Šta je novo?

Стајалишта

Чак су и одвод урадили :o А то што ће у року од 2 године додати 15 семафора је поражавајуће :bash:
 
A sto su koristili 2 razlicita modela ivicnjaka ,zasto nije uvuceno ,i da li ce staviti neku pecurku na stajalistu
 
Bili su u drugoj temi planovi za semafore na smederevcu, ta raskrsnica ne bi trebalo da bude semaforizovana. Kapiram da to stajaliste rade da ljudi ne bi cekali bus u blatu sto je super, iako je to stajaliste totalno sporedno, da ne kazem i nepotrebno jer skoro da se ne koristi (glavno stajaliste u kaludjerici je jako blizu tog, nekoliko stotina metara). Tu je put sirine dve trake tako da nema potrebe da bude uvuceno ;-)
 
Mislim da su to stajaliste poceli da uredjuju jer je bilo blato i bara bas po ovim vremenskim uslovima kakvi su sada, kisa i sneg. Ali ja se nadam da ce i uraditi osvetljenje jer je tu mrkli mrak.
Ne znam da li je uredjenje ovog stajalista bas vezano za semaforizaciju, cisto sumnjam. Jedini semafor koji ce biti dodat je na raskrsnici sa ulicom Ljubise Miodragovica. A ovo stajaliste nije nimalo blizu te raskrsnice, kao sto je ono novouredjeno, staro Moravac, sada vec neki drugi naziv.
 
Информација коју сам добио из Урбанистичког завода Гроцка је да ће се та раскрсница семафоризовати. Ако они имају погрешну инфо, имам и ја. Ти планови семафоризације који су били пренесени на форум не морају бити веродостојни. Примера ради, летос када сам био службено у ДЈП добио сам информације да ће се ове године радити на Смедеревцу само Нине Крисанове (Моравац) у оба смера и да ће пробати да убаце у план Васе Чарапића у Гроцкој, смер ка Бегаљици.
Од тога су урадили Нине Крисанове, само смер ка граду, убацили су Пут за Институт а Васе Чарапића се неће радити.

Ова раскрсница поседује инсталације и портове (темеље) за семафоре са обе стране улице већ годинама. Сада су чачкали и раскопавали са обе стране раскрснице, не само код стајалишта. Мада, можда су само радили санацију оптичких каблова услед пропадања од влаге (из тог разлога свеке године ми прекопавају исред дворишта)
 
I ja sam isto dobio informaciju, direktno od DJP kao ti, medjutim meni je receno da ce se semaforizovati samo pomenuta raskrsnica sa ulicom Ljubise Miodragovica ( https://drive.google.com/file/d/0B588Ga ... sp=sharing ). Moguce je da su usput dodali i tu ulicu, ali pre bih rekao da je uzrok stvaranja guzve kod Kocke i ta stanica koja nije uvucena. Mada mozda je i bolje staviti na obe raskrsnice, slican rad semafora kao onaj na raskrsnici Bulevara sa Prvomajskom kod OMV pumpe.
 
Napravljeno je novo stajaliste u N. Junaka za 94 i 49 malo pre Pinka. Sada je koliko toliko lakse sa guzvama na Skveru.
 
marrecar":3ovwi512 je napisao(la):
Mada mozda je i bolje staviti na obe raskrsnice, slican rad semafora kao onaj na raskrsnici Bulevara sa Prvomajskom kod OMV pumpe.

Ta dva semafora su direktni krivci za totalni kolaps na tom delu bulevara u popodnevnom spicu. :bash:
Imam utisak da ce nas postavljanje semafora na raskrsnicama na putu za mirijevo podsetiti na stare dobre devedesete kad je postojao semafor kod skole u mml-u i kada su se u jutarnjem spicu kolone pravile od pumpe u mml do skretanja za kaludjericu, kilometrima.. Imamo cak i neuvuceno autobusko stajaliste kod moravca koje ce igrati ulogu duplog semafora :lool: . Taman se otvori zeleno i 20 m dalje bus staje na stanicu: dalje neces moci! :laugh: Nesto razmisljam, uopste nisu trebali da uvuku ono stajaliste preko puta moravca jer je bus imao ulogu semafora koji je zaustavljao saobracaj kako bi ovi sto idu iz grada mogu da skrenu levo za mirijevo. Stavise, trebali su samo da izmeste stajaliste busa kod moravca jedno 200m prema gradu, tacno pre raskrsnice gde izlaze mirijevci na smederevac - tako bi bus izigravao semafor i na toj raskrsnici, da oni koji iz mirijeva skrecu ka naseljima mogu da se ukljuce :gobb:
 
Šta mi9slite o uspostavljanju stajališta "Omladinskih brigada" , u istomenoj ulici , neposredno pre raskrsnice sa Jurija Gagarina , u smeru ka Bloku 70A , za linije 67 , 76 i 708.

a5v3.jpg
 
veb983":1pddcsvi je napisao(la):
marrecar":1pddcsvi je napisao(la):
Mada mozda je i bolje staviti na obe raskrsnice, slican rad semafora kao onaj na raskrsnici Bulevara sa Prvomajskom kod OMV pumpe.

