Šta je novo?

Фасаде / Fasade

Nepopravljivi optimista":127auca5 je napisao(la):
direktor":127auca5 je napisao(la):
Samo fasada tako kazu majstori

Bezveze, trenutna fasada je bas losa ali ajde da sacekamo i vidimo kako ce izgledati. Hvala na informaciji :)

Osnova fasada je originalna (kamen, stalo je zamenjeno) ali je izlog u prizemlju preuređen...a i neko se potrudio da iscrta grafit na staklu

dsc1952.jpg

Pogledajte samo boju tog kamena... kako li je to izgledalo pre 70 godina, pre rušenja i decenija zagadjenja?
 
Lepe slike, narode :)

Ako se na Terazijama sređuje samo fasada, ne verujem da im treba više od tri dana za radove. A taman sam se ponadao da će biti nešto više...
 
Železničar":2rep9wq4 je napisao(la):
I onda meni komšija kaže ne trebaju ti tiple za stiropor jer ovi novi lepkovi su jaki i drže dobro! Da, da, kako da ne.

није само то, него често (ево баш пре неки дан гледам на Студио Ђ емисију дал радим правим ил тако нешто типа уради сам) лепе стиродур директно на стару фасаду еееј?! и то на завршни слој старе фасаде...као да је она не знам како чврсто везана за било шта. Уместо да обију до опеке па измалтеришу минимално или да "остружу фасаду до малтера (ако то може) они лепе на слој завршни фасаде дебео 1мм који већ отпада....и као показују како је то примерно, е стварно свашта!
 
Страва су вам слике људи!

Угао Светозара Марковића и Бирчанинове улице. Не знам да ли је било до сад
Слика је од 31.03.2013. год.

2013-03-31-135101.jpg
 
Uvek mi je bila grozna ta kućica pored hotela Moskve... Prošlo je 70 godina od 2. svetskog rata a da na tom mestu nije izgrađeno nešto lepo i primereno centru... i sada umesto da se razmišlja u tom pravcu, oni sređuju kućerak...
Da bar okreče i zadnju fasadu Moskve...
 
@lynx Sve cestitke za trud i slike!

Moram da primetim da rekonstrukcija prosecne fasade srednje velicine ne kosta vise od 50- 100 000 evra. Mislim da bar 80% raspalih zgrada moze da se ukljuci u ovu grupu ''prosecnih zgrada''.Da li je moguce da grad nema 5 miliona evra godisnje i da sredi pedesetak ovakvih zgrada?

Voleo bih da mi neko odgovori na ovo pitanje....da li je u pitanju tolika nemastina ili ordinarni bezobrazluk i nemar.
Nazalost mislim da je u pitanju ova druga opcija:(
 
Sve zajedno fora je sto stanari se necimaju a drzava ne kaznjava moglo bi to daleko brze
 
cimbur milan":35od94t5 je napisao(la):
@lynx Sve cestitke za trud i slike!

Moram da primetim da rekonstrukcija prosecne fasade srednje velicine ne kosta vise od 50- 100 000 evra. Mislim da bar 80% raspalih zgrada moze da se ukljuci u ovu grupu ''prosecnih zgrada''.Da li je moguce da grad nema 5 miliona evra godisnje i da sredi pedesetak ovakvih zgrada?

Voleo bih da mi neko odgovori na ovo pitanje....da li je u pitanju tolika nemastina ili ordinarni bezobrazluk i nemar.
Nazalost mislim da je u pitanju ova druga opcija:(
Propast Gradske politike sa najbolje vidi na fasadama,porpoustili su da naprave program energestske efikasnosti,i da počnu prvo od mega solitera na NBG pa Prokopa i dalje,gde živi najveći broj stanara u jednoj zgradi ,pa da i estetski osveže čitave blokove kao što je to uradila cela istočna evropa. :kafa:
 
cimbur milan":3cbv2m4y je napisao(la):
@lynx Sve cestitke za trud i slike!

Moram da primetim da rekonstrukcija prosecne fasade srednje velicine ne kosta vise od 50- 100 000 evra. Mislim da bar 80% raspalih zgrada moze da se ukljuci u ovu grupu ''prosecnih zgrada''.Da li je moguce da grad nema 5 miliona evra godisnje i da sredi pedesetak ovakvih zgrada?

