Šta je novo?

Стајалишта

Zabraniti pusenje i na stajalistima, ne mogu ni da stojim a da mi dim ne ide u lice. O higijeni da ne pricam.
 
Ваља имати поређење, чисто да видимо однос оних који примају плате за свој посао и волонтера.

10273337_717747448282096_8548592495243935657_o.jpg
 
marrecar":2r974cuu je napisao(la):
Zabraniti pusenje i na stajalistima, ne mogu ni da stojim a da mi dim ne ide u lice. O higijeni da ne pricam.

Ma daj ne zezaj...ja inace jesam pusac, ali to je prosto neizvodljivo...ne zato sto se ne bih ja pridrzavao toga, vec prosto ne mozes zabraniti pusenje na otvorenom prostoru...a pritom svi najvise i puse na stanicama jer su inace nervozni...resenje je veliki broj adekvatnih pepeljara svuda po gradu (kao na ovim novim korpama za otpatke), a to sto tebi ide dim u lice je bezobzirnost i jedna opsta nekultura ovog naroda koji na to prosto ne obraca paznju...nazalost...
 
Zeks, zvuči neverovatno ali to može da funkcioniše. U Turskoj je zabranjeno pušenje na stajalištima i to svi poštuju (čak i turisti, čak i Srbi) i ona su neprirodno čista (za naš pojam stajališta) ... naravno, to dovodi do apsurdih situacija da pušači čekaju prevoz desetak metara od same nadstrešnice... :D
 
Ja sam nepušač , nikad u životu nisam zapalio cigaru , niti sam ikad imao želju da probam , i pušači mi užasno smetaju. Gotovo uvek mi se desi da nemam gde da pobegnem dok čekam prevoz , jer sa jedne strane stajališta sa koje hoću da pobegnem na drugu , ne mogu , pošto i na drugoj strani neko puši. Aono što me najviše nervira je to što zapale cigaru , i ne popuše do kraja , a naiđe gradski prevoz , i oni na ulazu moraju da povuku još koji dim , pa sa stepenica bacaju neugašenu cigaru.
Isto tako me nervira i što moram da se "zakucam" za ivicu trotoara kada čekam 50 na Ustaničkoj , ne bi li uspeo da uhvatim mesto da sednem , jer mi užasno smeta da mi ljudi oko mene "jašu" po kičmi dok stojim , a o "mirisima" da i ne govorim.

Da li je OK (na mestu gde se ne oštećuje) red vožnje za 306 i 307 , pošto za njih nije uvršten na tabli "IMAMO PLAN"?
 
Na tabli imamo plan su redvoi voznje za autobuse koji staju na ovom mjestu tj na pocetnom stajaslistu , a za 306 i 307 ako se nevaram red voznje je na staklu otpravnicke kucice
 
@zexland
Sve se moze kad se hoce. ;) Jeste nemoguce kontrolisati sve, ali eto jos jedne svrhe komunalaca.
@solecar
Stajaliste za 306/307 ima drugaciju, obicnu sipku, ne kao ova 24sata. Ne znam da li direktor i drustvo iz Imamo plan imaju u planu da urade nesto slicno, ali iskreno se nadam da imaju. Inace stajaliste vec duze vreme nema oznaku sa brojem linija, a pre nego sto je skinuta, bila je prelepljena navijackim nalepnicama, naocigled otpravnika koji sve vide kroz prozor. Red voznje je zalepljen bas za taj prozor, srecom sa unutrasnje strane.
 
solecar":116156w6 je napisao(la):
Ja sam nepušač , nikad u životu nisam zapalio cigaru , niti sam ikad imao želju da probam , i pušači mi užasno smetaju. Gotovo uvek mi se desi da nemam gde da pobegnem dok čekam prevoz , jer sa jedne strane stajališta sa koje hoću da pobegnem na drugu , ne mogu , pošto i na drugoj strani neko puši. Aono što me najviše nervira je to što zapale cigaru , i ne popuše do kraja , a naiđe gradski prevoz , i oni na ulazu moraju da povuku još koji dim , pa sa stepenica bacaju neugašenu cigaru.
Isto tako me nervira i što moram da se "zakucam" za ivicu trotoara kada čekam 50 na Ustaničkoj , ne bi li uspeo da uhvatim mesto da sednem , jer mi užasno smeta da mi ljudi oko mene "jašu" po kičmi dok stojim , a o "mirisima" da i ne govorim.

Da li je OK (na mestu gde se ne oštećuje) red vožnje za 306 i 307 , pošto za njih nije uvršten na tabli "IMAMO PLAN"?
Još gora varijanta bacanja pikavca pod točkove vozila, ne kapiram to zaista, naročito za naše uslove k'o da bi bilo neko čudo da curi gorivo ili tako nešto, i eto problema iz ničega...
 
marrecar":u7glhonv je napisao(la):
Zabraniti pusenje i na stajalistima, ne mogu ni da stojim a da mi dim ne ide u lice. O higijeni da ne pricam.
ne bi bilo lose da zabrane i u kaficima a i na stanicama neka pusu kuci :D Ja sam isto nepusac nikad nisam pusio cigaru i nemam nameru jer KO PUSI ZDRAVLJE RUSI to nisam ja izmislio
 
ubaciti ove iz imamo plan u vladu bg :) grad bi nam lepse izgledao sigurno :)
 
direktor":avpjnotv je napisao(la):
Da preduhitrm igora vijest sa BB u vezi sredjenih stajlista :gobb: :pob:
http://www.beobuild.rs/read.php/662.html
[color=#0000BF:avpjnotv je napisao(la):
Imamo plan[/color]":avpjnotv]Pored ovih tabli u pripremi su i info table za integrisana stajališta ITS1 i ITS2 sistema. Trenutno na stajalištima ITS2 sistema ne postoje nikakve table sa informacijama, čak ni o linijama koje staju, kao ni pravcima kuda idu i pozivnog koda za proveru putem mobilnog telefona koji se razlikuje u odnosu na stajalište u ITS1.



Kada je ITS2 u pitanju, stajališne stubove "24 sata" imaju stajališta "Lazarevac Rampa", "Vreoci" i terminus "Surčin".
 
To savbski trg ispred zeljeznicke stance u bg 2020
 
zexland":11ppbvxl je napisao(la):
tram-stop-alicante-subarquitectura-01-thumb.jpg


Alicante, Espana 8)

Provaljujete li semafore na kružnom toku. Ajde, ovde je specifična situacija zbog tramvaja, ali u Valensiji sam to video prvi put, na više kružnih tokova i bio sam baš iznenađen mada sam takođe primetio da sve funkcioniše vrlo dobro, i u špicu i za vreme slabijeg saobraćaja.
 
Ja sam odavno spominjao na više različitih mesta da bi pojedini kružni tokovi u Beogradu trebalo da budu semaforizovani , s posebnim obrtom na Autokomandu , ali nisam naišao na razumevanje drugih , koji su govorili da tako nešto nije potrebno , već da je dovoljno samo objasniti ljudima da tramvaji imaju prednost. , i da je dovoljno da tamo postavi jedan saobraćajac koji će da reguliše stvar. Jednostavno , tako nešto ne pije vodu , u šta sam imao prilike da se uverim više puta. A poslednji događaj koji mi se desio , a opisao sam ga u temi "Tramvaji" , sasvim dovoljno govori koliko je ovo prikazano na slici dobro rešenje.
 
I stajalište GŽS u smeru ka Starom savskom mostu ima nalepnice sa oznakama ITS2 linija.
 
Vrh