Šta je novo?

Стајалишта

A gornju tablu ce da ustede .Bas me zanima kako su zamislil da to funkcjonise
 
Uzivaj preskoci poslato sa telefona

20150514092213.jpg
 
Trebalo bi da sve okretnice -početna i završna stajališta u svom sastavu imaju i javnu česmu
Koristi su mnogostruke... (rešila bi vecina iznetih zamerki o izgledu vozila i vozača)

Pored putnika koristili bi je i vozaći ne samo da se osveže, poiju vode nakon jela, operu ruke nakon pregleda motora .....
javna česma korisna bi bila i za sama vozila
ta taj način što bi mnogo lakše bilo izvršiti sitne intervencije kao što su
dolivanje vode u rashladne sisteme , brzo pranje zaprljanih celih ili delova šoferšajbne, tablica, garažnog broja......

Da iko od rukovodstva javnog saobracaja ne misli samo na sebe i svoje djepove
moralo bi da im padnu na pamet potrebe vozaća i vozila a mozda i putnika
na žalost praksa pokazuje da okretnice i nemaju javne česme., niti je podnet zahtev gradu, putarima, vodovodu ... :(
 
Мислим да неки јачи терминуси имају "киоске" ГСП са отправницима који служе и за одмор возача са тоалетом.

Слажем се да би и терминуси и јача стајалишта мога да буду мултифункционалнија, са много већим надстрешницама које би стварно штитиле путнике који чекају превоз од падавина и сунчевих зрака, затим чесмама, киосцима и јавним тоалетима, аутоматима за пиће или брзу храну, говорницама и сличним садржајима.
 
Окретница у Сурчину има све што си навео,сем говорнице
 
Често идем до Сурчина али ни једном нисам ишао до окретнице. Морам једном обићи :D Чини ми се да слични садржаји фале код Сава центра и Франша.
 
Фино је сређено, има преко стајалишта и две клупице на које могу људи да седну, чесма за возаче, једна трафика, тај ГСП киоск како си га већ назвао,и тоалет. Што је сасвим довољно за једну окретницу,одговара доста возачима.Мислим да им је још боље било кад је окретница била код Рецепције У СРЦ. Једино што је лоше је онај коров и трава око окретнице,могло би ту нешто да се посади паметније.Ако неког занима сликаћу како то све изгледа тренутно ,најмањи је проблем,пошто често идем у Сурчин.
 
Kome je najbolje da se šalje predlog za promenu naziva stajališta?
 
Ja sam slao na mejl Sekretarijatu za saobraćaj i promenjeno je nekoliko naziva po tim predlozima.
 
Drago mi je za Surčinsku okretnicu nisam je video ali zvuči kao primer za mnoge ne uredjene ili propale okretnice

Jel pobao neko da na okretnici kod Zemunskog keja gde okrecu mnoge autobuske liinije (a uz sam ,,Saharski,, park), dodje do česme ?
Secam se pre par god. tu sam pronašao česmu u prastrom dispečarskom kontejneru ....
doživljaj zbog malo vode je bio tako stresan da i dan danas sva čula mi vrište i na samu pomisao na to mesto
 
Zar ne vidis da pise "GRAD BEOGRAD Bus Plus info sistem" :p
 
Najdzel":ymf51gv1 je napisao(la):
Ако неког занима сликаћу како то све изгледа тренутно ,најмањи је проблем,пошто често идем у Сурчин.
Mene interesuje, ima li red vožnje za liniju 904, i da li je tačan, ili onaj od pre par godina?
 
Da da ima red voznje za 904,da li je tacan ne znam, ali je u ocajnom stanju ovaj papir..
20150611193611.jpg

20150611193622.jpg

Trafika
20150611200750.jpg

Klupice i ovo teget je Dispicerska Kucica...
20150611200936.jpg

20150611200932.jpg

I na zalost neko je slomio cesmu :bash:
20150611201105.jpg

Ono sto se meni iskreno nesvidja jeste estetski izgled i to je to
Takodje postavicu slike i okretnice SRC Surcin...
 
Tek da vidiš okretnice 73,,700, 702, 703 u Bataji
one nikada nisu ni česmu ni klupicu imale....
 
Ma ova je okej ,radi posao moze da primi sigurno 3 mnogo jake linije,samo eto steta za cesmu, i za estetski izgled sto niko ne dodje i prefarba naprimer ove zardjale banderice,ili se ne popravi ovo stajaliste. Ovo je najbolja okretnica na potezu 600.
A ova u SRC je najgora,okolina okretnice podseca na cernobil...Nema ni red voznje,uzasno
20150611195654.jpg

20150611195715.jpg

20150611195725.jpg

20150611195812.jpg
 
Sve dužem i tužnijem spisku neuredjenih, zapuštenih okretnica
pridužuje se i okretnica autobusa u Pohorskoj (16 , 81, 81L, 711, 612)

Nema ni javne česme , a dispecarski plavi,, kiosk za viršle,, ne radi
sve u svemu i na obodima grada i u samom gradu
stanje sa okretnicama je katastrofalno
jednako tužno pa i opasno iza putnike, vozače tako i za vozila :(
 
Meni je to jedna od lepših okretnica, a i lep je deo grada...
 
U čemu je njena lepota
čak nije ni tehnički ni estetski opremljenja
niti je uklopljena u ambijent niti je prilagodjena tolikom broju atuobusa niti broju putnika

Jedino ako smatraš da uz stare NBgd paviljone ide takva okretnica
(da ne kažem ,, ne zaslužuju bolje)
al hajde raspravu tj izjšnjavanje oko okretnice u Pohorskoj prepuštam ,,domorocima,, :D

Samo nemoj ni da probaš da napišeš da ti se svidja i da je dobra okretnica u Bataji
radice topovi sa Navarona :p
 
Da li zna neko (nisam video nigde pricu o tome) kada ce se napraviti/iskoristiti neko stajaliste za 94 na novom mostu (sa strane Radnicke)?

Naime, idem 94kom na posao sa NBG na Senjak (iznad Careve cuprije). Nekih pola sata mi treba od najblize stanice koja je negde kod Milosevog konaka cak. A iz autobusa se vidi mesto za stajaliste, cak mislim da je i horizontalna signalizacija uradjena.
 
hiavata":1yidnno2 je napisao(la):
Da li zna neko (nisam video nigde pricu o tome) kada ce se napraviti/iskoristiti neko stajaliste za 94 na novom mostu (sa strane Radnicke)?

Kad Đilas ponovo postane predsednik DS i gradonačelnik Beograda.
 
Vrh