Šta je novo?

Студентски трг - Studentski trg

Naravno, ne sme da ostane pod vedrim nebom, bolje je i da ga zakopaju opet nego da ostane.
Što se tiče rešenja, ostaci u parku su oko pola metra ispod zemlje, tako da bi trebalo da su ostaci ispod okretnice na bar dva metra ispod. Ovo omogućava pravljenje podzemnog muzeja, bez velike visinske izmene samog trga (nizak plafon je normalan u ovakvim arheološkim muzejima). Ako ostaci prate nagib terena, a deluje da ne prate, jer su ostaci na platou ispred Filozofskog dublje, onda bi možda moglo da se pribegne kombinovanoj varijanti, da se u delu bliže parku pravi podzemni muzej, a bliže rektoratu da se stavi staklo.
Naravno, sve ovo zavisi od toga šta otkriju, a to neće sad ni tražiti. Zapravo, koja je poenta ovih iskopavanja, da vide da li mogu da iskopaju ulaz u garažu, pa da je grade iskopavanjem ispod arheoloških slojeva?
 
Odličan komentar @johnny_s, pravo u suštinu - sa tako kratkim rokom, 180 dana, i tako malom površinom koja se istražuje jasno je da ih Singidunum ne zanima već da li mogu da zbudže ulaz u garažu na planiranom mestu pa da kopaju ispod parka - samo to...
 
421864_342128185807318_1270086581_n.jpg
 
Ovo je, pretpostavljam, na mestu matematickog fakulteta?
 
И Хемијског факултета и претходно
"Главњаче".
 
Kamo sreće da je ovo napravljeno umesto onog PMFa koji iznutra izgleda (a i miriše) kao bolnica.

No dobro, estetiku i ukuse na stranu, možda bi se izgradnjom ovoga tražila druga lokacija za PMF i ostale fakultete u toj zgradi i napravila neka zasebna celina negde drugde. I time smanjila ''rasturenost'' Beogradskog univerziteta na 30 lokacija.


Nikad neću oprostiti nadležnima i odgovornima iz 60ih i 70ih što su doprineli da se fakulteti i domovi u Beogradu rasture i raskomadaju na 30 različitih lokacija. :bash:
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=fsEZVS4-D8k[/youtube]
 
Ko pravi ovako plitke video klipove? Ako je već tema Matematički fakultet, onda se kaže na kom spratu se nalazi i u kom je delu zgrade.
 
Jedno nepopularno misljenje
 

Prilozi

  • studentskitrg.jpg
    studentskitrg.jpg
    826,6 KB · Pregleda: 2.466
Pa šta mu sad fali? Mislim nije savršen ali nije ni loše. Znatno bolje nego što je bio pre rekonstrukcije.
 
puno fali retko drvece bez smisla i koncepta uglavnom prezivele stare sadnice dosta suvog... o cvecu i niskom rastinju ne vredi trositi tastaturu....moze to mnogo bolje al klasika problem je u odrzavanju .....
 
Spomenici deluju kao da su malo ofrlje postavljeni
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=828825#p828825:1soaanei je napisao(la):
Bender Rodriguez » Pet Mar 05, 2021 4:40 pm[/url]":1soaanei]Pa šta mu sad fali? Mislim nije savršen ali nije ni loše. Znatno bolje nego što je bio pre rekonstrukcije.

Jesi li video ogradu parka?

Raspada se, kruni, bakarni delovi ograde fale na skoro svakom mestu, zatvorena jedna kapija koja je sva zardjala, a grafita koliko hoces...

Skoro svaki dan prolazim tuda i muka me uhvati kada vidim sve to, ukljucujuci i plato, koji izgleda jezivo.
 
Фали основно одржавање, зато је ограда сад за озбољнију реконструкцију. Али нема потребе за пешачком зоном.
 
Боље не. Студентски трг мора да очува своју саобраћајну функцију чворишта јавног превоза. У супротном тај простор постаје сабласан и пуст.
 
Ne vidim razlog zasto ne bi pretvorili ovo u pesacku zonu. Kalemegdan je prepun, nema vise mesta da se seta, kao da si u New Yorku. A ova ulica je prazna. Sto posto se tu treba napraviti trg, nije beograd za automobile, pogotovo centar. Nadam se da ce ovo uskoro da naprave.
 
Meni ne smeta da postoji saobracaj, treba da postoji, ali mi smeta sama okretnica, tacnije kad se svi oni razdrndani trolejbusi i autobusi nakarikaju jedan iza drugog, naprave kolonu.tako da ne vidis ni zgradu, ni park...izgleda tako kao deponija sekundarnih sirovina.
 
