Šta je novo?

Стајалишта

zidar":fpv7s0kg je napisao(la):
sporedno pitanje, zasto je Л veliko a Н malo ?

Ako proanalizirate linije sa oznakom L , videćete da su to svega 3 linije: 7L , 34L i 56L. Kako su nalepnice iste veličine za sve linije , logično je da se L piše velikim slovom , jer ima dovoljno mesta , dok recimo trocifrene linije , kao što su noćne , i dnevna linija 706E , na istom prostoru moraju da sabiju 4 karaktera (znaka) , dolazi se do toga da ukoliko bi oznaka E ili N bila iste veličine kao i ona za brojeve , ne bi mogla da stane na uokvireni deo nalepnice. To je moje mišljenje.
 
Znači u Mačvanskoj fali još jedna sličica da se popuni album :D
secfug.jpg


Da vidite kad uskoro krene berza kolekcionara ovih nalepnica kod Terazijske česme, i preprodaja popunjenih tabli :D
31080_bgd13-slicice-foto-z-ras_f.jpg
 
Морам да кажем да ми се не свиђа...видео сам уживо комплетне стубиће(и горњу и доњу таблу)...
није претерано прегледно..а некако ми је прешарено...у сваком случају могло је боље ал ај сад...
 
поставили су код мене у Јерковићу на станици Мештровићева
 
Ne svidja mi se uzivo,ne mogu primetiti brojeve od kolicine plavetnila na tabli.
 
Гроцку и Бегаљицу данас одрадише....

Још стубићи да поплаве.....и на крају аутобуси и да добијемо неки смисао..
 
Danas je dogovoreno u Direkciji da se sledeći kontigent nalepnica za stajališta štampa sa krupnijim brojevima i natpisima ispod brojeva linija.

Direkcija trenutno razmatra mogućnost prefarbavanja zelenih stubića u neku drugu boju. Ništa nije konačno i sve je samo na nivou ideje, ali bilo bi lepo da mi ovde na forumu malo diskutujemo i eksperimentišemo sa bojama tih stubića.
Da li je možda bolje da i oni postanu plavi ? Možda neka sasvim druga boja ? Ili je najbolje da ostanu isti ?
 
Najbolje da stubovi ostanu zeleni.

Inače, njima i dalje ne pada na pamet da obeleže i linije ITS2. Te linije i dalje nigde nisu napisane. Da li moguće?
 
Stajališta u ITS 2 će biti obeležavana u letnjem periodu. Moguće je da će se i postojeće nove table dopuniti natpisima za linije koje spadaju u ITS 2 u skorijem periodu.
 
Stubići bi mogli da postanu plavi. Takođe treba da se urade i nove nalepnice za liniju 74 , jer sam primetio da ove koje su postavljene , u smeru od Bežanijske kose ka Mirijevu III , imaju belo za mesto gde treba da stoji natpis MIRIJEVO III.
 
Oko stubica bi lepo legla plava boja,slazem se.Fino bi legla jer je mirna boja kao i zelena.
 
Plava boja bi negde i bila logičan nastavak akcije, uklopila bi se sa novim tablama.
Ali plašim se da li bi se onda izgubila laka uočljivost stajališta iz daljine ?
Do sad su stajališta bila lako vidljiva pre svega zahvaljujuću belim tablama. Sad kad su te table tamnije plave boje, i kad nisu tako lako uočljive iz daljine, možda treba svetlom bojom povećati vidljivost samog stuba?
 
Hm...I to sto kazes.U pravu si oko toga,ako je plava i tabla i stap,onda nije dobra vidljivost.

Recimo crvene boje da bude stap?To je izuzetno uocljiva boja,samo je pitanje kako bi uzivo izgledala.Posto su nam trole i tramvaji uglavnom crveni,a mozda jednog dana budi i autobusi,mozda bi to i bilo dobro resenje jer bi te crvena boja stapa automatski asocirala na GSP.Kao sto recimo sada to radi zelena boja
 
solecar":17q8f245 je napisao(la):
zidar":17q8f245 je napisao(la):
sporedno pitanje, zasto je Л veliko a Н malo ?

