Šta je novo?

Стајалишта

Било постављено од 12 марта до 15 априла :) Занимљив им је овај сајт :kk:
 
Ево још мало занимљивости са њиховог сајта :)
http://www.almaquattro.rs/sr-latn/innovate/aq-innovate/lav-pivos/
innovate-bs07.jpg.640x360_q95_crop_upscale.jpg

innovate-bs06.jpg.640x360_q95_crop_upscale.jpg

innovate-bs02.jpg.640x360_q95_crop_upscale.jpg

innovate-sp02.jpg.640x360_q95_crop_upscale.jpg
 
čudi me da nisu stavili onu web kameru sa terazija, ako je to njihovo stajalište
 
Evo kako kreativni umovi zamišljaju autobuska stajališta, neka stvarno postoje a neka su samo lepa zamisao na papiru.

landmark-bus-shelter.jpg


_bus_shelter1_471x231_.jpg


bus-stop-design9b.jpg

Ko zna možda će za par stotina godina u Beogradu postojati klimatizovana stajališta. :p

01.jpg


7bus-stop-design.jpg


3Bus-Stop-ads-restaurant.jpg

Mislili ste da su likovi iz alma quatro kreativni, a šta reći za ove koji su instalirali akvarijum sa pravim ribama, ne bi li na taj način pokazali svežinu svojih morskih plodova. :)

eco-bus-shelter-577x323.jpg


Bus-Stop-Gaming-e1295859885523.jpg

Ne znam da li se neko od vas seća, ali kod mene na autobuskoj stanici Stari Merkator, pre jedno dve ili tri godine postojao je instaliran touch screen monitor sa pristupom internetu tako sam čekajući bus lepo krstario netom. Ali nažalost huligani su ga slomili, a likovi iz Alme ga nisu vratili nazad. :mad:

ikea-bus-shelters-Freshome11.jpg.jpg

ikea-bus-shelters-Freshome07.jpg.jpg

Zadnje dve sa udobnim trosedom predstavljaju marketinšku kampanju Ikea u Parizu, ovde kod nas ti trosedi bi dobili noge dok si rekao keks. :lol:

rural-bus-shelter_5_F6Wnb_69.jpg

Ni ova eko friendly nisu loša.

Šta sam želeo ovom demonstracijom da pokažem? Jednu nekreativnost, nepraktičnost i nekvalitet Alminih stajališta. Zimi te ne štite od vetra i snega, niti od jakih pljuskova a leti kada zapeče sunce onaj prozirni krov ti nije od nikakve koristi. Ne znam za vas ali Ja ne bih imao ništa protiv da Beograd u budućnosti dobije nova stajališta pre svega funkcionalna ali i lepa. :kk:
 
Znaš kakva treba stajališta da budu betonska kompletno,nek budu odvratna bilo kakva ali da služe svrsi + ne može svaki debil da je uništi,sem ako današnji huligani ne nose sa sobom bušilicu,kao oni Perwol na reklami :D
 
Да није "Алме" ти не би крстари нетом, играо Фанта игрицу и не би имао никакву настрешницу која би те штитила од кише.
 
Da Šomi upravu si, ali da ne bi bilo dabogda imao pa nemao, neka oni meni vrate internet na mojoj stanici. :D
 
Csi mogao bi da odgovaras na poruke [pogledaj telefon] ;)
Somi stajaliste sa tvoje prve slike samo od betona i celika bilo bi dobro Smilo sam stajalista za prigradske linije tj Grocku kad se i ako se sve iskristalise bicete obavjesteni
Slika jednog dobrokg stajalista jos kad bi se ofarbalo i bilo manje vandala
 
To je slika početne stanice 34 kod Prokopa. Ono tu stoji godinama.
 
428517_310886395667379_2072419791_n.jpg
jos jedna zanimljiva stanica ;) Za prigradske neke da ubijete vreme, i jos s nekim fenjerom ili kandelabrom :D
 
Imali smo to u Knez Mihajlovoj, mislim na otvorenu biblioteku ali naš narod ko narod uzimao knjige ali mu na pamet nije palo da iste vraća :lol:. Lepa zamisao, ali kod nas teško ostvariva.
 
Гетеов институт је имао (не знам да ли и даље има, нисам дуго био у Кнезу) отворену библиотеку. ипак, што каже Бивис, тешко остварива идеја, поготово што Срби нису познати по читалачкој култури и враћању позајмљеног
 
Да је тај неко барем прочитао ту књигу коју је узео, па и да му "опростимо", него је узео не зна ни он зашто...
 
2012-06-18-947.jpg

2012-06-18-944.jpg

2012-06-18-945.jpg

2012-06-18-946.jpg

Ово је најоптерећеније стајалиште и било би крајње време да га среде.
 
Ovo me mnogo nervira:
Na stajalistu poznatom kao Moravac i koje se zvanicno tako zvalo godinama (potez 300, malo pre Kaludjerica), neko je nasao da se pravi pametan i na novom stajalistu stavi `Nine Kirsanove`. Zamislite dolazi neko iz drugog grada u posetu drugu/rodjaku i ovaj mu kaze sidji kod `Moravca`, jadnik bi se izgubio. Takodje i stajaliste `Bolec pumpa` a svi znaju kao `Bolec pijaca`, a sto je najjace, kad neko ide na pijacu, ona se jedva vidi iz autobusa i takodje moze da pogresi.
 
Ту је промењено само "Пумпа-Пијаца", али ово за "Моравац" је идиотизам...
 
Vrh