo jos samo 2-3 zgrade kojima nije sredjena fasada.
5oeczd.jpg


Preuzeto od Luke sa skajskrejpera:)
 
Nepopravljivi optimista":1pfdn8r2 je napisao(la):
Bivis":1pfdn8r2 je napisao(la):
capture.jpg


Velika sramota gradske uprave jesu ove tri,četiri zgrade sa zapuštenim i propalim fasadama.Ispred nosa su im, prozori kancelarija im gledaju na te zgrade, strane delegacije dočekuju odmah pored njih i njima to ne smeta!?

Danas oko maratona šetao gradom i potpuno se slažem, mnogo štrče.


ах, па то је део "социјалистичке архитектуре" то не сме да се среди, то је лоше. ( :bash: )
 
drum1":a07hmzdv je napisao(la):
ах, па то је део "социјалистичке архитектуре" то не сме да се среди, то је лоше. ( :bash: )


Pa ove u Molerovoj mi ne izgledaju bas kao barokne zgrade,pa su ipak pristojno sredjene.

Svest!
Svest je problem!Ljude u centru(prvenstveno mislim na Savski venac,kao i na stanovnike velikih ulica) bas briga za fasade.Da imaju malo mozga,nasli bi nacin jednom u 30 godina da srede zgradu,da se ne rusi ljudima na glavu,ali njih je jednostavno bas briga.
 
Fino je sto se neko setio Ruzveltove;bilo bi lepo srediti one zgradice u okolini Zire,posto ce uskoro u tom kraju biti jos jedan poslovni hotel...
 
Sve najbolje Vracaru za trud!
Nadam se da ce ubuduce baciti akcenat na Kralja Milana,Bulevar,bulevar Oslobodjenja i Resavsku.
Obnavljanje makar po 2-3 zgrade u ovim ulicama tokom 2013,bilo bi pravo osvezenje.
 
Sad je bio na Stb prilog o uroloskoj klinici u Resavskoj.
Kao sto vam je poznato,zgrada se raspada. Moje pitanje-zar nije ta zgrada jos pre 2 godine bila u gradskom projektu rekonstrukcije fasada,zajedno sa jos 7 zgrada na bitnim lokacijama?
 
Imas temu laki je otvorio upravo o tih 8 fasada uradili mozda 2 pa se stalo zasto neznam
 
30ljkoz.jpg


Huligani ne miruju, malo pozorište Duško Radović nekadašnji bioskop Jugoslavija. :bash:

Toliko mi to ide na živce da ću najverovatnije sam kupiti kantu farbe (gledaću da potrefim nijansu boje) i prekrečim lepo sve te grafite na toj zgradi.
 
Bivis":yttqe1o3 je napisao(la):
30ljkoz.jpg


Huligani ne miruju, malo pozorište Duško Radović nekadašnji bioskop Jugoslavija. :bash:

Toliko mi to ide na živce da ću najverovatnije sam kupiti kantu farbe (gledaću da potrefim nijansu boje) i prekrečim lepo sve te grafite na toj zgradi.

Pridružujem se, ako budem u gradu. Može pm.
Ali primetite samo kolegijalnost crno i crveno-belih huligana, uredno se vidi i jedan i drugi grafit...
 
mekbejn":2v1vxl9n je napisao(la):
Bivis":2v1vxl9n je napisao(la):
30ljkoz.jpg


Huligani ne miruju, malo pozorište Duško Radović nekadašnji bioskop Jugoslavija. :bash:

Toliko mi to ide na živce da ću najverovatnije sam kupiti kantu farbe (gledaću da potrefim nijansu boje) i prekrečim lepo sve te grafite na toj zgradi.

Pridružujem se, ako budem u gradu. Može pm.
Ali primetite samo kolegijalnost crno i crveno-belih huligana, uredno se vidi i jedan i drugi grafit...

Bojim se da ćete krečenjem samo osloboditi površinu za nove grafite.

Ma napisati samo "САРДИНИЈА САРДИНАМА!", pored toga "4C" i rešena stvar.
 
Evo nekih noviteta iz grada

XK1nVW1.jpg

d6oZhp6.jpg


Bulevar kralja Aleksandra 54, zanimljivo je što i ova zgrada ima šine za ugalj. Rekonstruiše Vračar.

sG3WbHe.jpg


Neki separator masnoće popravljaju iza skupštine, baš me zanima da li će da vrate travu :blah:

zLTPsdI.jpg

AhbTaAE.jpg


Turbe deluje uskoro gotovo, sklonili su i ružnu zelenu ogradu oko ove male zelene površine i vratili mesec na krov čija je obnova završena, a i dosta rupa u kamenu je popunjeno.
 
direktor":1crabzwp je napisao(la):
2l9gpic.jpg

Tadeusa Koscuska 16 od luke sa SSC

Ove dve zgrade levo od one koja se renovira su primer kako treba nadzidjivati objekte koji nisu u ravni regulacione linije. Bile su dvospratnice, a sada se u potpunosti uklapaju u ambijent. Štaviše, obogaćuju ga. Iako su nadzidane još pre dvadesetak godina, deluju novo i sveže.
:gobb:
 
Knez molanje fasada jupolom ciscenje od grafita dobro su se sjetili
dsc09785.jpg

dsc09786.jpg
 
Vrh