Пешачка зона мора да буде јасно смишљена целина која негде води. Ударити овде тек тако пешачку зону да би се рекло како имамо пешачку зону је погрешно. А још више је погрешно оставити овај део града без чворишта јавног превоза, приступа доставним возилима, хитним и комуналним службама. Овде имамо неколико факултета, музеја, хотела, тим садржајима одговара саобраћај за њихово функционисање.
 
Kome je prepun Kalemegdan nek se šeta negde drugde. Šta mora baš da se šeta oko Studentskog parka, pored toliko drugih pešačkih zona. Dalje, kome smetaju trolejbusi i autobusi u lošem stanju, umesto što predlaže njihovo uklanjanje sa Studentskog trga, bolje da predloži nadležnima da se isti srede. Sve više ljudi počelo da "pati" od Stokholmskog sindroma, pošto kao jedino rešenje vide ukidanje gradskog saobraćaja iz nekih delova grada, rušenje zapuštenih zgrada i sl. objekata, i uostalom svega što se (tendenciozno) ostavlja da propadne... , i da se gradi nešto potpuno novo, baš ono što radi gradska vlast.
 
Коме је гужва на Калемегану, има сад пасарелу, па хоп на реку, и онда лагано или ка 25. мају и Дорћолу или ка Сава променади и БW или још даље ка Ади :) А раздрндане тролејбусе и аутобусе нек оставе ту где јесу.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=830078#p830078:2ult3o3m je napisao(la):
Marc23 » Čet Mar 11, 2021 3:11 am[/url]":2ult3o3m]
Jesi li video ogradu parka?
Raspada se, kruni, bakarni delovi ograde fale na skoro svakom mestu, zatvorena jedna kapija koja je sva zardjala, a grafita koliko hoces...
Skoro svaki dan prolazim tuda i muka me uhvati kada vidim sve to, ukljucujuci i plato, koji izgleda jezivo.
Ja taj park gledam već 30 godina, i premda ograda jeste u lošem stanju, sama unutrašnjost parka je sada fantastična u odnosu na ono što je nekad bila. Mračno stecište pajdomana i propaliteta, puna zarazlog žbunja zapišanog i usvinjenog na sve moguće načine.

Sada je sama unutrašnjost sasvim dobra. Trava se kosi, spomenici se čiste, dolaze ljudi sa decom, stavljene su ograde oko ''ostrva'' da se ne gazi po travi, osvetljenje radi... Sad, ko očekuje Versaj, jbg, šta da mu radim... A ograda svakako treba da se obnovi i sredi.
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=830190#p830190:2ult3o3m je napisao(la):
Marc23 » Čet Mar 11, 2021 3:14 pm[/url]":2ult3o3m]Meni ne smeta da postoji saobracaj, treba da postoji, ali mi smeta sama okretnica, tacnije kad se svi oni razdrndani trolejbusi i autobusi nakarikaju jedan iza drugog, naprave kolonu.tako da ne vidis ni zgradu, ni park...izgleda tako kao deponija sekundarnih sirovina.
Ta okretnica je tu već jedno stotinak godina. Sem toga, kada bi se isterala ta okretnica, ostao bi prazan prostor za plato koji ne bi stajao pust, ali ne bi baš ni vrveo od ljudi. Studenti okolnih fakulteta mahom sede ili u parku, ili u KFCu (nažalost...) ili u kafićima i restoranima u okolini. Isterivanjem okretnice dobio bi se prostor za, na primer, plato sa 30 klupa. Od kojih bi polovina bile prazne jer bi svi radije išli da sede u parku nego na betonskom platou.


A što se tiče saobraćajno koridorda Trg Republike - Kalemegdan, on mora da ostane u nekom obliku. I o tome sam pisao više puta (zbog tutubana iz Gradske uprave koji ovo čitaju). Osim ako dotični ne misle da: gase požare; dostavljaju robu; odnose smeće; sprovode turiste... rikšama i triciklima.
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=830232#p830232:2ult3o3m je napisao(la):
solecar » Čet Mar 11, 2021 4:44 pm[/url]":2ult3o3m]Kome je prepun Kalemegdan nek se šeta negde drugde. Šta mora baš da se šeta oko Studentskog parka, pored toliko drugih pešačkih zona. Dalje, kome smetaju trolejbusi i autobusi u lošem stanju, umesto što predlaže njihovo uklanjanje sa Studentskog trga, bolje da predloži nadležnima da se isti srede. Sve više ljudi počelo da "pati" od Stokholmskog sindroma, pošto kao jedino rešenje vide ukidanje gradskog saobraćaja iz nekih delova grada, rušenje zapuštenih zgrada i sl. objekata, i uostalom svega što se (tendenciozno) ostavlja da propadne... , i da se gradi nešto potpuno novo, baš ono što radi gradska vlast.
Amin, brate Sole!
 
Vrh