Voleo bih da mi neko odgovori na ovo pitanje....da li je u pitanju tolika nemastina ili ordinarni bezobrazluk i nemar.
Nazalost mislim da je u pitanju ova druga opcija:(
Propast Gradske politike sa najbolje vidi na fasadama,porpoustili su da naprave program energestske efikasnosti,i da počnu prvo od mega solitera na NBG pa Prokopa i dalje,gde živi najveći broj stanara u jednoj zgradi ,pa da i estetski osveže čitave blokove kao što je to uradila cela istočna evropa. :kafa:
 
Još jednom da napomenem da je velika većina fasada PREPLAĆENA.
O kakvim radovima od 50-100 000 eur pričamo?

Kakvi su to radovi za tolike pare?
Jel može neko da nabavi tender za bilo koju fasadu i da to postavi ovde?
 
Naravno da je preplaceno to i malo djete zna treba da se ugradi svaciji IMT pa se dolazi do takvih cifara ,fora je u tome sto stanari i kad ucestvuju u radovima ne provjeravaju racunicu zna se koliko je majstorska dnevnica ,zna se koliko je materijal itd
 
Šta se u međuvremenu dešava sa Terazijama 22, pored hotela Moskva?
 
Naša firma je dobila posao na čišćenju jedne fasade van Beograda.
Montažna skela, čišćenje i zaštita fasade.

Obim radova, kao i paritet cena dobićete na uvid kada posao bude izvršen, samo odmah mogu da kažem da nije ni približno tolika kao da izlivano zlatne ornamente na vračarskoj fasadi.
 
Отпала фасада са зграде Владе

На бочном делу зграде Владе Србије у Немањиној 22-26 у Београду, у којој су смештена министарства, део фасаде почео да се одваја. После интервенције ватрогасаца, део улице до зграде обезбеђен за пролазнике.

Део фасаде на згради Владе Србије у Београду, у којој су смештена министарства, данас је почео да се руши, па су интервенисали и ватрогасци на мердевинама, а тај део је обезбеђен за пролазнике.


Део фасаде на бочном делу зграде у Немањиној 22-26 почео је да се одваја. Ватрогасци су покушали да залепе део фасаде, али нису стигли ни да се спусте мердевинама а фасада се поново одвалила, јавила је агенција Бета.

Све то је изазвало пажњу десетине пролазника јутрос око 9.30, док је још трајала интервенција ватрогасаца. У Влади Србије агенцији Бета је речено да је фасада почела да пада, али да је сада то место безбедно за пролазнике.

Тренутно се ради процена стања и стручњаци треба да предложе хитне мере за санацију.

"Ради се брза процена стања. Тај део код зграде владе је обезбеђен за пролазнике", рекао је шеф владине Канцеларије за сарадњу са медијима Миливоје Михајловић.

Према његовим речима, зграда Владе Србије у Немањиној 22-26 је изграђена пре 50, 60 година, има камену фасаду, а највероватније су пад фасаде изазвали потреси од трамваја који саобраћају улицом.
 
U pitanju je ona velika zgrada u Nemanjinoj prekoputa parka Manjež, a ne zgrada na ćošku Nemanjine i Kneza Miloša (pošto vidim da su mnogi portali okačili fotku tu zgrade uz vest, pa da ne dođe do zabune).
 
Ne primecujem nikakvu tablu na ovoj zgradi.
Po svoj prilici,stanari sami sredjuju fasadu.Jos jedan dokaz u prilog mojoj tvrdnji da je svest ljudi najvisa na Starom gradu i jos vise na Vracaru,dok su stanovnici Savskog venca svojim odnosom prema ekskluzivnom delu grada u kome zive, pokazali da su iz šume dovedeni.
I nemoj da me neko ubedjuje kako na Savskom vencu zivi neka sirotinja koja ne moze da renovira fasade vec 40 godina!Sram ih bilo!
Palilula-isti slucaj,samo nisu toliko eksponirani,njihove sramne fasade vidjaju ''samo'' Beogradjani.
 
Vrh