Šta je novo?

Стајалишта

lihvari pakuju čokolade od 250 grama u kutije od 300 grama. zato uvek ima jedn prst prazan u kutiji.


zato čokolade od 250, 80, 90 grama iz protesta ne kupujem. isključivo od 100 i 300 graama.
 
Коме пријавити следеће нелогичности везано за ово стајалиште.



1) Ово стајалиште, на линији 82, се налази у улици Љубинке Бобић и прво је после Новог Бежанијског гробља, то значи близу раскрснице улица Љубинке Бобић, Грчке и Норвешке улице, и у правцу је блока 44 (сликао сам у том правцу). На табли стајалишта лепо пише да је то стајалиште број 60 - Бежанијска коса (Грчка), што и јесте тако.
Међутим, кад сте у 82-ки и кад се приближава овом стајалишту из уређаја Бус+ се чује "следеће стајалиште Старине Новак" !!!!!!!!!! Ове улице нема ни у насељу Бежанијској коси, а ни у целом Новом Београду, а знамо и где се ова улица налази.
Предпостављам да би ово требало пријавити овим паметњаковићима и познаваоцима Београда из Бус+ или Дирекцији за јавни превоз, али боље да питам.

2)Погрешно обавештавање корисника јавног превоза. На табли стајалишта стоји да овом улицом иде и линија 613 ! Линија 613 иде улицом Марка Челебоновића, која је неких 700 метара удаљена од Љубинке Бобић и паралелна је са њом.
 
1. Direkciji za javni prevoz na e-mail info.saobracaj@beograd.gov.rs i "BusPlus"-u na e-mail info@busplus.rs, kako bi otklonili grešku.

2. Prema evidenciji za stajalište br. 60 - Bežanijska kosa /Grčka/, linija 613 koristi navedeno stajalište, prema Registru linija. U sistemu za monitoring vozila je upisano to stajalište u smeru B (Radiofar - Novi Beograd /Pohorska/).
 
Korisničkom servisu busplusa. Jako brzo reaguju i isprave grešku. Dosta sam im grešaka prijavio, u početku ih je bilo ko salate i sve što sam ikada prijavio, ispravili su.
 
Иванб и Еукалиптус, хвала за одговоре, укњижени плусићи.

Пријавићу и Дирекцији и Бус+, надам се да ће брзо да одреагују. јавићу резултат, кад буде.

@Иванб, да пише и на ГСП сајту и на Бусеви сајту, баш за смер Б, а и смер А (обрнути смер), да стајалиште број 60 користи линија 613.
http://www.gsp.rs/linija.asp?id=613
http://www.busevi.com/red-voznje/detail ... -radio-far

Али, да будем искрен никад нисам видео да 613 пролази овуда, а ту близу станујем. Чак шта више, пар пута сам ишао са 613 до Темпа и назад и никад није ишла тим смером, па ни смером А, него иде само право Марка Челебоновића све до лакат кривине па десно у Т6 па даље и обрнутим смером.
Кад год чекам 65-цу на стајалишту број 1990 у Марка Челебоновића, са раскрсницом Др. Хуго Клајна, увек 613-ца долази из правца лакат кривине, значи од ње само право низ Марка Челебоновића.

Ето и на карти траса свих линија чак и нема 613 на Бусеви сајту, а на ГСП је има
http://www.busevi.com/download/Mape/BGD ... linije.jpg
http://www.gsp.rs/pdf_trase/TRASE%20LIN ... .2015..pdf

Сутра ћу баш да видим остала стајалишта у улицама Љубинке Бобић и Др. Хуго Клајна, а која су наведена на траси ове линије.
 
Blok 38 !!!
bhccns.jpg
 
@ gaga

Što se tiče mape na busevi.com , čini mi se da ju je izradio član Zidar , pa bi najbolje bilo da se njemu obratiš ukoliko primetiš neki propust ili grešku.
 
Da, da, to je onaj čuveni slučaj kada lik odnese mapu u Direkciju, i kaže: "Ja ću vam mape dati besplatno." (inače, to je nešto što košta mnogo, mnogo, i gde god bi u svetu istu stvar uradio, bio bi debelo plaćen, a on ih ovde poklanja). Na to mu ljudi u Direkciji kažu kako nemaju para da odštampaju i zalepe mape, pa im poklon ne treba.

Posle su ipak uzeli mape, nešto kasnije, ali mislim, o čemu mi pričamo, to je nešto što je živo, podložno promenama, mora se raditi, ažurirati, a mi danas imamo još i ona stajališta sa nekim prastarim GSP-ovim mapama koje su potpuno netačne.

Ovde je problem da se odštampaju i zalepe nalepnice sa brojevima svih linija koje voze, što košta malo, a zamisli onda tek koliko ih boli uvo za mape.
 
У реду Астродуле, али у ком правцу и куда је ишла ?

Данас сам баш отишао до стајалишта „2097 - Љубинке Бобић“ које се налази у улици Др. Хуго Клајна, преко пута зелене пијаце, а у правцу града и ту стају 72, 74, 75, Ада 5 и Е4. Нигде на стајалишту нема ознаке за 613-цу. Ни на следећем стајалишту „225 – Пеђе Милосављевића“ нема ознаке за 613-цу. Чак сам на мобилном откуцао *011*2097# и само добијете обавештење за линије 72, 74 и 75. За 613 нема.

Није ме мрзело да на гугл карти означим трасу линије 613 по ГСП и Бусеви картама (црвена линија), и са стајалиштима које сам навео сад и у прошлој поруци, значи 60, 2097 и 225.
Значи, по картама, од лакат кривине код Кванташке пијаце иде право улицом Марка Челебоновића, па скреће десно у Норвешку, после тога код улаза у Ново Бежанијско гробље 1 скреће лево у Љубинке Бобић и на првој семафорској раскрсници скреће опет лево у Др. Хуго Клајна. Иде целом дужином ове улице и онда десно скретање поново у Марка Челебоновића, право према Николе Добровића и том улицом се спушта низ Б. косу и онда лево скреће у Тошин бунар, итд....
Са жутом линијом сам означио трасу 613-це, куда сам је ја виђао да иде и када сам се возио са њом, значи само по улици Марка Челебоновића и Николе Добровића.

 
613 ide NAZALOST ''CRVENOM'' trasom,sto je potpuno besmisleno.Ali necemo o tome sada ;)
Nego ima tu jedna zanimljiva stvar.U zvanicnom daljinaru u smeru A razdaljina izmedju stanica Sevino Polje i okretnice je 2447m,a u suprotnom smeru je 3403 m,a autobus ide istim putem.Ako je ovo zvanican daljinar po kom se placa prevozniku,Autokodeks uzima pare za 7 km vise svakodnevno.Sto znaci da je na svakih 40 dana jedan dan gratis :p
 
Odakle ti ove fotke link dizajn nula lice na pantljicare karte
 
Malo je reci da je odvratan dizajn, nadam se da su bzvz samo to stavili...
 
direktor":29vkfc0k je napisao(la):
Mogu da zamislim stub kod sajma u svim bojama
Па неће бити у свим бојама, биће у боји ИТС1 зоне. Боја зависи од позиције стајалишта, не од тога које линије стају и где иду.

То значи да ће 860 за Обреновац функционисати као зона 1 док сабраћа у зони 1.
 
Vrh