Šta je novo?

Стајалишта

fotografija-0016.jpg

lestane okretnica sredjuje se polako
 
Почели радови на изради увучене аутобуске нише на стајалишту Нине Кришанове у смеру ка Устаничкој на Смедеревском путу.
 
I terminusna stajališta valjda idu u ovu temu :D

Okretnice sa Trga Republike i Studentskog trga sele u Dunavsku
Autor: M. Beljan 09.10.2013. - 00:02 Komentara (0)
Okretnice autobusa i trolejbusa na Studentskom trgu i na Trgu republike trebalo bi da zameni nova velika okretnica na Dorćolu, u Dunavskoj ulici preko puta depoa GSP-a. Zamisao je da se trolejbusi do nove okretnice kreću Ulicom Tadeuša Košćuška, a autobusi Francuskom. Ipak, pre toga je neophodno da se predviđena lokacija pretvori u površinu namenjenu saobraćaju.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
980617-26.jpg

Okretnica | Foto: M. Perić

PLAN - Okretnica Studentski trg je privremeno rešenje koje je nametnuto po napuštanju okretnice u Rajićevoj ulici. Urbanističkim planovima predviđeno je izmeštanje terminusa sa Studentskog trga i Trga republike na lokaciju u zoni Dunavske ulice preko puta GSP - kažu u Sekretarijatu za saobraćaj.

Do nove okretnice autobusi i trolejbusi bi se kretali važnijim gradskim ulicama, pa neće presecati staro jezgro Dorćola.

- Trasa postojećih trolejbuskih linija bi se pružala ulicama Tadeuša Košćuška i Dunavskom do nove okretnice, odnosno Francuskom i Dunavskom za linije koje terminiraju na Trgu republike - objašnjavaju u sekretarijatu.

980621-25.jpg


U ovom sekretarijatu naglašavaju da zasada nije poznato da bi izmeštanje okretnica moglo uskoro da se realizuje, jer još nisu usvojeni neophodni urbanistički planovi.

- Kada se steknu svi neophodni urbanistički uslovi, sprovešćemo sva idejno saobraćajna i građevinska rešenja predviđena za navedene lokacije - rečeno nam je u Sekretarijatu za saobraćaj.

U Urbanističkom zavodu kažu da se plan koji obuhvata novu okretnicu već godinu dana nalazi u proceduri usvajanja.

- Navedene lokacije nalaze se u okviru Plana detaljne regulacije za saobraćajnice: Dunavsku, Tadeuša Košćuška, Dubrovačke, deo Francuske i trolejbuski i autobuski terminus na Dorćolu, opština Stari grad, koji je upućen u proceduru usvajanja Skupštini grada Beograda, tj. predat nadležnom sekretarijatu u novembru 2012. godine, ali do sada nije razmatran i verifikovan na skupštini - objašnjavaju iz Zavoda.

Izvor: 24 sata

Iako nadležni u gradu gotovo ništa ne rade po ovom pitanju, drago mi je što nas je autor teksta podsetio na ovu ideju :vops:

Ja imam samo jedan mali amandman - a to je da bih više voleo da se sva vozila preusmere na Francusku ulicu, a da se Vasina i Studentski trg kompletno zatvore za saobraćaj.
 
мислим да би троле треба да скрену у Добрачину па до Дунавске (ипак је туда развијена мрежа), а одатле до Узун Миркове затворити за саобраћај. само, плашим се да у Француској не буде хаос од толиких бусева (већ је сада улица закрчена)
 
За тролејбус је одлично решење, али Француска улица је оптерећена и без додатних 6 линија.
Можда би пар линија требало преусмерити следећом трасом: 29. новембра, Цвијићева, Ђуре Ђаковића, Француска, Дунавска.
 
Kroz Francusku bi najbolje bilo da se preusmere samo 27 i 31 , a da sve ostale idu preko Studentskog trga , izuzev 96 , koja bi mogla predloženom trasom , zato što 95 ide preko Trga.
 
