Šta je novo?

Славија - Краља Милана - Теразије

A pola fasade u svetozara nema maketa i render 2 različita svjeta a biće izvedeno nesto treće plus fali ona zgrada stara ka slaviji nje isto nema
 
Ja stvarno ne znam kako gradskog urbanistu Stojcica nije sramota da se pojavi na promociji ovog projekta? On sam je vise puta izjavio da fasade moraju biti sacuvane kao deo istorije Beograda.
 
Ja stvarno ne znam kako gradskog urbanistu Stojcica nije sramota da se pojavi na promociji ovog projekta? On sam je vise puta izjavio da fasade moraju biti sacuvane kao deo istorije Beograda.
Он је барем 5 пута Савски трг прогласио завршеним,и прошло му је,а то за фасаде је само једном изјавио...
 
Има ли нових дешавања? Нешто је брзо замрла тема
 
Славија - Св. Марковића

Још стоје две старе зграде - једна у Св. Марковића, и једна у Краља Милутина.

Када је реч о таквим кућама, има их - приземних и једноспратних - у Сарајевској у веома лошем стању, у Светогорској, у Балканској, на Зеленом венцу и другде.



















 
O projektu na Slaviji diskusiju nastavljamo u novoj temi na linku

 
1928. Terazije. Desetogodišnjica proboja Solunskog fronta

377411072_10163189110478345_8744862729331883014_n.jpg
 
Na 0:54 se vidi 3d prikaz projekta u Marijupolju, tako nešto samo još svedenije i bez imitacije bi trebalo izgraditi na mestu mitićeve rupe.
 
“Оригинални” пројекат за Митићеву рупу нема никакве везе са овим очајем из јадног Маријупоља.
Ово је пројекат започет пред окупацију и једини до сада који је имао смисла.
IMG_3341.jpeg
 
“Оригинални” пројекат за Митићеву рупу нема никакве везе са овим очајем из јадног Маријупоља.
Ово је пројекат започет пред окупацију и једини до сада који је имао смисла.
Pogledajte prilog 176016
Ja sam mislio na prilično sličan oblik...
 
Ovo bi moglo i danas da se izgradi realno
Moglo bim i trebalo bi, ali će se pojaviti razni eko aktivisti, zeleni, Dobričini svedoci, NVO javni prostori da kukaju kao se otima javna parcela, park itd. Slažem se da BGu fali parkova a li u ovom slučaju blizu su Manjez, Park u Birčaninovoj, Milankovićev park, malo dalje su Karađorev park i Tašmajdan.
 
Te polukružne kolonade su bile popularne svuda, od one u Retiru u Madridu, do Trga Heroja u Budimpešti, pa eto primera i u Meksiku. Otprilike samo kod nas nema 😕
 
Vrh