Šta je novo?

Фасаде / Fasade

Ovako se to radi u gruziji da vas bacim u bedak
7d251a1fa949.jpg

c0503e970969.jpg

45ca0dab2590.jpg

Eventualno su mogli izjednaciti visinu sa susjednim zgradama
 
Pa dobro, da li su ti Gruzijci culi za nadgradnju? :mrgreen:

Da je ovo u Beogradu GARANTOVANO bi bio ne samo jos jedan sprat nego jos jedan sprat plus koso potkrovlje...
 
direktor wrote: ,,. . . da vas bacim u bedak. . . ,,

I uspeo si . . . .
Svuda sve uspeva samo kod nas jok. . . . :(
 
Već poodavno je došlo vreme da shvatimo ida su nas i "zemlje trećeg sveta" prešišale. Sad smo nekategorisana provincija i mulj civilizacije na čelu sa najvećim političkim šljamom u svetu.
 
Pa kad su samo samo lijepljene table sitiropora nisu ankerisane i ko ce da odgovara niko
 
О Исусе! Па ово је и за затвор, и за одузимање имовине, и за трајну забрану поседовања било каквог бизниса (не би им дао ни семенке да продају јер ће некога отровати), и било каквог учешћа у грађевини доживотно. Ма ни да мешају малтер, нигде ни бизу било чему што треба да стоји трајно, па макар било и полагање плоча на тротоару.
 
I onda meni komšija kaže ne trebaju ti tiple za stiropor jer ovi novi lepkovi su jaki i drže dobro! Da, da, kako da ne.
 
Pocela obnova fasade u Bulevaru kralja Aleksandra,broj cini mi se 54 ili 56...u svakom slucaju preko puta tasmajdanskog parka.
 
Evo maog apdejta iz centra, fotkano telefonom.

Prolazim danas centrom kad ono, skela. I to na objektu koji je meni vrlo zanimljiv jer plače za rekonstrukcijom ili nekim drugom intervencijom na mestu gde je (cini mi se) bila ona lepa zgrada koja se srusena tokom bombardovanja pa je nikla ova zgradica koja je sada strahovito ruzna a ne vidim ni da je nekad bila lepotica. Radi se o objektu pored hotela Moska.

dsc1953.jpg


dsc1952.jpg


Nema table sa informacijama, samo dva slema radnika pobleglih od kiše:
dsc1951.jpg
.

U blizini opet novina na hotelu Balkan:

dsc1955.jpg


Za kraj, skoro završena rekonstrukcija Gospodar Jevremova 7 (zgrada iz 1922. godine):

dsc1958.jpg


dsc1956.jpg


Toliko od mene posle duze pauze.
 
Odlično, plusić od mene. :)


dsc1955.jpg


Jedno pitanje, ovi krateri na hotelu Balkan, pretpostavljam da potiču još od II svetskog rata?

Fasada na tom hotelu mi je uvek nekako delovala nedorečeno, faktički ogoljeno zajedno sa tom ne baš spretnom nadogradnjom, ako je uopšte bilo nadogradnje, ovako na prvi pogled se stiče utisak da jeste.
 
Cuo sam trac da se obnavlja zgrada na uglu Milesevske i Sindjeliceve,jedna u Prote Mateje,kao i jedna u Tadeusa Koscuskog.
Nemam fotke i nisam isao da vidim.
Za zgradu u Bulevaru preko puta Tasa sam siguran,posto prolazim pored nje svaki dan
 
Ta u bul. je ona jako lepa zgrada, ali brutalno ruzno nadogradjena. Ziveli platani!
 
Nepopravljivi optimista":375r2gtr je napisao(la):
Evo maog apdejta iz centra, fotkano telefonom.

Prolazim danas centrom kad ono, skela. I to na objektu koji je meni vrlo zanimljiv jer plače za rekonstrukcijom ili nekim drugom intervencijom na mestu gde je (cini mi se) bila ona lepa zgrada koja se srusena tokom bombardovanja pa je nikla ova zgradica koja je sada strahovito ruzna a ne vidim ni da je nekad bila lepotica. Radi se o objektu pored hotela Moska.

dsc1953.jpg


dsc1952.jpg


Nema table sa informacijama, samo dva slema radnika pobleglih od kiše:
dsc1951.jpg
.