Ta dva semafora su direktni krivci za totalni kolaps na tom delu bulevara u popodnevnom spicu. :bash:
Imam utisak da ce nas postavljanje semafora na raskrsnicama na putu za mirijevo podsetiti na stare dobre devedesete kad je postojao semafor kod skole u mml-u i kada su se u jutarnjem spicu kolone pravile od pumpe u mml do skretanja za kaludjericu, kilometrima.. Imamo cak i neuvuceno autobusko stajaliste kod moravca koje ce igrati ulogu duplog semafora :lool: . Taman se otvori zeleno i 20 m dalje bus staje na stanicu: dalje neces moci! :laugh: Nesto razmisljam, uopste nisu trebali da uvuku ono stajaliste preko puta moravca jer je bus imao ulogu semafora koji je zaustavljao saobracaj kako bi ovi sto idu iz grada mogu da skrenu levo za mirijevo. Stavise, trebali su samo da izmeste stajaliste busa kod moravca jedno 200m prema gradu, tacno pre raskrsnice gde izlaze mirijevci na smederevac - tako bi bus izigravao semafor i na toj raskrsnici, da oni koji iz mirijeva skrecu ka naseljima mogu da se ukljuce :gobb:
Mozda vise pravi guzvu onaj semafor kod pijace jer mnogi skrecu u levo i stvore cep. Ali slazem se da oba semafora stvaraju guzvu u spicu, samo sam mislio na princip rada, da ova dva "glavna" u Bulevaru drze duze zeleno svetlo u odnosu na treci semafor. Spomenuo sam i to stajaliste, ono bi isto trebalo da se sredi jer i blato, kao i da se ne bi stvarala guzva. Ali jedino resenje bi bilo prosirenje kod tih raskrsnica tako da ima po dve trake, po jedna za skretanje ka Mirijevu. Ali opet nema dovoljno prostora jer su se oni iz kafica i radnji "naguzili" na sred trotoara i napravili parking.
 
Autobusi sa linije 73 od ponedeljka i na stajalištu javnog prevoza „Pijaca – Blok 44”

Autobusi sa linije 73 (Novi Beograd /Blok 45/ – Batajnica /Železnička stanica/) od ponedeljka, 2. decembra, stajaće u oba smera i na stajalištu javnog prevoza „Pijaca –Blok44”, saopšteno je iz Sekretarijata za saobraćaj.

Na ovaj način odgovoreno je zahtevima građana koji su upućeni opštini Novi Beograd i Sekretarijatu za saobraćaj – Direkciji za javni prevoz.

Imajući u vidu da se u neposrednoj blizini stajališta „Pijaca – Blok44”, koje su do sada koristili samo autobusi sa linije 82 (Zemun /Kej oslobođenja/ – Blok 44), nalazi veliki broj trgovinskih objekata koje koriste stanovnici Novog Beograda, u nameri da se poboljša nivo pružanja usluge javnog gradskog prevoza, ovo stajalište će moći da koriste i korisnici autobuske linije 73.

izvor: www.beograd.rs

Da li zna neko da li ovo ima neke veze sa time što je nedavno kroz Nehruovu puštena 602 i da li ovo znači da će se uspostaviti novo stajalište u Nehruovoj za 602?
 
pa morace, ali mislim da liniju 602 treba produziti do delta city ili opstine novi bg , inace za navedeni post vec postoji stajaliste preko puta doma zdravlja medicine rada . mada mislim da je bolje da je objedinjeno kod tehnicke skole i kraj ili da se pomeri stajaliste kod tehnicke skole na ovo stajaliste sto mislim da je i bolje
 
Навијачко пишање по туђем труду:

2zs4t9h.jpg

2cxj5gp.jpg
 
DEMOLIRANJE: Automobilom uništio tramvajsku stanicu u Nemanjinoj (FOTO)
Na fotografiji koju je poslao čitalac Telegrafa, vidi se uništena tramvajska stanica u Nemanjinoj ulici, u koju je udario automobil u ranim jutarnjim časovima. Povređenih, srećom, nije bilo
haos-posle-nesrece-670x447.jpg

http://www.telegraf.rs/vesti/beograd...emanjinoj-foto
 
Moram da zahvalim clanu foruma Moravcu na pomoci oko skidanja grafita hvala veliko
 
ovo bi mogli i kod nas da uvedu i to na svim lokacijama a ne samo u centru
 
Pod jednim uslovom, da sami proizvode elektricnu energiju, odnosno da imaju solarne ploce. :D
 
Neka prsrafe naa banderu stave sta je potrebno od opreme i cao ,cak su i postavili bandere duz jg ali stoje za ukras prazne
 
Beograd, tacnije Beogradjani nisu dovoljno 'sazreli' za ovo. Budimo realni, ovde se razvaljuju metalne table. Imali bi lep trosak, i nikakav efekat...

Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2
 
Da li ima efekta ovo spajanje , kao što govore stručnjaci?
 
Vrh