Šta je novo?

Стајалишта

Nadstresnice u Mirijevu konacno dovrsene.
Neke dobile oni limariju, neke ne, a one plasticne narandzaste stolice imaju sve :vops:

Za divno cudo ne izgledaju toliko lose, ovaj lim iznutra je bele boje. Sad mogu da zaklone od nepogoda.
Jedino ne znam koliko ce ove plasticne stolice da potraju, ali nije losa fora, bolja nego klupica.

A sad su stavili i tablu sa linijama u gornji ugao, prijatno iznenadjen.
 
Stolice bi trebale biti izdrzljive posto su anti vandal za stadione moze koja slika mada cu i ja danas put mirjeva
 
c.s.i
Imaš li neku informaciju da li direkcija iliti Firma Ringier planira da uredi, popravi ili ukloni one izandjale, išarane, izlepljene ili polupane info stubove (toteme) sa pojedinih stajališta na kojima se nalaze kutije za novine "24h" i na kojima su info mape trasa linija iscepane ili ih i nema. Poslala sam dva mejla sa istim pitanjem cenjenoj firmi kojoj je kaobajagi povereno održavanje, ali se nisu udostojili da mi odgovore.
 
hvala na informaciji,
a da ih mi još malo dokrajčimo i ubrzamo stvar zamene.
 
JA sam prijavio direkciji da na stajalištu kod mene (stubić 24 sata) nema onaj plastični deo gde su linije, ima samo naziv stajališta, i videh juče da su nakačili linije :)
 
Могли би у Дирекцији мало да обрате пажњу на безбедност на стајалиштима на Батајничком друму. Станице су неосветљене, а на њима је велика гужва а што је најгоре пешачки прелази којима се приступа стајалиштима се налазе на проширењима која сви користе за претицање иако је оно наравно забрањено. Због лоше односно скоро непостојеће сигнализације пешаци и бициклисти су слабо уочљиви. Неке станице немају ни нишу поред ових претходних проблема. Све ово додатно компликује чињеница да је правац па свако себи може приуштити да "нагура до стотке" а да су са стране канал и платани тако да нема где да се склони.
Можда је за другу тему али је директно повезано да је ово најопаснији део дунавске бициклистичке трасе и због тога би такође требало да је хоризонтална сигнализација беспрекорно одржавана.
 
Batajnički drum je katastrofa od kad znam za sebe. Neophodno ga je proširiti, ali, vlasti se smenjuju i svi se prave ludi. Posebno je opasan za bicikliste.
 
Autobusko stajalište na Autokomandi


U zoni saobraćajne petlje Autokomanda, u smeru ka Nišu, od juče funkcioniše novoizgrađeno stajalište za međumesne autobuse, dok će postojeća stajališta nadalje koristiti samo vozila gradskog i prigradskog prevoza, saopšteno je iz Sekretarijata za saobraćaj.


Putnici sa međumesnih autobuskih linija koristiće plato uz novoizgrađenu nišu koja je izmeštena 50 metara unapred u smeru ka Nišu. Do novog stajališta putnici imaju pristup preko stepeništa koje vodi na nadvožnjak i omogućuje pešačku komunikaciju sa Južnim bulevarom i kružnim tokom Autokomanda.



http://www.danas.rs/danasrs/srbija/...jaliste_na_autokomandi.39.html?news_id=240429
 
Ne da pretrcavaju, nego kao muve bez glave izlecu pred automobile. Danas sam uspeo da ne zgazim dve dileje koje su trcale za autobusom ka novom stajalistu. Bili su radnici bas na tom mestu, moguce je da prave pesacki prelaz

edit. Samo stajaliste je prava stvar, manja je guzva na iskljucenju sa autoputa. Nema vise gomilanja autobusa na jednom mestu
 
Pešački na sred isključenja za autoput čisto sumnjam da će da bude, ima pasarela pa nek idu okolo, ko želi da izgubi život nek pretrčava :)
 
Neki ljudi pretrčavaju ulicu jer nema vozila u blizini, neki procene da su vozila dovoljno daleko, neki procene da nisu dovoljno daleko pa požure, a neki bezobrazno i pomahnitalo prelaze preko ulice kao da sve zbog njih mora da stane. Ti verovatno nemaju vozačku dozvolu p ai ne znaju kakav je to problem i rizik
 
Meanwhile in Belgrade
398543_10150548516239670_36737889669_8716504_1117756687_n.jpg
 
kopmania":dennuyua je napisao(la):
Pešački na sred isključenja za autoput čisto sumnjam da će da bude, ima pasarela pa nek idu okolo, ko želi da izgubi život nek pretrčava :)

I stavi se ograda zbog bu**** pa nek idu pasarelom.Ljude moras kao leminge iz one igrice da nateras kuda da idu.
 
Somi303,:rolleyes: Ovo nije stajalište u Beogradu..već neki drugi grad iz evrope..
 
vucko":3v0oc7vq je napisao(la):
I stavi se ograda zbog bu**** pa nek idu pasarelom.Ljude moras kao leminge iz one igrice da nateras kuda da idu.


Postavljena je ograda, i to u širokom luku, ali gledao sam danas opet ljudi trče ko muve bez glave pored nje.... Dokle neko ne nastrada i studio B ne ode tamo, ljudi neće prestati..
 
Једино решење је постављање ограда на местима где се очекују претрчавања. Гледам пре неки дан нека жена претрчава код аеродрома иако постоји пасарела и још по некој киши тако да нити возачи могу да је виде нити да реагују нити она може да нормално хода а камоли да трчи.
Највећи проблем је што се ствари раде кампањски а не у зависности од потреба, сада је очигледно кампања постављања надстрешница, пре тога је била табли. Вероватно ће се сетити и ограду да ставе али у склопу ограђивања комплетног аутопута кроз Београд а то ћемо да сачекамо, уместо да се ограде најкритичније деонице а остало кад се стигне.
 
A kad je postavljena nadstrešnica. Pre ili posle biciklističke staze. I ako ta staza , kako ti rekoše, nema upotrebnu dozvolu onda će biti kao i da je nema. Osim toga Alma quattro je to.
 
orion":2atqba0r je napisao(la):
Једино решење је постављање ограда на местима где се очекују претрчавања. Гледам пре неки дан нека жена претрчава код аеродрома иако постоји пасарела и још по некој киши тако да нити возачи могу да је виде нити да реагују нити она може да нормално хода а камоли да трчи.
Највећи проблем је што се ствари раде кампањски а не у зависности од потреба, сада је очигледно кампања постављања надстрешница, пре тога је била табли. Вероватно ће се сетити и ограду да ставе али у склопу ограђивања комплетног аутопута кроз Београд а то ћемо да сачекамо, уместо да се ограде најкритичније деонице а остало кад се стигне.
Потпуно природна реакција, када се бира између преласка кратког растојања у равни и пентрања. Људи су криви зато што пењања на пасареле и из подвожњака доживљавају као километар пешачења по равном. Дакле. људи су криви зато што су људи. На Славији планирају да изграде губилиште, јер ту не постоје услови за оградетине по неколико стотина метара, које би отежале претрчавања.
300a6oi.jpg
 
Od stanice na autokomandi za GSP, jel se do te nove ide žutom ili crvenom linijom ? Ako se mora žutom jasno mi je pretrčavanje
.jpg
 
Vrh