Šta je novo?

Стајалишта

solecar":o65yjbxk je napisao(la):
Zašto na tramvajskom stajalištu nije montirano i tabla sa redovima vožnje , kao što je to urađano za autobusko?

Somi303":o65yjbxk je napisao(la):
Постоји ред вожње за трамваје? :shock: :o

Нисмо били у финансијским могућностима ...
 
direktor":1njh6gvw je napisao(la):
Ovih dana ekipa Imamo Plan je malo akcijala
Meta akcije okretnica Ustanicka za tramvaje i potez 300
Primetio sam sredjenu tablu na pocetnoj 30x, svaka cast :kk:
 
Svaka cast momci .Vidim da su i ove devojke pomagale ako ako sa devojkama se lakse radi 8)
 
DOBRA VEST :D :D :D

Okretnica 407 privremeno izmeštena zbog snimanja filma





Vozila sa linija 407 saobraćaće na skraćenoj trasi i vršiće promenu smera na raskrsnici sa bočnim putem koji se nalazi 350 metara ispred postojeće okretnice


BEOGRAD - Zbog snimanja filma „Ne pitaj zašto”, 5, 6. i 7. juna, od 7 do 20 časova biće privremeno izmeštena okretnica za liniju broj 407 u naselju Bela Reka (Kolonija).

Tokom snimanja vozila sa linija javnog gradskog prevoza broj 407 saobraćaće na skraćenoj trasi i vršiće promenu smera na raskrsnici sa bočnim putem koji se nalazi 350 metara ispred postojeće okretnice.
izvor http://www.kurir-info.rs/okretnica-407- ... ak-1395339
 
Bravo za akcijanje... Svaka čast. Stajališta su vrhunski uređena. E, kad bi bilo sredstava, šta bi sve moglo da se uradi...
 
Nekako mi se čini da sve više stajališta u centru grada a i šire ostaju bez mapa. O čemu se tu radi, i čija je to nadležnost, da li ovih iz alma quatro ili direkcije za saobraćaj?


I da Vas pohvalim za ovu odličnu akciju! :)
 
solecar":23u6644m je napisao(la):
Kad smo već kod uređenja okretnica , imam pitanje u vezi okretnice Banjica II. Ne znam da li ja to nisam upućen u neke promene ili ne , ali nedavno sam dva puta u kratkom roku bio na pomenutoj okretnici. Čekao sam trolebus na onom delu gde se uz trotoar nalaze kiosci i kafanica. Autobusi sa poteza 400 redovno staju na svoje stajalište , dok trole i autobusi sa linija 49 i 78 stanu gde stignu u okviru okretnice , i onda se samo okrenu oko razdelnog ostrva i produže pravo ka stajlištu Kragujevačkih đaka , uopšte ne pokupivši putnike. Ja sam mahao vozačima da stanu , ali oni se nisu uopšte nisu obazirali na to. Znam da je ranije tu postojalo polazno stajalište , a da je u okviru okretnice bilo izlazno.
Tu nije stanica ni trola ni 49 ni 78, početna je na samoj okretnici.


CAM01097.jpg

Foto: Miki (www.balkantransport.net)

Počevši od leve strane, na mestu lastinog busa, staju 49 i 78, desno ( u sredini terminusa) staju trole sa linije 40, a krajnje desno trole 41. Mog'o si mahati koliko ti volja, tu nije stanica već godinama, mada ja nešto i ne pamtim da je tu bila početna, ali nebitno, ubuduće pređeš ulicu i uđeš tamo gde treba ili jednostavno produžiš do Kragujevačkih đaka, pa tamo sačekaš bilo koji bus :)
 
@Imamo plan

Bravo, ljudi
hail.gif


Jedan korisnik okretnice Ustanička veoma vam je zahvalan!
 
celoj ekipi +1 :)
nadam se da ce se postidjeni nadležni trgnuti
i krenuti ka urdjenju ostalih stajališta van centra grada
 
"Imamo plan", da li ste nekada kontaktirali mesne zajednice na području prigradskih naselja, koje bi možda izdvojile neka sredstva, kada bi videli ove fotografije, i npr. fotografije iz Grocke?

