Šta je novo?

Стајалишта

Mislim da je prevashodno ideja da se Grocka poveže sa Ikeom, ovamo iz Leštana se lagano povezuju Kaluđerica, Vinča, Boleč i Ritopek, a ostatak bi morao da kruži kada ovako može preko Vrčina.
A možda i što je predsednik iz Vrčina pa da udovolji sugrađanima. :lol:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=447362#p447362:4nxj3iea je napisao(la):
solecar » 20 Апр 2017, 13:43[/url]":4nxj3iea]Ovo je neizvodljivo , problem je širina puta između Zuca i Belog potoka. Tamo bi jedino minibus mogao da se provuče. Prolazio sam tim ulicama pre par godina kada sam se vraćao sa pešačke ture po Avali.

па и нека иде минибус, нигде нисам рекао да мора класични да иде
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=447309#p447309:1273dtt7 je napisao(la):
stf » Čet Apr 20, 2017 8:23 am[/url]":1273dtt7]
Блок 45-Икеа
Sa stanovista djp filozofije, cini mi se da je ovo prilicno nerealna opcija, nece ovo bas da bude najvazniji objekat u gradu, niti se nesto slicno desavalo ranije. Mozda je racionalnije napraviti stajalista i pasarelu u blizini gl ulaza, za 461, 465, 493...
 
Meni se cini pak da je realna opcija jer ce Ikea traziti liniju od centra grada ili sto ce prolaziti kroz uzi centar. Sada nijedna linija ne prolazi dovoljno blizu Ikee, a 303 i 306 nikako nisu najbolja veza ostatka grada sa Ikeom. Iz nekog dela grada ce sigurno biti uspostavljena linija, nije to samo inicijativa i zahtev Opstine.
 
Tačno tako. Uvek bilo i biće da mora da postoji najmanje jedna linija koja prolazi pored nekog tržnog centra , većeg megamarketa ili robne kuće poput Ikee.
 
Pa to je i bila moja poenta, postoje dobre linije koje prolaze PORED.
A da postoji prigradska linija, da sluzi iskljucivo trznom centru i da ne kaci bas nijedno naselje - to bas i nije bilo, i tesko da ce da bidne.
 
Блок 45 - Икеа није захтев општине, ту инфо смо ми добили из града. То ће бити Икеина линија, као што је Темпо код Панчевачког својевремено имао своју темпо линију. Задњи инфо који сам ја добио је само да се премишљају око градског терминуса, да ли блок 45 или нови терминус код Ушћа...
 
Боже мили чуда великога...
IMG_20170505_184218.jpg


:vops:
 
Sve ono što sam pričao, koliko je bitno da stanice ovih linija budu podjednako obeležene, kao i da autobusi moraju da budu obeleženi na isti način, da bi ljudi shvatili da ove linije mogu da koriste duž cele njihove trase, ne samo ako idu do krajnjih perifernih predgrađa, da nije normalno da imamo trasu gde se na 20-30 km, uslovno rečeno, ništa ne dešava, jer imamo "izlazne" i "ulazne" stanice bez protoka putnika, i da toliki prazan hod nije isplativ, mnogi su me ovde na forumu ismevali, i pričali kako to sa obeleženošću stanica i vozila nema veze, kako narod ima navike itd. Ljudi su samo imali strah od Laste, i onaj momenat u glavi - ko zna gde će da me odveze, ko zna gde će da mi stane, ko zna koliko će da mi naplati.

Danas se sve više unutar samog grada koriste lastine linije u oba smera, koriste se postojeći resursi, nije sada više nikakva senzacija kada čovek uđe na Žarkovu ili Padini u 581 ka gradu, niti kada izađe na ovim stajalištima u smeru od grada.
 
Људима су Ластине линије биле тотална непознаница још када наиђе неки туристички са све таблом на којој пише само дестинација прво што би човек помислио је да је то неки међуградски аутобус. И сада су непознаница ,али барем сада сви знају да постоје. :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=447509#p447509:pzd7l4b4 je napisao(la):
stf » 21 Apr 2017 06:23[/url]":pzd7l4b4]
... да ли блок 45 или нови терминус код Ушћа...
нови терминус код Ушћа :kk:
 
Evo da postavim i ovde. Kao što sam i pretpostavio , i napisao u jednom od postova na temi o Prokopu , stanica Rudo se izmešta posle skretanja za ŽS "Beograd centar" , a tik pre nadvožnjaka. Postavljena je nastrešica , i koliko sam uspeo da vidim prolazeći trolom , na tabli nigde ne piše da tu staje 36. Da li je postavljena stara tabla ili je u planu ukidanje 36 , ne bih znao. Izgledalo mi je kao da je postavljena nova tabla. Čim budem imao vremena , slikaću.
 
