Šta je novo?

Стајалишта

MilisaV":2j2xbroj je napisao(la):
zeleni stubić je jedno od obeležja Beograda. nemojte da ga dirate.

Bilo bi lepo da su oni razmišljali tako i štampali table u zelenim bojama. Sada nam preostaje da menjamo boju stubića
 
MilisaV":8ame2gi9 je napisao(la):
zeleni stubić je jedno od obeležja Beograda. nemojte da ga dirate.

Ako već treba neko da bude oplavljen, nemojte da oplavite stubić, ima zaslužnijih..
 
Овако би могли да изгледају стубићи у центру :)
bus-stop-london.jpg

А у приградским насељима да остану овакви какви су или да се само префарбају и сиву, као на овој слици :D
 
A da sačekamo mi te izbore pa da vidimo koja će im boja biti po volji.
 
Slazem se sa hobotnicom...
@Somi303,mnogo bi bilo 17 boja,tako da je bolje da budu razlicite boje samo za I i II zonu...;)
 
Somi303":1p60bju1 je napisao(la):
Овако би могли да изгледају стубићи у центру :)
bus-stop-london.jpg

А у приградским насељима да остану овакви какви су или да се само префарбају и сиву, као на овој слици :D


Немојте више да качите више ове примере из европских градова..
депримира колико су наши лоше урадили кад се упореде решења :rant:
 
Sto se tice boje stubica, ja bi voleo da su nekako uskladjeni sa ostalim mobilijarom da se ne sareni puno, pa mislim da bi tamno siva boja (kao na stanicama kako alma quatro tako i onim za prigradski saobracaj) bila ok, ili svetlo siva, kao kod onih novijih stubica gde ima kutija za novine 24.sata, koji su po meni solidni.
 
orion":80vknelk je napisao(la):
Станица Грмеч на линији 611
http://screencast.com/t/C5MhVNGtnviE
, већ сам постовао њену сестру близнакињу преко пута, је уредно добила своју таблу иако никако не би смела овако изгледати :violina:
http://binged.it/HAPULW
Stanica je takva,kakva je.Kada sam ja postavio pitanje kako je moguce da postoji,oni samo kazu da su odluku donela stara vlast i da sve sto su ti stari doneli,ostaje...
 
Po pitanju uocljivosti samog teksta najbolje bi bilo da stub bude beo. Zelena ove nijanse nikako ne odgovora boji table.

Sa druge strane i sam stub treba da bude uocljiv, a to je odvojen problem od pitanja kontrasta sa bojom tabli.
Stoga predlazem da se vrh i deo koji je u vidnom polju onoga ko trazi informaciju ofarba u belo, a da ostatak stuba ostane kakav jeste. Ni usteda nije beznacajna.
 
Zeleni stubići su jedini objekat u Beogradu koji je uspešno pretrpeo sve ideologije i sva šibicarenja i ceo cirkus, to je takoreći spomenik.

Ne uklapa se sa tablama, dakle -> menjajmo table, ponovo! Ko nema u glavi, ima u nogama.
 
Да, стубић јесте урбани симбол БГ-а. Али, њега треба задржати, али га треба ревитализовати.
 
Апсолутно се слажем...комплетно ново решење....табли уз благо модернизовани зелени стубић :kk:
 
Akcija obeležavanja stajališta je konačno gotova.
Sva stajališta imaju nove table sa brojevima linija, a takođe su svuda obeleženi i nazivi i kodovi stajališta.
U narednom periodu će gornju tablu sa nazivom stajališta dobiti i ona stajališta gde već postoji nadstrešnica (oko 300 njih), a gde te table nisu postavljane.

Hajde da sada probamo da sačuvamo stajališta koja su po prvi put propisno obeležena.
Molim sve forumaše da u ovoj temi (ili meni putem privatne poruke) napišu kad god primete neku oštećenu stajališnu oznaku ili eventualnu grešku u obeležavanju na stajališnoj oznaci ili nadstrešnici. Neophodno je navesti i smer stajališta, kako bi nedostatak bio što pre ispravljen. ;)
 
Već su izdati nalozi za stajalište 1474 - "Gročica" gde nedostaje tabla sa nazivom i kodom stajališta i za stajalište 1504 - "4. juli" gde nedostaje tabla sa brojevima linija i gde stajališni stub nije pričvršćen za podlogu.