Ovakva infrastruktura (stubovi "24 sata") postoje u mnogim prigradskim naseljima i opštinama, ali ih "24 sata" više ne održava, niti im dostavljaju novine.
 
Nismo dobar predlog daj stavi spisak mjesnih zajednica , da li raspolazu kakvim novcanim sredstvima
 
Ja mislim da bi najpre trebalo da se kontaktiraju ljudi iz opštine Zvezdara , jer je njihov predsednik najagilniji po pitanju problema građana , što vezano za Gradski prevoz , što za infrastrukturne probleme. To sam čuo od više ljudi.
 
O dobro me podsjeti mogo bi da skoknem do serifa
 
Месне заједнице намају никаква средства јер се ништа не питају.
 
Nastavak akcije
dsc09233.jpg

dsc09232.jpg

dsc09231.jpg

dsc09234.jpg

dsc09228.jpg

dsc09229.jpg

dsc09235.jpg

dsc09239.jpg

dsc09240.jpg

iz kojih je ovaj izbora ostao zna li ko
dsc09245.jpg
 
Pohvala i za ciscenje stubova, niko od ovih gov**ra u kucici/kancelariji se ne bi setio da to uradi.
 
Uvek sam se pitao kako otpravnici nikad ništa ne urade da terminusi izgledaju lepše. Znam da im nije u opisu radnog mesta, ali, jbt, pa i kod svoje kuće sređuješ, trudiš se da ti lepše izgleda.
One terminusne kućice su prljave, štrokave... Sve izgleda krajnje žalosno... Zamislite samo kada bi osoblje svakog terminusa odštampalo neki veći, pregledniji red vožnje, i postavili tamo gde ga neće niko ukrasti ili uništiti, kada bi ponekad oprali kućice spolja i iznutra.
Terminus Zemun Bačka ima ono ogromno ostrvo na kome raste korov, seru i pišaju kučići, Cigani bacaju đubre i sl.
Ja, da radim tamo, doneo bih kosačicu, pa bih prvo sve pokosio, a posle bih posadio cveće, ili neke druge ukrasne biljke, oko celog ostrva bih posadio živu ogradu, a između izlazne i ulazne stanice bi, po sred ostrva išla staza, da putnici ne gaze preko blata...
Sve to zahteva minimalna ulaganja, a bilo bi mnogo lepo...
 
Evo jednog banalnog primera. Živim u naselju gde ima 6 zgrada sa po 90 stanova. Imamo podzemnu garažu , koju koristi celo naselje. jedne zime , napadao sneg i zatrpao prilaz garaži. Kako su moja kola bila u njoj , a trebala su nam da bi smo otišli kod lekara , otac je pitao komšije za koje je znao da tu drže kola , da zajedno očiste prilaz. Svi do jednog su ga odbili , uz izgovor kako im kola nisu potrebna , kako ih ne voze zimi , kako su stari i nisu u stanju da čiste ... Kada je otac očistio prilaz , svi su brže bolje potrčali do svojih kola , seli u njih i uputili se negde. Od tada , kola više ne držimo u garaži , a prilaz garaži čeka da se otopi sneg. Ista stvar je i sa čišćenjem od ulaza u zgradu do autobuske stanice i do prodavnice.
 
Svaka cast za skidanje ovih natpisa, mene je iznerviralo kada sam video iz busa da su zalepili preko toga. A sad vidim da su lepili i preko reda voznje, uh bre kako bih ja tu smanjio platu.
@Zexland
Okretnica se redovno cisti, svaki dan je tu momak sa metlom i kantom i cisti. A sad to sto id*** puse cigare i bacaju pikavce gde stignu, to je druga stvar, iako ima kanta sa pepeljarom.
 
Зато што морају максимално да попуше цигарету. Увуче дим на улазу у бус, баци пикавац и испусти дим у бусу. Још гори су цигани који после те опушке узимају и настављају да пуше :roll:
 
Vrh