U blizini opet novina na hotelu Balkan:

dsc1955.jpg


Za kraj, skoro završena rekonstrukcija Gospodar Jevremova 7 (zgrada iz 1922. godine):

dsc1958.jpg


dsc1956.jpg


Toliko od mene posle duze pauze.

Zgrada apotekara Viktorovića na Terazijama 22.
Teško oštećena 1915, obnovljena 1920-tih, pa ponovo pogođena 1941.
Sadašnje stanje traje od okupacije. Kosi krov i ova tabla koja ga zaklanja se vide u filmu "Nevinost bez zaštite" koji je sniman u toku okupacije.
hronologija:
viewtopic.php?p=172971#p172971


Hotel Baklan, nekada davno

3201000752a280a79022z.jpg
 
Mogu da potvrdim da se radi na uglu Milesevske i Sindjeliceve.Pod onim pokrivacem,cini mi se da je u pitanju neka zgrada iz 20-ih godina.Rok za zavrsetak je oko mesec i po dana.Dakle ne treba puno vremena,a mislim ni para,naravno pod uslovom da stanari sakupe tu polovinu novca,a drugu polovinu im da opstina.Na Vracaru poprilicno lepo uspevaju te fasade, ima jos dosta posla,mada je Vracar najvise odmakao,gledano na nivou celog Beograda...Savski venac-ne znam kako ih nije sramota da im onako izgledaju Kneza Milosa(ne obaziruci se na NATO rusevine!),Sarajevska,Savska i sve poprecne ulice.Nesto mi se ne cini da u navedenim ulicama zivi neka sirotinja.Volja i svest,znaci NULA!!!!!

Takodje u Sindjelicevoj se rekonstruisu jos dve fasade,s tim sto ne znam kad su radovi na tim zgradama poceli.

Inace,stanje Svetogorske je blago tragicno,uz par casnih izuzetaka.
 
Stanje na Savskom vencu i Paliluli je tragicno. Stari grad donekle stize Vracar. Zao mi je kada vidim bul. Despota Stefana i deo oko Bajlonove pijace. Da li je moguce da nemaju ili ne daju para za je*******eni krec?
 
relja":z8pnv2xd je napisao(la):
Hotel Baklan, nekada davno

3201000752a280a79022z.jpg

moram priznati da mi je zgrada hotela balkan jedna od onih za koje licno mislim da samo zauzimaju prostor. cak i na starim slikama izgleda nekako prosto i nedostojno centra. ok, hotel moskva je jaka konurencija i mnogo toga bi na tom mestu izgledalo bedno.. ali balkan da je bolnica bio bi ruzan, a ne kao hotel
 
Hotel Balkan se nije puno promenio od tada, mislim da je sada sve stvar sminkanja i detalja da bi se postigao bolji estetski efekat.
 
Fotkano malopre, izgleda du su ozbiljni u tome da srede ovu jadnu zgradicu. Samo je pitanje sta ce na kraju biti, nadzidavanje, osvezavanje ili nesto trece. Nisam video tablu da vam dam vise informacija, ali sam bio u busu tako je moguce da je nisam video:

dsc1972.jpg


Zgrada preko puta Tasa u broju 54. koju Cimbur Milan pominjao na prethodnoj strani, bice pravo osvezenje za taj deo bulevara pogledajte samo zgrade sa obe strane:

dsc1968.jpg


dsc1969.jpg
 
Svaka čast nepopravljivi, evo i mojih današnjih fotki zgrade u zagrebačkoj ulici kod Ekonomskog fakulteta.

4.jpg


3.jpg


2.jpg


1.jpg
 
Nepopravljivi optimista":2u61jaia je napisao(la):
Fotkano malopre, izgleda du su ozbiljni u tome da srede ovu jadnu zgradicu. Samo je pitanje sta ce na kraju biti, nadzidavanje, osvezavanje ili nesto trece. Nisam video tablu da vam dam vise informacija, ali sam bio u busu tako je moguce da je nisam video:

dsc1972.jpg


Eh, kamo sreće...

terazije30ihgodina.jpg
 
Vrh