Šta je novo?

Стајалишта

vucko":2v2aeyap je napisao(la):
Nije,ovo su stajalista koje je donirala opstina palilula i lepo pise na vrhu njih zajedno sa grbom.

Zar ne moraju po pravilniku da postoje standardizovana stajalista,a ne da ih svaka opstina radi kako im se cefne?

Takodje je zanimljivo da stajalista postoje u starom delu mirijevskog bulevara dok nisu postavljena u novoizgradnjenom.

Kapiram da je postavljeno samo u delu gde je teritorija opštine Palilula, jer je opština "donirala" stajališta. :)
 
kuku lele "donirala" opština. Počeli smo i nadstrešnice da "doniramo". A ta podela na opštinske, gradske , republičke , pokrajinske( srećom nema više saveznih) postaju bezobrazno smešne. I kakva bre opština. Čije su to pare, opet budžetske, gradske, pare poreskih obveznika. Nije predsednik opštine Palilula izvadio pare iz svog džepa ili iz svoje privatne firme , a onda platio nadstrešnice pa se hvali kako je "donirao" i kako će mu u znak zahvalnosti smanjiti porez ili ukinuti poneku taksu.
 
Au, šta je donatora pred izbore. Ima da niču pečurke i preko noći.
 
У Гроцкој је то било за прошле изборе... :|

Зато већини стајалишта данас недостаје кров.... :shok:
 
I naravno ne postoje pravilnici za stajalista,to rece c.s.i na gsp forumu.Tuga...

Lepo standardizuju da moze postojati najvise 2 vrste stajalista i to prva sa ili bez reklama i gotovo.A ne ovako da svako kako hoce postavi stajaliste.Onda ce onaj sto drzi onu spodobu od hale za vencavanja i sarane da donira 2 stajalista ispred svog lokala u obliku vencanice ili tako nesto...
 
Pre jedno mesec dana prijavih Direkciji da na mojoj stanici, od kada su pre više od tri godine iščupali one stare zelene nadstrešnice (koje su bile i najfunkcionalnije, jer je ispod njih bez guranja moglo da stane i 20 ljudi) nisu postavili nikakvo stajalište. Nisam poslala fotku, niti sam tada znala broj stajališta, samo detaljan opis gde se nalazi. Ne dobih nikakav odgovor.

Medjutim,... jutros ... trljam oči, ne verujem.... Na stanici ogradjen iskop za stajalište.

HA! Znaci .... izbori :cool:
 
@stf
a kako se to onda zove nadstrešnica ako nema krov.
 
Nove nalepnice sa nazivom stajališta i brojem linije
090420123336.jpg
 
O pa bas lepo je ispalo, ima nade u ovom gradu :cool:
 
I ja sam zadovoljan jer tacno pise gde koja linija ide.
 
Sasvim pristojno izgleda stim sto nikako da vidim neku donju novu tablu u kombinaciji sa novim gornjim tablicama pa da vidim kakav je kompletan utisak. Deluje stvarno ok.

154un2t.jpg
 
Meni su neviđeno ružne ove nove table sa brojevima linija. Mnogo su lepše one koje je su prvobitno predstavljene. Mnogo bolje bi bilo da su table i dalje ostale bele , a samo nalepnice plavo - bele. Za noćne linije je OK. Ipak je trebalo da se na prvi pogled razlikuju noćne linije od dnevnih , osim što imaju oznaku N pored broja.

iop2dw.jpg
 
Oce li Beograd vise da se spasi od ovih zelenih sipki ! Aman :laugh:
Kako stoje stvari druzicemo se sa cuvenim zelenim pret-a-porte sipkama jos dugo-dugo godina :kafa:
 
Meni se svidjaju,mada mi je vise original lezao i da crvene boje budu tramvaji i trole,koliko god drecavo bilo.

Zexe,pa ti ne znas da je najjaca industrija u Beogradu industrija zelenih sipki za stajalista GSP-a.Da nema nje,imali bi rupu u budzetu grada merljivu milionima eura :D
 
Rešenje je svakako vizuelno lepše od mog, ali se slabo vide bele oznake na plavoj pozadini i slova sa nazivom terminusa su previše, previše sitna. Na to sam ukazao direktoru DJP, ali nisu me baš poslušali.

Evo primera kako bi moglo. Nadam se da Igor ne zamera na njegovoj slici kao podlozi:

frerr.png
 
Матеја Бељан":gavdj3s5 je napisao(la):
Evo primera kako bi moglo. Nadam se da Igor ne zamera na njegovoj slici kao podlozi:

frerr.png

Ovo je svakako mnogo bolje , i onako kako sam ja predložio da bi bilo bolje i lakše za razlikovanje. Samo još da dodam da ekspres linije treba da se urade u Zelenoj boji , i sve bi bilo idealno za razlikovanje.
 
Fakat je da se bolje vide plavi brojevi na belom polju nego obrnuto, kao sto su se ranije ODLICNO videli crni.

Ipak plasilo me sta ce ispasti od redizajna "Mateja" by direkcija (ili ko god) pa sam bio prijatno iznenadjen jer je ispalo pristojno.

sporedno pitanje, zasto je Л veliko a Н malo ?

090420123336.jpg

154un2t.jpg
 
Zidar, a što da ne? :D Verovatno je stvarno tako neki razlog, što je najgore.

Inače, ako nešto mrzim to je kada se posle 100 godina desi promena,ali na gore. Baš je loše ovo odrađeno... Ova Matejina varijanta je bolja.
 
При мањој количини осветљења не види се ништа.

Основна плава боја табле је тотални промашај.

Саме налепнице су скроз ок, с` тим што су слова последњег терминуса требала бити крупнија.
 
Sve je počelo u Direkciji sa ovim predlogom. Napravio ga je Mateja Beljan, a ja sam progurao predlog kroz Direkciju.

iop2dw.jpg


Direkcija nije imala svoje rešenje, a bio im je postavljen zadatak da malo modernizuju table na stajalištima. Ovaj predlog im se svideo s tim što su poslali Apexu da malo doradi i prepravi neke sitnice kako bi se donja tabla sa brojevima u potpunosti uklapala sa tablom sa nazivom stajališta.
Apex je predložio i napravio neke sitnije izmene, ali sam gornji predlog je u osnovi bio potpuno zadržan.
I kad je došao red na štampu - dobili smo ovo:

2l8dx7c.jpg

2ue1h0k.jpg

28b9mwo.jpg

secfug.jpg


GSP je bio veoma vredan tako da je samo tokom današnjeg dana postavio table na Smederevskom putu do Zaklopače, u Vinči, Leštanima, Ritopeku, Boleču i Kaluđerici, u delu Zemuna, na Miljakovcu i Kanarevom brdu, u Šumicama, na najvećem broju stajališta trolejbuskih linija, na Banovom brdu i na delu Novog Beograda.

Osnovni problem izgleda novih tabli je što je pozadina previše tamna, a font previše mali (naročito za nazive terminusa).
 
Na ovim slikama sam uvideo da se nije vodilo računa o ujednačenosti naziva okretnica. Za liniju E1 piše da se okreće kod "terminusa Ustanička" a za liniju 303 da se okreće u "Ustaničkoj". I vidim da nema ništa od onoga što se pričalo da će se praviti table sa 12 mesta , nego se na tablu sa 9 mesta došrafljuje tabla sa 3 mesta.
 
Vrh