Šta je novo?

Стајалишта

146609710151996696720943.jpg

cisto da se nadje i ovdje stajaliste
 
Hahahahaha, ja ne mogu da verujem šta ova žena izgovara. "Problem je u tome što će stanica biti DRASTIČNO dalje..."
Ahahahahaha, 145 metara je drastično dalje... Pa ljudi po selima imaju stanice na po 4-5 km... Pešače po kilometar ipo i više, nemaju ni trotoar, nego pešače putevima za vozila, prečicama raznim i sl. i nikom ništa nije teško, ni starima ni mladima... a razmaženi Novobeograđani bi hteli da autobus staje svakom ispred ulaza u zgradu... Pa da li je ovo moguće...?
 
Istu pricu sam slusao danima za stanicu u Aleksandra Dubceka (kod industrije obuce) gde je stanica bila uz raskrsnicu, i vecito je bio kolaps. Pomerena je 30-ak metara nize, a sa druge strane 30-ak metara vise, i to tako da vise ne smeta nikome, vrlo profesionalno, ali su se ljudi non stop bunili, psovali, kako sad idu dalje, pa vidi gde je stanica, eto sta nam rade, kao stoku nas setaju...to je taj mentalitet...neka je dobro, ali ako ja zacrtam da meni ne odgovara, ma moze biti i 100 puta bolje, to nece da valja :)
 
A mozda da ljudima objasne sto su to tako uradili
 
Stanica u raskrsnici pomerena da moze da vozilo stane normalno, i da neometano prolaze putnicka, a na drugoj napravljena izdvojena stanica pored puta. Meni tu nema sta da se objasnjava, normalan covek bi ka tome tezio, i samo bio srecniji kad bi video da se to sprovede u delo. Za neke stanice to ima logike, za ovu koju sam ja pomenuo, nikako, u pitanju je 30m, ne 300, pa ljudi opet kritikuju i bune se zbog toga.
 
Na terminusu "Trg Republike", piše da tu staje linija 27L. Na stajalištima "Mirijevski Venac" i "Selište" piše da staje linija 79Skoro su postavljene te table, mislim nisu stare pa da se kaže zastarele.

izvor: www.gspbeograd.net

Da li zan neko o čemu se radi? De li su u pitanju neke izmene u najavi , ili je u pitanju samo greška?
 
MAN":tjacmrf3 je napisao(la):
Za neke stanice to ima logike, za ovu koju sam ja pomenuo, nikako, u pitanju je 30m, ne 300, pa ljudi opet kritikuju i bune se zbog toga.
Zato što je narod masovno zahvatio talas filozofije "moje, i samo MOJE dupe je važno"
 
Prilikom uredjenja mnogih stajališta naročito van centra grada
posecena su stabla i stabla drvoreda ali druga nisu zasadjena

Čista reklama, kao ViP će se baviti penetracijom na krovove stajališta kako bi zalivao lozice na Bg +50 C :p

Bolje bi bilo da stvarno zasade (vece) sadnice drveca po ogoljenim stajalištima širom Bgda
 
Ta reklama vredi mnogo. Prepoznavanje brendova je nešto čega većina od nas nismo svesni, ali svi vi/mi znamo šta je VIP, CocaCola, šta je Jelen pivo itd... E, pa, kako sad znamo, tako već sutra možemo da zaboravimo, kao da nikad za to čuli nismo.

Tako da, to što ne zalivaju cveće je samo bahatost, jer im se može, neće snositi sankcije ni izgubiti marketing mesto, a i da izgube, lako će drugo kupiti, jer niko neće reći, e pa, loše ste se poneli prema stajalištu, ja neću da vam izdam svoj marketing prostor. Nema nikakve potrebe da neko donira. Ovaj, naizgled pišljiv i neprimetan natpis i logo, donosi ogromnu lovu. Marketing je najmoćnija stvar na svetu.

Marketing je neka vrsta umetnosti, ali su u kapitalističkim zemljama uvedene brojne regulative, pa i oglašavač mora da ispuni svoje obaveze.
 
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=77lG2XFRqTc[/youtube]
Пошто се у близини налазе стајалишта и окретница има везе са овом темом :)
 
solecar":2ps1ypdl je napisao(la):
Pa ako bi ti donirao , drage volje bi uradili. :D

Slazem se,
lako je meni da doniram prema svojim mogucnostima nekoliko sadnica,
dosadasnjim učestvovanjem u pošumljavanju do sada imam zasadjeno jako puno drveca . . . naviko. . . .

A ti ?
Braniceš lazna ozelenjavanja- BGDa
Veruješ da ces uzivati u hladu VIPove lozice zasadjene na krovovima stjališta koja cak nisu ni projektovana za to
@solecar
Kuda vodi takva akcija i ko ima koristi od nje , mi ne , a ti ?
 
Ja ozelenjujem prostor u kome ja živim , moju terasu , a ne bavim se ozelenjavanjem drugih prostora , jer znam da tu ne mogu ništa da doprinesem , izuzev kada je u pitanju neka akcija koju organizuju ljudi koje znam i koji to rade za sebe. A normalno da od onakve akcije koju vodi VIP imaju samo oni koristi , jer uvek će se naći ljudi koji će nasesti na priču. A da postoji potreba da se mnoga stajalište oplemene zelenilom , to stoji.
 
dsc06097.jpg


zazidajmo i ovo malo zelenila pocetna stanica krusevacka trole 22
 
To zaziđivanje i nije tako loša stvar , imajući u vidi da sam bezbroj puta video decu (što osnovce , što srednjoškolce) da čupaju drveće i druge sadnice iz žardinjera , sa stajališta koja su sređena (ozelenjena).
 
663350.jpg

Nisu li vam poznata stajalista :?: sa gsp foruma ckd kt4
 
Videh da je ponovo u funkciji stajaliste na brankovom mostu za autobuse koji polaze sa zelenog venca. Da li su vracena i ostala stajalista koja su ukidana zbog busplusa?
 
To stajalište je odavno vraćeno u funkciju , kao i stajalište kod šest kaplara za 65 , 67 i 77. Takođe je vraćeno i stajalište Ada ciganlija za linije koje idu preko Čukaričke padine i ka Obrenovcu. za nostala ne znam , ali pretpostavljam da su i ona vraćena.
 
Okretnica linije 613-Radio far
(Radio far su 2 reci!!!)
IMG_20140228_114029.jpg

Stajalisni stub sa redom voznje
IMG_20140228_114043.jpg

Samo red voznje:
IMG_20140228_114050.jpg

Deo oko okretnice je dosta blatnjav,jer je kod okretnice kraj naselja,a samim tim i kraj puta.A taj putic nastavlja ka petlji Aerodrom i oni sa losijim kolima i onima koji ne zale kola ga cesto koriste jer skracuje put za 6 km.
Sto se tice stajalista duz naselja,postavljena su na razdaljini od 400m.
Ka gradu nisu postavljani stubici nego su table okacene na bandere,a ka naselju su postavljeni stubici.
Na stanicama nisu okaceni kodovi stajalista.
Takodje mogli su da dovezu 2-3 kamiona grebanog asfalta i da se uvalja na stajalistima da ne bi ljudi stajali u blatu ili na sred ulice.
 
I opet se nevidi snimak tu magiju samo Igor pravi
 
Vrh