Šta je novo?

Славија - Краља Милана - Теразије

Da odgovorim na pitanja ukratko:
1. posto nema uslova da se napravi pariski bulevar dobices jednog dana dobru biciklisticku stazu.
2.. Stari grad treba da se cisti, pere i renovira, a ne da se rusi. Centar grada ne treba prenatrpavati novim objektima vec ga otvarati. Mozda bi se branila taj tvoj stav da smo dobili neki arhitektonski eksperimet, pa eto nesto novo- interesantno.
3.imao si u centru grada najvrednije neiskoriscen prostor, a onda idemo dalje na pitanje Sta je tu moglo da se uradi- trazi za gradjane.Ja nisam nigde procitala da se uopste razmisljalo ili diskutovalo na tu temu.
A ko treba da cisti i odrzava stari deo grada je pravo pitanje? Da niste to vi vlasnici stanova i zgrada ili je neko konkretno zaduzen za to osim vas?
 
A ko treba da cisti i odrzava stari deo grada je pravo pitanje? Da niste to vi vlasnici stanova i zgrada ili je neko konkretno zaduzen za to osim vas?
Mi vlasnici stanova, ali imamo problem jer su ljudi svesni da sistem ne funcionise, pa ga onda zloupotrebljavaju radi licne koristi. Vodeci se logikom zasto bih nesto radio kada cu od investitora da dobijem novo, a mozda i duplo vise m2. E onda slicni vama ce da zastupaju tezu da je to bolje jer smo dobili novu veliku zgradu. Razumes sada zasto je to pogresno?
 
To si Bender potpuno upravu. Zida se u BGu kao da imamo neznam koliko vise miliona stanovnika a nikako da ne shvate da se na primer opština Zrenjanin smanjila za 20 godina za 30.000 stanovnika. Leskovac mozda jos kataatrofalniji. Koja je bre to porazavajuca brojka aman.

Znaci grcki primer. Polovina stanovnika u dva grada Beograd I Novi Sad.

Bravo.

Што да не?
 
Па демографски је лоше пошто нпр. породица у Азањи има 3-4 деце, породица у Смедереву 2-3 а породица у БГ 1-2.
 
Статистике пописа баш не говоре да ван БГ-а ико има у просеку 2-3 деце. Можда још једино Нови пазар држи тај фертилитет.
 
Да али су мање средине са кућама погодније за веће породице, поготову сеоска домаћинства, у односу на станове 60-70м2 по Бг. Е сад то што људи напуштају села и мање градове је последица катастофалне економске политике.
 
И даље никад нисам видео икакав доказ за то убеђивање да живот у стану доводи до нижег фертилитета. Можда постоји корелација јер и урбанизација и смањење фертилитета иду заједно са развојем али да једно узрокује друго нема баш неких доказа да ја знам.
 
Pozvao sam kontakt sa sajta- cene su 5500-6500 sa pdv. Manjih stanova od 50m2 nema a i te najmanje neće prodavati odvojeno koliko sam razumeo nego u paketu sa većim stanom. Nisam se interesovao za detalje.

Sent from my A063 using Tapatalk
 
Ko rano rani dve zgrade ruši.
Slavija rusenje.jpg
 
Pozvao sam kontakt sa sajta- cene su 5500-6500 sa pdv. Manjih stanova od 50m2 nema a i te najmanje neće prodavati odvojeno koliko sam razumeo nego u paketu sa većim stanom. Nisam se interesovao za detalje.

Sent from my A063 using Tapatalk
Znači minimalni iznos je milion + eura ako želite i da uđete u ovu zgradu :)
 
И даље никад нисам видео икакав доказ за то убеђивање да живот у стану доводи до нижег фертилитета. Можда постоји корелација јер и урбанизација и смањење фертилитета иду заједно са развојем али да једно узрокује друго нема баш неких доказа да ја знам.
Појас Газе jедна од најгушће насељених урбаних зона, један од највиших фертилитета на свету.

Мада код нас ће Београдизација вероватно довести до пада наталитета, јер доћи до стана у Београду за оне који немају наследство а зарађују просечно и мање постаје научна фантастика.
 
Znaci Beograd I Novi Sad da rastu a ostali deo Srbije da bude pustelija.

Nonstop se govori u medijama i ovi odozgo o ravnomernom razvoju Srbije mada ne vidim logiku ako se svi nabiju u BG šta će nam onda razvoj ostalog dela Srbije. Možda se prave autoputevi i pruge samo da bi se jednog dana iz Beograda stiglo lakše do turističkih destinacija Srbije a ne da bi ljudi ostali tamo gde jesu 😀😃

Mada vidim da smo prešli malo na drugu temu.
 
Praštajte ako je neko već pitao ali da se napravim malo lud, zašto i ova novogradnja nije srušena kad im već treba ceo taj potez?
Šta ima veze što je nova i ljudi žive, za toliki projekat nije neki trošak, investitori su galantni... :D
 
Вероватно нису хтели да продају своје нове станове.
 
Ma naravno nego je bila neka ,,logika'' da ove druge zgrade smetaju a eto ova jedina ne smeta da se zaokruži projekat.
A inače ko zna kako se i šta radilo sa zemljištem jer je tu država isplaćivala još veselih devedesetih zbog NBS ali to je već druga tema...
 
Славија: Краља Милана, Краља Милутина, Светозара Марковића

Мањеж (три слике)





С ове стране је остала, од старих зграда, само она крајње десно у којој је у приземау била кафана "Мањеж", а сада кладионица/коцкарница која још ради.










Почели су с копањем темељне јаме (у задњем плану, где је багер):






 
Poslednja izmena:
mozda ce slucajno pri kopanju temelja ove dve preostale da napuknu ili se uruse pa eto boze moj kad se to vec desilo da se malo prosirimo....bljak dezavu...
 
Ovaj Manjež mi je uvek delovao nekako sterilno.. mada, skoro svi parkovi su nam siromašni i jadnikavi, ali ovaj mi je baš nešto sumoran.
 
На неки начин астрономске цене квадрата у БГ успоравају имиграцију.
Ne usporavaju, svake godine je sve više ljudi u Beogradu. Grad puca po šavovima, i juče i danas je bilo kolapsa u saobraćaju, i ujutru i popodne. Upisi na fakultet nisu merodavni pokazatelj, jer u Beograd emigriraju i ljudi izvan uzrasta studenata.
 
Vrh