A evo i jedne zanimljivosti od večeras - šta se desi kada GSP dobije nalog za pogrešno stajalište: :lol: :lol: :lol:

24azdec.jpg
 
Ово стајалиште код мене неће дуго издржати. Деца се скупљају увече и стављају свакакве глупости на улицу, стављају гајбе на стубиће и вероватно су они откинули таблу са бројем. Ако се буде бетонирао стуб, ишчупаће га опет :/ :bash:
Али :kk: за проверу и побољшање у "Дирекцији" :)
 
Ево ја ћу први - линија 82, Бежанијска коса, стајалиште Недељка Гвозденивића. У смеру ка Блоковима (Кеј ослобођења - Блок 44) на станици стоји табла са кодом 927, иако је код станице 1192. Код 927 се такође односи на стајалиште које се зове Недељка Гвозденовића, али се налази у смеру Блок 44 - Кеј ослобођења. Иначе, то стајалиште нема таблу са кодом на зеленом стубићу, већ само стару белу са именом улице.
 
Поздрав свима!

Ја сам уочио две грешке:
1. Правни факултет - смер ка Поштанској штедионици - 33, 48 су ту, али фали 10.
2. Др Велизара Косановића (на Булевару КА) - фали 46 и то у оба смера. Овде 46 није ни стајао до пре две године већ само 79 и трамваји, па је то вероватно просто преписано.
 
Nikola '93":33wabxak je napisao(la):
orion":33wabxak je napisao(la):
Станица Грмеч на линији 611
http://screencast.com/t/C5MhVNGtnviE
, већ сам постовао њену сестру близнакињу преко пута, је уредно добила своју таблу иако никако не би смела овако изгледати :violina:
http://binged.it/HAPULW
Stanica je takva,kakva je.Kada sam ja postavio pitanje kako je moguce da postoji,oni samo kazu da su odluku donela stara vlast i da sve sto su ti stari doneli,ostaje...

туга једна :violina:
 
Да ли планирају да замене табле са бројевима на стубићима 24 сата?

Они сада остају једини потпуно неуредни.
 
To i ja rekoh,
I one stanice gde imaju samo one ogromne plastične kutije, ne znam ni kako da nazovem, još te stanice da se sruše i zamene zalenim stubićima i biće sve super !!
 
kopmania":epgdjzph je napisao(la):
To i ja rekoh,
I one stanice gde imaju samo one ogromne plastične kutije, ne znam ni kako da nazovem, još te stanice da se sruše i zamene zalenim stubićima i biće sve super !!

I kad se sklone te kutije u kojima se ostavljaju besplatne novine "24 sata" , gde onda narod da ih uzima?
 
stf":fxyz92g1 je napisao(la):
Да ли планирају да замене табле са бројевима на стубићима 24 сата?

Они сада остају једини потпуно неуредни.

Jedan od problema koji sam primetio na stajalištu "Cvetkova pijaca" , za tramvaje , u smeru ka Vukovom spomeniku. Tamo je pored dnevnih linija zalepljeno još da stoje tu i linije 304 i 308 , na već postojeću tablu sa oznakama. Tek tada sam shvatio da su to u pitanju oznake za noćne linije , što je urađeno trostruko loše. Pre svega , nisu postavlejene sve linije noćnog saobraćaja , iz razloga što je nekoga mrzelo da se pokrene i da u akciju da se postave dodatne table , kako bi se propisno obeležile sve linije (i dnevne i noćne i E linije) i ove koje su postavljene nemaju oznaku N , pa ljudi mogu da pomisle da tu staju po novome dnevne linije. Pretpostavljam da je ovako na još nekim stajalištima tipa "24 sata" , gde ima i noćni saobraćaj.
 
Vrh