Šta je novo?

Стајалишта

Али није добро то да су потпуно неупотребљива.....јер је ветар однео лексан кровове.....
 
Још једна ствар која ми смета, немам неку слику али сконтаћете...ради се о оним жуто црним стубовима које постављају на стајалишта која је налазе на тротоару са сврхом да онемогуће паркирање на исте. Проблем настаје када треба изаћи из аутобуса, посебно када је гужва и када је клизаво, па постоји вероватноћа да се неко закуца на тај стуб јер је потребна вештина да би се обишао.
 
Очајна су стајалишта....гомила метала
 
Ne stavljaju ih ni u rakovici.A stajalista su ista kao na Paliluli.
 
Stajališta su takva da ne mogu čoveka da zaštite ni od magle, ni od lišća koje pada sa drveća, a kamoli od neke jače prirodne nepogode.
 
Što reče moj brat na moj komentar da naše novo stajalište izgleda užasno "Ma nije završeno ovo do kraja, valjda treba još da rade...." :lol:
 
U Zemunu su stavljena narandzasta,3 komada sa naslonom.Mnogo su udobnija nego na onim ''gradskim'' stajalistima gde je klupa...
 
Видео сам ту "скаламерију" коју власт назива "стајалиштем"... :blah:
 
To je ovakva samo bez one klupe i precage na sredini.Uzasna mana je sto nemas zastitu od vetra,jedino pomalo od kise i sunca

vy041y.jpg
 
Uslikacu ja sutra ove po Mirijevu, ali to je to.
Samo sve su razlicite, neke imaju ove klupice, neke ne, neke imaju delove sa strane, ova na slici ne.

Opravdanje za ove stanice je da je to novi tip za uske trotoare, a nisu nista uze od onih npr u Dimitrija Tucovica, koja imaju i klupicu i staklo iza + su lepse.

A danas sam se uverio koliko ovo stajaliste stiti od sunca, mozda samo u podne kad je sunce u zenitu, inace jedan veliki krompir.
 
Na stajalište Zemun gornji grad poznatijem kao kod saobraćajne postavljena je danas stara ali sveže ofarbana pečurka.
 
Takodje i na terminusu KBC Bezanijska kosa...
U Surcinu drzaci (ova 4 stuba) su na samom kraju,ali postoje i dva stuba koji drze konstrukciju na sredini i klupi jos nema...
 
Evo stajalista.
Ovo je prva verzija sa klupom i ima ove sipke sa strane. Klupe naravno jos nema, kao sto nece biti ni nikakvog stakla protiv vetra, snega itd.
Ovo je nekada bio parking, pa su uradili ovaj beton sto je za pohvalu, ali u sto marke da ce da ostane ovako bez zavrsnog sloja :|

DSC04703 (FILEminimizer) by crni2011

Preko puta naravno da nema stajalista, jer jelte ljudi samo cekaju autobuse ka gradu :mad: I tako u celom Mirijevu.
Ali bar su je malo pomerili od raskrsnice, sto je za pohvalu i opet privremeni beton :o

DSC04704 (FILEminimizer) by crni2011,

A ovo je druga verzija, bez sipki sa strane i klupice. E sad koja je logika postavljanja ne znam, jer ovo je jedna od najprometnijih stanica u Mirijevu, a nema klupice.


DSC04705 (FILEminimizer) by crni2011

DSC04706 (FILEminimizer) by crni2011
 
Bravo za slike :kk:

U Prvomajskoj u Zemunu su postavli ovakve sa tri narandžasta sedišta. Sada imate redosled u ulici: stanicu sa starim - fensi, pa stanicu sa ovim nazovi, novim stajalištem.
Moje čekalište je duplo šire nego ove sa slika. Lepo se vidi na slici mogućnost zaštite od sunca, kod mene ljudi i dalje zaštitu traže pod okolnim drvećem, koga na sreću ima.
Tako da mi nije jasno to opradanje da su izabrana ta stajališta zbog širine čekališta.
 
Vrh