Е сад остаје питање да ли ће и које све линије користити то стајалиште у будућности када тролејбусе спроведу десно ка плочи.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=450730#p450730:2zx5umm6 je napisao(la):
solecar » 11 May 2017 17:17[/url]":2zx5umm6]Neko reče kako su super ovi novi stajališni stubovi , jer su van domašaja "majmuna". Izgleda da su "majmuni" evoluirali...
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=343851#p343851:2zx5umm6 je napisao(la):
boca-ica » 07 Aug 2015 14:44[/url]":2zx5umm6]
Čika Brana":2zx5umm6 je napisao(la):
[.... табле на висини од око 3m .... .
Kod nas bi trebalo da bude takva visina da kad se konj na konja popne ,
da ne može se dohvati .... otpilike bez 5 m nema vajde :)
:grand:
 


Cerak je u pitanju linija 52, na potezu od 1,5 km ima 6 stajalista ukljucujuci okretnicu linije. Da je putanja prava linija mozda bi imalo rezona, medjutim putanja je zapravo jedan gotovo zatvoren krug. Tako imamo situaciju da je nekome ko zivi u centru jednog kruga koji sam povukao sestarom, na raspolaganju 4 stajalista udaljena skoro podjednako(250m). Tako je i sa drugim "sestarom". Recimo stanice 2 i 3 udaljene su medjusobno 170m, a okretnica od stanice 5 manje od 500m. Tako neko ko proba da stigne autobus koji mu je upravo pobegao na okretnici mogao bi da ga uhvati brzim korakom na stanici 5. Sto se mene tice prvo bih ukinuo stanicu na kojoj uglavnom cekam autobus, stanicu 1.
 
Stanice 1 i 2 komotno mogu da se ukinu. Stanicu 2 uglavnom koriste zaposleni u VTI koji na nebezbedan način prelaze magistralu. Njima je pred kapijom okretnica linije 51.
Stanica 3. zbog vrtića OK.
Treba samo urediti tj dovršiti trotoar od okretnice do Kosmajske ulice i žitelji bi bili malo zdraviji. Ovako vikendom čekaju po 10 min autobus i voze se 5 min.
 
Konacno dvostruke taktilne ploce inace obozavam te trotoare koji se zavrsavaju u nigdje zar nije u projektu izrada tog trotara
 
Napravljeno stajaliste i kad sidjes blato i zemlja iza njega.Nikako da se izjasne koje linije ce staviti preko Prokopa,ne zele ni da razmisljaju o trolama kroz Prokop....Sole,posto zivis tu u blizini,pitaj bar te radnike sto rade tamo koji je krajnji rok da se ovo zavrsi....Sve cekaju zadnji momenat da sve saopstavaju,da bar ljudi znaju sta da ocekuju....
 
Pitao sam ove iz opštine , vezano za gradski prevoz , ima nedelju dana kako mi ništa nisu odgovorili , a inače mi na svako drugo pitanje odgovaraju ekspresno ... Niko neće da mi kaže , iako se redovno raspitujem i interesujem. Čemu to , nije mi jasno , kad mogu jednostavno da odgovore da još uvek razmatraju i da se ne zna koliko će to da traje ...
 
Moжда треба питати ДЈП? Мислим да би питање везе Прокопа са линијама требало да буде најбитније.
 
To ako hoće neko da uradi , bolje nego da to budem ja , jer sam tamo već okarakterisan kao Vukšin čovek i neko ko ovo radi zbog slave i neke lične koristi. Ovo se ne odnosi samo na linije oko Prokopa. Prvo me pohvale za način na koji sam izradio predloge , da takav nivo profesionalnosti nikada ndo sada nisu videli , pa počnu da se raspituju odakle mi daljinari linija , a onda počnu da izmišljaju neke nebuloze oko toga zašto neki predlozi (nevezano samo za linije već i stajališta) , ne mogu da budu usvojeni.
 
Vrh