Šta je novo?

Славија - Краља Милана - Теразије

Kako su tek smeli ove palate da sruše da bi sagradili Beograđanku... cccc

Pogledajte prilog 170742
Osim sto je ovo sto sada rade kao da su umesto ove prve zgrade na slici napravili Beogradjanku, pa drugu do pola isto pripojili Beogradjanki, a na drugoj polovini ostavili kao staru fasadu, trecu zgradu u Kralja Milana nisu dirali jer je skoro sagradena, sa cetvrtom ni ne znamo sta je, ni sta ce biti...
 
3C3EEBCC-1ED1-49EC-A3F7-C06C86E5C6BC.jpeg
 
Neka random ulica u Beču koji je bio najmoderniji, a jedno vreme i najnaseljeniji evropski grad u XVIII veku, koji je već bio urbanizovan, nasuprot Beograda, koji je do kasnih dana Kraljevine bio velika kasaba.
I Branka Pešića su napadali kad je zbog autoputa likvidirao ostatke Jatagan Male.
 
Neka random ulica u Beču koji je bio najmoderniji, a jedno vreme i najnaseljeniji evropski grad u XVIII veku, koji je već bio urbanizovan, nasuprot Beograda, koji je do kasnih dana Kraljevine bio velika kasaba.
I Branka Pešića su napadali kad je zbog autoputa likvidirao ostatke Jatagan Male.
Pa nisam ja započeo sa poređenjem Beča i Beograda. Daleko smo mi od njih. Poredio sam Beograd sa hrvatskim, poljskim i mađarskim gradovima.
Samo uđite, dragi forumaši, na Google maps pa se uverite i sami.
 
Kasaba je bio i 1910, sve pre toga je zanemarljivo. I kad se uzmu u obzir ratovi, ekonomske i politicke krize, ljudi iz sume i par manijaka, sve ovo oko nas je izgradjeno za sedamdesetak godina. Bilo kako bilo, ogroman uspeh. Ali mi volimo da se posipamo pepelom.
 
Pa nisam ja započeo sa poređenjem Beča i Beograda. Daleko smo mi od njih. Poredio sam Beograd sa hrvatskim, poljskim i mađarskim gradovima.
Samo uđite, dragi forumaši, na Google maps pa se uverite i sami.
Zagreb se doslovno raspada. Split je, uz izuzetak par hotela, doslovno kao svaki ex-Yu primorski grad kome treba održavanja.
 
Pa nisam ja započeo sa poređenjem Beča i Beograda. Daleko smo mi od njih. Poredio sam Beograd sa hrvatskim, poljskim i mađarskim gradovima.
Samo uđite, dragi forumaši, na Google maps pa se uverite i sami.

Ovo je sve najuži centar Zagreba… većim delom rupa od grada..



 
Ovo je sve najuži centar Zagreba… većim delom rupa od grada..



To uopšte nije centar Zagreba.
 
Vrh