Šta je novo?

Стајалишта

Svi smo mi za njih Vukšini ljudi. Uvek tu kreće sumnjičenje, teorije zavere, za koga radiš, koji interes, jer su navikli na čamotinjav i zatucan narod koji ni o čemu ne zna ništa. E, sad, što se stvari tiče kojima sam se bavio od 2012. pa na ovamo, većina je na ovaj ili onaj način realizovana (tarifni sistem, stajališta, sistem informisanja, izmene pojedinih linija), jedino što više nikada ne možemo očekivati u Beogradu, to su ekspres linije. Beograd 80-ih je imao brži saobraćaj jer je automobila bilo gotovo petostruko manje, kao i semafora. Danas kad sedneš u sopstveni auto i zaputiš se na neku destinaciju u gradu, shvatiš da si džabe trošio živce i gorivo, jer se podjednako brzo stiže i autobusom. Znači, brže ne može.
 
Vremena kada je narod isključivo čekao da se stvari reše same od sebe , su prošla. Da se razumemo , i danas ima toga , i to ne u malom broju , ali isto tako nije ni mali i zanemarljiv broj nas koji radimo nešto po pitanju poboljšanja gradskog prevoza. Jeste da ide koracima reumatičnog puža , kada je u pitanju promena trase neke linije , produženje linije , uspostavljanje novih stajališta na pojedinim lokacijama ... , ali ide.
Što se tiče ekspres linija , mislim da će toga biti i u budućnosti , ali u jako malom broju.
A što se tiče onih što idu sopstvenim kolima , moje neko mišljenje je da je broj ljudi koji shvataju da se gradskim prevozom stiže isto vremenski , kao i kolima , vrlo mali. Svakodnevno viđam ljude koji trube , deru se jedni na druge , stalno prelaze iz jedne u drugu traku ...
 
Pokušavam da shvati koji je ovo genijalac uspeo da smisli.
Stajalište Pilota Mihaila Petrovića linija 23,53,59,89,534 i E2 je ukinuto zbog uvlačenja stajališta van kolovoza i privremeno uspostavljeno na oko 120 m od postojećeg stajališta MZ Vidikovac. Najgore što putnici izlaze na zelenu površinu (istu uništavaju) a ovih dana su bile kiše pa mogu misliti kako je bilo klizavo i kaljavo. Drugo što vozila sada na 300 metara (3. stajalište Vidikovački venac) tri puta staju i dodatno ometaju saobraćaj. Van pameti šta se radi.
Trebalo bi ukinuti stajališta MZ Vidikovac i Vidikovački venac i uspostaviti novo uvučeno u visini obdaništa.





 
Нису морали баш ту да га ставе него неких 70м од радова.
 
Mogli su ispred radova gde je nekada bila, tačno na ulazu u trafo.
 
Ja sam nekoliko puta pisao DJP,nikada nisam dobio ni jedan odgovor.
Jedini odgovor sam dobio kada sam slikao stajalista u Zarkovu pre tri godine kako su poskidali stare pecurke i nisu nista umesto njih postavili. Kasnije sam dobio odgovor da ce u roku od mesec dana srediti stajalsta i to je bilo to. Sta god da ih pitam,nema odgovora.
 
To je standrardno. Zato se dovijamo na raznorazne načine da bi ih naterali da reše problem. Ja sam im , ni sam ne znam koliko puta , pisao za stajalište kod buvljaka u smeru ka Mostu na ADI , da ga urede , da postave nadstrešicu , jer tu sada staju 60 , 85 , 89 i 94. Evo tek pre jedno mesec dva su ga uzeli u razmatranje.
Raznorazni servisi , forumi i sl. daju odlične rezultate po rešavanju problema , jedino je mana što moraš da odeš na teren i sam proveriš da li je situacija rešena.
 
Nema sta da pise djp pises komunalnoj inspekcij ovi naloze njima da stajaliste upristoje ja sam svojevremeno tako natjero da urade stajalista tramvaja ispred delta sitija
 
20170602_144304.jpg


Stajaliste tramvaja kneza milosa bilo nekad
 
Људи у околним зградама долазе на посао колима, не треба им трамвај :D

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
Nisam smeo da se zakunem da je tu nekad bilo stajalište.
Sigurno više razloga, a jedan od njih verovatno gomilanje tramvaja u ili ispred kontaktne mreže / raskrsnice i još uspon. Verovatno i nebezbednost tj pretrčavanje zbog 83.
Neko će se setiti pravog razloga.
 
Mislim da su radovi u fazi zaje.avanja svih redom. Od ponedeljka nisu ni mrdnuli.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=457162#p457162:23ytjxd2 je napisao(la):
Žika » June 9th, 2017, 10:15 pm[/url]":23ytjxd2]Mislim da su radovi u fazi zaje.avanja svih redom. Od ponedeljka nisu ni mrdnuli.
Omiljen način rada naših je "iskopam rupu , postavim signalizaciju , obezbedim rupu i odem na pauzu od 15 - ak dana".
 
Београд пут чини ми се највише одуховлачи са стајалиштима, сетимо се померена аутобуска и трамвајска стајалишта код Белвила колико су дуго правили. Треба те изградње нових стајалишта и реконструкције постојећих дати приватницима а Београд пут да се држи крпљења рупа којих има по целом граду.
 
Svaka čast alma quatro trude se koliko mogu, ali da li je moguće da niko
ne može da stane onom ološu koji je izlepio sve stanice sa OTKUPLJUJEM LAPTOPOVE.

Pa tolika količina bahatosti je neverovatna. Tačno da ga uhvatiš na licu mesta i nalupaš isto
kao i onaj ološ od huligana.
 
Prijavite komunalnoj inspekciji / policiji u blicu ga jos ishvalili
 
Не постоји станица Славка Родића ка граду а Бус Минус апарат је најављује. Како?
 
Станица није обележена на том месту су паркирани аутомобили а никакве ознаке нема.
 
Da nisi permutovao sa Stevana Lukića ?
Slavka Rodića bi trebalo da bude kod novog parkinga upravo u ul. Slavka Rodića.
 
Vrh