Ako proanalizirate linije sa oznakom L , videćete da su to svega 3 linije: 7L , 34L i 56L. Kako su nalepnice iste veličine za sve linije , logično je da se L piše velikim slovom , jer ima dovoljno mesta , dok recimo trocifrene linije , kao što su noćne , i dnevna linija 706E , na istom prostoru moraju da sabiju 4 karaktera (znaka) , dolazi se do toga da ukoliko bi oznaka E ili N bila iste veličine kao i ona za brojeve , ne bi mogla da stane na uokvireni deo nalepnice. To je moje mišljenje.

Dobro si razmisljao, samo mislim da nisi dobro na kraju zavrsio. N jeste zapravo manje da bi se na neki nacin simbolicno odvojilo od oznake autobusa. Mada su mogli da oko broja linije stave teget nebo sa mesecom i zvezdicama. :)
Zamisli ljude koji vide 706EN, rekli bi, ne mogu u ovaj, ne znam engleski :laugh:
 
c.s.i.":3jp11c3a je napisao(la):
Plava boja bi negde i bila logičan nastavak akcije, uklopila bi se sa novim tablama.
Ali plašim se da li bi se onda izgubila laka uočljivost stajališta iz daljine ?

A ako bi stub bio svetlo plave boje?
 
solecar":3uao03ou je napisao(la):
c.s.i.":3uao03ou je napisao(la):
Plava boja bi negde i bila logičan nastavak akcije, uklopila bi se sa novim tablama.
Ali plašim se da li bi se onda izgubila laka uočljivost stajališta iz daljine ?

A ako bi stub bio svetlo plave boje?

A da bude zuti, pa jos sa plavim tablama, mislim da bi bila originalna, simbolicki gledano, kombinacija :lol:
 
vucko":2zstwmvv je napisao(la):
Hm...I to sto kazes.U pravu si oko toga,ako je plava i tabla i stap,onda nije dobra vidljivost.

Recimo crvene boje da bude stap?To je izuzetno uocljiva boja,samo je pitanje kako bi uzivo izgledala.Posto su nam trole i tramvaji uglavnom crveni,a mozda jednog dana budi i autobusi,mozda bi to i bilo dobro resenje jer bi te crvena boja stapa automatski asocirala na GSP.Kao sto recimo sada to radi zelena boja

Zasto da stubici budu jednobojni?

ajde nesto malo smelije :D

images
images
images
 
U odnosu na sadašnju boju stubića
scaled.php


i na alternativnu tamno-plavu boju
San-Diego-and-Bus-Aug-10-081.jpg


mislim da bi stubići bili mnogo uočljiviji ako bi bili žute boje
3279940996_21ec332b7b_o.jpg


ili ove jarko-zelene boje (boja trave) ili ove intenzivnije svetlo-plave boje
colored%20poles.JPG
 
Bjela floroscentna za linje i tako je beograd put ima u velikim kolicinama pa nema poterbe za tenderom :lool:
 
A можда да не буду сви исте боје, већ на пример да буде у употреби 5-6 интензивних боја по узору на боје ова 4 стуба са претходне слике. Тиме би и боја стуба могла да буде својеврсни знак распознавања станица. Наравно обично линије имају много станица и немогуће је обезбедити довољно нијанси за све али најчешће су забуне када се дође у неко насеље и некоме треба објаснити која је станица по реду од улаза. Наравно некада возач не стане на некој и бројање пропада а називе станица нико не зна а и да зна немогуће их је уочити из аутобуса на време. У сваком случају сам за то да стубови буди једнобојни.
 
Може свакој општини да се додели једна боја, и да стубићи буду тако офарбани :)
 
zeleni stubić je jedno od obeležja Beograda. nemojte da ga dirate.
 
Plava može da se kombinuje sa zelenom ali samo pri određenim nijansama. Ove dve nijanse plave definitivno ne idu sa starom zelenom
2ue1h0k.jpg


Mislim da bi možda išlo sa tamnijom ili svetlijom zelenom, treba probati. Možda ni svetlo sivi, skoro beli stubovi ne bi bili loša varijanta.
 
Vrh