stf":fvxtbee3 je napisao(la):
Почели радови на изради увучене аутобуске нише на стајалишту Нине Кришанове у смеру ка Устаничкој на Смедеревском путу.
Sto su izmenjali imena stajalista? :shock: A busplus aparat i dalje vice Moravac. Direkcija je promenila imena milion stajalista u gradu, medju kojima je ova, Prva nova (Brace Jerkovic (Mitrovo brdo)), i cini mi se Sesta licka u Kaludjerici je sad Isidora Blagojevica, a nigde ikakvog obavestenja, ni na sajtu.
direktor":fvxtbee3 je napisao(la):
http://www.dodaj.rs/f/P/i5/255ikJbl/fotografija-0016.jpg
lestane okretnica sredjuje se polako
Stajaliste je sredjeno, koliko mi se cini, prosle ili pretprosle nedelje su dodati i ovi paneli sa strane. Jedino sto je oko stajalista ruglo, nema nijedna trafika, obe zatvorene, sledeca udaljena tek 300 metara. A ne znam ni da li ona ima Busplus dopunu.
 
mekbejn":2t8zubxk je napisao(la):
A da 96 recimo skrene u Cara Dušana kod Banije?
Tu je problem suprotan smer?

Lastini autobusi tu skreću u oba smera bez problema , kao i automobili.
 
Коме сад пријавити разбијено стакло на аутобуском стајалишту ? Стајалиште је у улици Марка Челебоновића преко пута Идеје. Овде стаје доста аутобуса са линија, 65, 72,74,75,76,82,612,708.
Такође на оном зеленом стубу овог стајалишта, недостаје она метална табла са бројевима линија, а и на следећем стајалишту, украдени су !
Снимио сам у недељу - 13. октобра.
 
Za održavanje stajališne nadstrešnice ovog tipa je nadležan Alma Quattro i oni su veoma ažurni po tom pitanju. Na svakih par dana obilaze nadstrešnice i tom prilikom ih popravljaju i menjaju eventualne razbijene delove. Tako da me ne bi čudilo da je to već sređeno. Ukoliko nije, stvar možeš prijaviti putem telefona 330-94-60.
Problem sa oznakama na stajališnim stubovima bi trebao uskoro da bude rešen. U toku je GSP-ov tender za štampanje nalepnica za brojevima linija i sa nazvima stajališta, tako da će i to ubzro biti sređeno (najveći deo starih zalia stajališnih oznaka je istrošen).
 
Хвала на одговору Ц.С.И., сутра ћу да свратим да видим да ли је стакло промењено или не.
 
A ko je nadležan za orezivanje drveća na stajalištima? Znam da je zelenilo nadležno za drveće koje ometa saobraćaj (zaklanja saobraćajne znake i semafore , grane štrče na ulicu i udaraju u vozila ...) , ali ne znam ko je nadležan za stajališta. Na stajalištu Teodora Drajzera 1 ili Teodora Drajzera 2 , od granja ne može da se vidi tabla sa linijama na stajališnom stubu. U pitanju je smer ka bolnici Dragiša Mišović.
 
Za sve je nadležno Zelenilo ako se stablo nalazi na javnoj površini.
Čak i ukoliko sama lokacija nije predata na održavanje Zelenilu, orezivanje grada može da bude sprovedeno izdavanjem naloga od strane gradske Komunalne inspekcije.
 
Гага":4qd317a7 je napisao(la):
Коме сад пријавити разбијено стакло на аутобуском стајалишту ? Стајалиште је у улици Марка Челебоновића преко пута Идеје. Овде стаје доста аутобуса са линија, 65, 72,74,75,76,82,612,708.
Такође на оном зеленом стубу овог стајалишта, недостаје она метална табла са бројевима линија, а и на следећем стајалишту, украдени су !
Снимио сам у недељу - 13. октобра.
Стакло замењено, све је у реду.
 
Vinogradska je savršena za bicikl, i vožnju od Novog Beograda do Surčina. Nema gust saobraćaj, i ono što je najvažnije, nema autobusa, koji najviše ugrožavaju bicikliste.
 
Ne znam da li ste ovo negde pre videli, ali sam malocas prosla autom porde ovog panoa u Montrealu. Vidim covek mase na stajalistu i interaktivno bira menije sa ekrana. Nije losa ideja da se dodje do raznoraznih informacija: mape, respored dolaska autobusa, vremenski uslovi...
http://blog.fagstein.com/2013/06/04/stm-new-abribus/

Znam, nije ovo nova tehnologija (https://www.leapmotion.com), ali je cool da su je upotrebili na stajalistu.
 
Rekonstruiše se stajlište #1441 Put za institut na Smederevcu u Kaluđerici. Verovatno pripreme za semaforizovanje opasne raskrsnice.

2z5prls.jpg

5z4qqa.jpg
 
Vrh