Šta je novo?

Стајалишта

Svaka čast. Ovo je sada i jedan korak više od običnog uređivanja stajališta. Jedan uspešan pritisak na nadležne da nešto urade i pokažu da mogu kada hoće.
 
OOOLLLE da li je moguce CSI ako je fotosop driz se , ima sutra da kisa pada , jedan razuman covjek na polozaju da li je moguce :gobb: :pob: :D
 
Ne znam da li je već bilo na ovoj temi, ali tek sam juče primetio da se jedino stajalište u Balkanskoj ulici zove "Nemanjina", a jedino stajalište u G.Principa "Kamenička"?!
Razumeo bih da ima više stajališta u tim ulicama pa da nose nazive susednih, al ovako ne vidim neku logiku sa imenovanjem stajališta!
 
Ima stajlistaa dosta sa duplim ili cudnim imenima , kisa pada
 
Stajaliste Kamenicka u G. Principa je ispravno, jer je na uglu sa Kamenickom. ;) Po pravilu daje se naziv najbilize ulice koju sece ona kojom ide vozilo JGP.

Npr, u Ustanicnoj postoji stajaliste Petrinjska, sto niko ziv ne zna sta je/gde je, neko malo slepo crevo, ocigledno normalno na Ustanicku a blizu stajalista. Tako i Kamenicka - da znas gde ce u G. Principa da se zaustavi vozilo.

Sent from my NookColor using Tapatalk 2
 
Za Ustaničku ima logike jer u njoj ima dosta stajališta, ali u Gavrila Principa ima samo jedno tako da se zna da će vozilo da se zaustavi na tom jedinom stajalištu.
Kod ulica sa više stajališta logičnije da se označi sa kućnim brojem ispred koga se nalazi stajalište, jer ljudima više to znači da znaju ispred kog broja silaze npr u ustaničkoj, nego koja je poprečna ulica!
 
stf":3ce0zakx je napisao(la):
Ваља имати поређење, чисто да видимо однос оних који примају плате за свој посао и волонтера.

10273337_717747448282096_8548592495243935657_o.jpg
Svratio sam danas u Ustanicku Ovo fenomenalno izgleda So je arno so je ubavo fenomenalno.imamo plan imate savrsen plan :)
 
a stajalište beogradske elektrane bi trebalo preimenovati u stajalište naselje belvil.


znam da su beogradske elektrane starije, ali procentualno mali broj ljudi koristi to stajalište koji su vezani za beogradsku elektranu, a mnogo veći procenat koristi tu stanicu su vezani za belvil.


plus mnogo više ljudi zna gde je belvil nego beogradske eletrane.


dalje, zašto se to uopšte zove elektrana?!?!?


po meni elektrane proizvode struju.

ove "beogradske elektrane" proizvode toplu vodu koju distribuiraju krajnjim korisnicima, a kao energent za dobijanje te tople vode koriste zemni gas, a reše mazut.


znači nigde veze sa elektrikom.


znači celo preduzeće treba preimenovati u beogradske toplane....
 
Urke":302h0ydj je napisao(la):
Kod ulica sa više stajališta logičnije da se označi sa kućnim brojem ispred koga se nalazi stajalište, jer ljudima više to znači da znaju ispred kog broja silaze npr u ustaničkoj, nego koja je poprečna ulica!
Na žalost, ne mogu da se složim, jer stajališta označena brojevima ulice praktično nikome ne bi značila ništa, dok nazivi poprečnih ulica, koje seku trasu blizu stajališta imaju puno smisla.

Pa i stajalište "Kamenička" u G. Principa ima smisla -- nisam znao da je to jedina stanica u G. Principa, i ne moram da znam. Ovako, od par linija koje tu saobraćaju, tačno znam gde će autobus da stane. :D
 
Elektrane proizvode i sruju u odredjenom procetnu sad bi te vucko detaljno izbrifovao nego ga nema u zadnje vrijeme
 
imamoplan mapa ali mi nije jasno gde je ovo
 
Privremeno stjaliste za reklamu na studentskom trgu malo poslije kinoteke inace uslikano u novinama
 
Vandali su bili vredni. Izlomljeno je sve, obe bočne stranice i obe mape, a otkinut je i red vožnje.

Reč je o stajalištu koje je ImamoPlan renovirao u Grockoj pre skoro 2 godine. Dobra stvar je to što postoji ideja da se površine stajališta ustupe privatnoj firmi za beslatnu reklamu na određeni period, recimo 2 godine a za uzvrat da ta firma održava stajalište. Videćemo da li je to moguće.

2yyp5r6.jpg
 
Ovakve stvari mogu da se reše, ali policija ne želi time da se bavi. Uvek se u neposrednoj blizini nađe neki objekat sa video nadzorom, pa da se uzmu snimci, identifikuju lica, svi sumnjivi pozovu na informativni razgovor, malo još pročešlja...
Tvorci ovakvih zločina su najčešće deca, i njih treba zastrašiti, objaviti to u medijima, ako su maloletni samo inicijale, ako su punoletni, puno ime i prezime i fotografije...
 
nismo daleko nego treba samo neko da se seti da moze i to da se postavi sve jedno je dal ce kaciti one na stanicu il ce displej sam da stoji za sebe mada je meni ovaj sa slike lepsi
 
Ovaj sa slike je praktičniji za stanice sa većim brojem linija , a onaj koji je u sklopu stanice je bolji za stajališta sa manje linija.
 
Zanimljiva mi je stavka da 602 kad ide Vnogradskom stajaliste se zove GO Surcin/Ulaz
Dok se gore u Vojvodjanskoj gde staju 601,603,604,605,i 610 zove novo naselje ,i da se tek za par stanica Stajaliste Zove Surcin/Ulaz,
Mislim da su nazivi stajalista malo ''zastareli'' i da pojedine treba menjati
 
Naravno. I tramvajsko stajaliste kod belvila se zove beogradske elektrane iako je najmanje korisnika tog stajalista iz bgd elektrana. Stajalistr bi trebalo da se preimenuje u belvil.
 
MilisaV":14xtc424 je napisao(la):
Naravno. I tramvajsko stajaliste kod belvila se zove beogradske elektrane iako je najmanje korisnika tog stajalista iz bgd elektrana. Stajalistr bi trebalo da se preimenuje u belvil.
Plot twist: Нема електране у близини :o
 
Vrh